Lenore, the Cute Little Dead Girl

Predloha:

Roman Dirge (kniha)

Scenár:

Roman Dirge

Černá komedie, jejíž hlavní hrdinkou je nemrtvá holčička Lenore a její přátelé: Ragamuffin - upír převtělený do hadrové panenky, Mr. Gosh, který je do Lenore nešťastně zamilovaný, soused Taxidermy, jeho mazlíček Malakai a další. (FOCKE_WULF)

Carol Pifková

Nečakala som, že to tu nájdem a predsa..... ja ten seriál zbožňujem, škoda, že tak málo častí a sú tak krátke... no napriek tomu jednoznačne dávam 5* neni o čom... 22. časť Little Bunny Foo Foo najsamlepšia aspoň teda pre mňa, a musím vyzdvihnúť čierny humor, ktorý v rozprávkach veľmi obľubujem. ()

Bigrambo

Velice zajímavý animák s hodně přísným morbidním humorem! Jen je trochu škoda kolísavosti jednotlivých epizod, protože některé díly jsou opravdu bomba a nejednou jsem přemýšlel, že dám plný počet! Každopádně doporučuji všem milovníkům toho nejčernějšího humoru! ()

SOLOM.

„Roztomilá mrtvá holčička“ – že jí neznáte? Lenore je solidní hororový seriál, jehož šestadvacet většinou tříminutových epizod obsahují prvky „morbidního“ černého humoru. Poctivě jsem se díval na všechny díly a i přes kolísavou kvalitu některých částí, se mi to docela líbilo. Tahle blonďatá mrtvolně bledá dívka, co má strašně ráda „zvířátka“ (hlavně pak křečky a kočky), kterou by si kouzelníci rozhodně neměli vybírat do svého kouzla jako asistenta, co by pomohla nebohému žabákovi či tak ráda se stala královnou skřítků, sebou kromě humoru přináší i solidní hlášky a kupu opravdu podivných přátel. Úsměvné jsou i dva díly, ve kterých se vůbec neobjeví, ale jak se říká…Konec dobrý, všechno dobré. No tady to zrovna neplatí…ale to je už jiný příběh. 70% ()

LoLaa

Některé epizody jsou povedenější, jiné tedy nic moc.. Ale černý humor, kterého je seriál plný, mě baví. Těm morbidním vtipným scénám se často směju. Lenore je roztomilá malá holčička, ale první pohled může někdy klamat! :D Škoda jen, že není víc dílů... ()

• Předlohou je stejnojmenný komiks od téhož autora. Komiks byl vydáván v letech 1998-2007, od roku 2009 pak byla vydávána nová série. (KlonyIlony)