Deníky orangutanů

• Česko Ze života orangutanů (viac)
Veľká Británia, 2007, 8x49 min

Připravte se na divokou jízdu plnou emocí, které ve vás vyvolá dramatický boj o záchranu neodolatelně roztomilých sirotků orangutanů na pralesní klinice Orang v srdci Bornea. Moderátoři a štáb stráví dojemný, podnětný a zajímavý týden v největším záchranném centru pro orangutany, kde se jim v jednom z nejodlehlejších koutů světa naskytne unikátní, důvěrný a podmanivý pohled na nejzábavnější lidoopy ze všech. Spolu se zdejšími pracovníky, kteří orangutanům pomáhají udělat první nejisté krůčky zpět k nezávislému životu v divočině, zažijí úspěchy i selhání a zúčastní se nebezpečných záchranných akcí, kdy protipytlácké hlídky na základě tipů vyhledávají osiřelá mláďata, která se mají stát předmětem krutého obchodu se zvířaty. Sledujte inspirativní příběhy o lidském odhodlání, v nichž se seznámíte s okouzlujícími sirotky, poznáte srdcervoucí kritickou situací orangutanů a zažijete napínavé záchranné mise. (oficiálny text distribútora)

JARDAHONDA

Dokument divákovi nabídne : Všední příhody nevšedních orangutanů, nesnadný boj o záchranu, ničení domova - lesa - vede k jejich vymírání, k vůli kterému by mohla tato zvířata do deseti let zcela zmizet. Najde se však hrstka lidí, kteří usilují o jejich záchranu,,, Tak nezbývá ochráncům zvířat, jen tiše doufat, že se podaří zachránit tento opičí druh.. ()

majo25

Ďalší z rady tých dokusérii, ktorí sledujú zvieracie druhy v odchytávacích zariadeniach, nič viac, nič menej. Ľudia, či skôr jednotlivci, naprávajúci bezohľadnosť iných ľudí. Po dvoch dieloch sa to už iba opakuje a postupne nudí. Nepáči sa mi ani výber sprievodkyne seriálom. Zle zvolený názov seriálu - skôr sa mal volať Záchrana orangutanov. ()

thecentre

Když chtějí být tak prospěšní mohli by se místo tohoto krátkodobého řešení zaměřit např. na ochranu území a neléčit komplexy bezdětným angličankám. Ze stránky režie ale dobré. ()

SOLOM.

Podobné dokumenty ze zvířecí říše můžu. Je sice pravda, že některý díl je o něco slabší než ty druhé, ale i tak se mi tam líbily například scény, kdy učili mláďata krmit, nebo natočili přímo porod. Orangutani jsou však i přesto všechno mými nejméně oblíbenými opicemi. ()

Ajinka126

Smutné, kruté, pravdivé. Snad to dokáže změnit pár hlav, které s tím dokáží něco udělat. Viz Riomare, které se rozhodlo mít vyšší náklady díky tomu, že nebudou zabíjet delfíny, aby dostali tuňáky. Tak možná se někomu dalšímu rozsvítí a začne něco dělat pro NAŠI Planetu a živočichy na ní! ()