Není cesty zpátky

• Sovietsky zväz Obratnoj dorogi nět (viac)

Po útěku z internačního tábora pro zajatce se major Toporkov dostane k oddílu běloruských partyzánů. Aby zbývající vězně z tábora osvobodil, dohodne se s vedením oddílu na dodávce zbraní pro vězně. V oddílu partyzánů je však zrádce, který předává informace Němcům, vedení partyzánského oddílu o něm ví, ale neznají jeho identitu. Varují Toporkova a zároveň je na něm jako na veliteli konvoje, aby případného zrádce odhalil při jeho strastiplné cestě se zbraněmi. Toporkov a 9 doprovázejících partyzánů se vydá na cestu, ze které není návratu. (retrix)

retrix

Jako kluka mě tento seriál nadchnul. Není to typ válečného filmu, kde sovětský hrdina, zasáhnutý několika ranami, stačí zlikvidovat bunkr a zničit tank. Je to spíše psychologická sonda jednotlivých postav se zápletkou, jak odhalit zrádce ve vlastních řadách. ()

jasse

Tenhle příběh z války jsem kdysi s velkým zájmem sledovala jako malá v televizi a když jsem se na něj podívala zas po letech, nijak neztratil svoji přitažlivost, naopak, vřele doporučuju. Neznám blonďatějšího blonďáka, jako byl major Toporkov a vůbec se nedivím, že jeho představitel Nikolaj Oljalin zářil dlouhá léta na sovětském filmovém nebi jako jedna z velkých hvězd. Škoda jeho předčasného úmrtí - shodou okolností zemřel stejně, jako jeho major Toporkov. A jak správně píše retrix - po celou dobu šlo o to, odhalit zrádce ve svých řadách, v té době poměrně věc nevídaná - zrádce mezi sovětskými partizány? ()

arcticsky

Jojo - matně si vzpomínám na TV uvádění tohoto napínavého příběhu z války. A také se mi pod kůži zadřel výrazný Nikolaj Oljalin, kterého jsem znal z epopeje Osvobození. ()

senecek

Jako asi 8-10-iletý jsem tenhle (tuším třídílný seriál) docela hltal. Výrazná postava Nikolaje Oljalina mi utkvěla v paměti. Takže u mě nostalgická vzpomínka na prima dětství a docela zajímavý dobrodružný film - seriál,tuším třídílný. ()