Úplně normální

• USA The New Normal
všetky plagáty
USA, (2012–2013), 7 h 59 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvorcovia:

Ali Adler, Ryan Murphy

Justin Bartha, Andrew Rannells, Georgia King, Bebe Wood, NeNe Leakes, Jayson Blair, Ellen Barkin, John Stamos, Michael Hitchcock, Jackie Hoffman (viac)

Beagle

Po dvou epizodách můžu říct, že mě New Normal docela baví, a malá Edie z Grey Gardens v druhém díle byla přímo famózní...:)_Po třech epizodách jdu na 4, Murphy mě i jako v Glee chytil za srdce a velmi se těším na další epizody (má se objevit Leisha Hailey a spektrum postav se rozšíří)._Finále bylo tak dojemné, jak jen to Murphy&spol. umí. Těším se na druhou sérii!__Novotenův komentář mi mluví z duše, a moje zklamání z toho, že seriál po první řadě skončil, lehce vykompenzoval. ()

fixaman

Bohužel, jako gaye mě tenhle seriál celkem uráží. Snaží se rádoby nabourávat stereotypy a přitom dá jednu z hlavních postav klasickou stereotypní vykroucenou buznu? To snad ne. V reálném světě takové typy prakticky nepotkáte, tak proč má někdo (Ryan Murphy) potřebu gaye takhle zobrazovat prakticky v každém svém seriálu (Glee, New Normal, American Horror Story)? ()

Lacike

Ryan Murphy patrí medzi tvorcov, ktorý vedia svoju homosexualitu predať divákom zábavnou formou. Tentokrát sitcom o dvoch gayoch okorenil ešte neustálym hašterením medzi liberálne zmýšľajúcimi postavami (väčšina postáv seriálu) a typickou republikánskou babičkou. Škoda, že ten pomer postáv nebol fifty fifty, pretože práve nezaobalené výmeny názorov medzi ňou a ostatnými patrili k najzábavnejším chvíľam v seriály. A zo začiatku sa Murphy nebál občas priznať aj, že aj ona má pravdu a že liberáli sa niekedy chovajú jak rozmaznané hlúpe deti. Ale nakoniec sa aj ona polepšila a prešla na druhú stranu. Škoda. Aj keď seriál zrušili po jednej sezóne, tak tie hlavné línie stihli dostatočne uzavrieť a tak na konci divák nebude nasratý. Z postáv ma najviac bavila samozrejme frfľajúca babča, potom komandujúca čierna asistentka a nakoniec krásny ale typicky tupý inkubátor pre tých dvoch gayov v podaní Georgie Kingover. No a tie dve buzny boli tiež v pohode. Sadol mi aj CZ dabing. Hlavne moja obľúbenkyňa Žilková ako babča. Takže celkovo to je nadpriemerný sitcom a celkom mi je ľúto, že ďalej nepokračoval. P.S: Strašne ma potešilo kratučké cameo Shannen Dohertyovej v úlohe Brendy Walshovej. Pecka. 6/10. ()

Thomick

Hm, hádám, že nespadám do cílový skupiny tohohle "sitcomu"; ten je spíš pro jakýsi gossip girls, který se vyznaj v módě, celebritích tlachačkách a kdoví čem ještě. Každopádně jo, leccos přínosnýho se dozvíte - například že pokud by si gay měl vybrat hvězdu filmovýho nebe, nad kterou bude onanovat, ukázal by na Kevina Bacona. Teda ... notně šablonovitej gay, podotýkám. V Modern Family se na tenhle problém dívaj mnohem přirozenějc, tak hergot zahoďte tuhle předčasně zrušenou kravinku a vrhněte se na inteligentní zábavu. ()

kingik

Najít na tomhle seriálu něco poutavého by by zázrak. Zkusím to u hereckého obsazení, které se jeví úplně normální. Přítomnost vyhaslé hvězdy nižší svítivosti Ellen Barkin by mohla být dostačující, i když její herectví, i ona sama, mě nikdy nebralo. Tím druhým tahákem je Justin Bartha, který na filmovém plátně relativně sklidil úspěch, jen když byl kolem něj nějaký zářivější herec, případně herecký tým, nebo se mu povedlo vlézt do komerčně úspěšné filmové série, která ale rozhodně nestavěla na něm. Tihle dva se sešli v prazvláštně pojatém seriálu, jehož námět sice nemá s realitou příliš mnoho společného, ale dá se považovat za neotřelý. A teď jde hlavně o to, jestli máte v oblibě gay tematiku, emancipované ženy a téměř sitcomové dialogy. Jenže to není celé příliš vtipně pojato. Vtipe vylez - to by se asi pro charakteristiku tohoto seriálu hodilo nejvíc. I když na to budu hodiny čumět, prdel nezvednu, stejně najdu za celou dobu jen uschlé vtipy, pro něž se nevyplatí to vidět. Po pár snesitelných dílech, se to rozmělnilo na břečku, ve které kolektiv druhořadých herců nahazuje repliky Ellen Barkin. Barkin je tak nevzhledná herečka, že pokud "ulítáváte" na pěkných herečkách, musíte být nakrknutí. Dívat se na bandu teploušů mně opravdu vrcholně nebaví. Ze seriálu jsem si nic nevybral. Stále se mele v průsečíku dialogů, které jsou díl od dílu stále fádnější. Abych to sledoval dál, to by mě to muselo nějakým způsobem zajímat a bavit. Ani jedno z toho se nestalo. Naštěstí se cicmání homo orientovaných udrželo v důstojných mantinelech. Jinak bych dal odpad. 20% ()

• Herec Matt Bomer, který v jednom díle ztvárnil bývalého gay přítele Bryana (Andrew Rannells), je gay i v reálném životě, k čemuž se přiznal v únoru 2012, čímž šokoval mnoho jeho fanynek po celém světě. S přítelem dokonce vychovávají 3 děti. (funhouse)
  • Seriál je inspirován osobním životem režiséra a scenáristy Ryana Murphyho. (jakear)