Tajomstvo a zmysel života

• Česko Tajemství a smysl života (viac)

Čo je zmyslom života? Čo je láska, humor, strach a smrť? Je všetko len sen? Kto sme? Prebudíme sa, spomenieme si? Pomáhajú nám bytosti z iných dimenzií? Dokážeme už pochopiť zmysel Hry? Kto je Stvoriteľ? Kde je Kráľovstvo božie? Blíži sa doba odhalenia? Odpovede na tieto a mnohé iné otázky hľadá nový celovečerný film Tajomstvo a zmysel života. (Itafilm)

TomasKotlant

Jako seberozvojová hutná přednáška slušný, jako audiovizuální dílo nic moc extra... Za celý film (s výjimkou závěrečné čmeláčí meditace) nebylo snad jediné místo, kde by bylo aspoň 5 sekund bez mluvení... Propojení rozhovorů s hvězdami seberozvoje a jednotící dějovou linkou je zajímavé, ale spíš mi přišlo, že se to většinu času vzájemně ruší a nefunguje pořádně ani jedno. Mno, asi jsem měl po pár přednáškách pana režiséra na podobná témata moc vysoká očekávání, každopádně médium filmu je tady dost za svým potenciálem... Prostě život by měl člověka bavit a být smysluplný a minimálně ta zábava tomuto filmu chybí natolik, že jsem několikrát se přistihl při úvaze, zda to mám dokoukat až do konce. Subjektivní stopáž filmu pro mě byla tak 4 hodiny. A pokud by si divák přecejen zvládl během na něco během filmu přijít, tak mu je ke konci stejně řečeno, co si má teda jako správně myslet.... cca 50 % [CinemaCity Pce, levný maraton] ()

fuxoft

Jsou filmy, s jejichž ústřední myšlenkou zásadně nesouhlasím, a přesto se mi líbily (namátkou "Princ egyptský" nebo "Jak přicházejí sny"). Problém Vachlerova filmu je v tom, že vás dvě a půl hodiny pouze INSTRUUJE, co si máte myslet o životě a vesmíru, a obsahuje pramálo věcí, kvůli kterým by stálo za to se na něj dívat (například herecké výkony nebo zápletku), pokud vám ty instrukce připadají střídavě legrační a nesmyslné. Je to spíše prapagandistické verbovací video než hraný film. A strašně dlouhé. ()

Nuach

Je naprosto neuvěřitelný, co se podařilo v českých podmínkách vytvořit. Je to naprostá bomba a myslím to vážně. Viděl jsem to na pracovní projekci v ateliéru těsně před finálním dokončením, hotové tak z 97 %. Moc jsem od toho nečekal, a doslova mne to přibilo na zadek a ještě 24 hodin od uvedení na to musím myslet. A asi ještě dlouho budu. Zasáhlo mne to a dojalo. - A funguje to jak pro ty, kteří ještě "nejsou vědomě "na Cestě", tak pro ty, co se už v oblasti duchovních nauk pokládají za "částečně poučené" . ☺️  V tom je to cenné, překvapivé. Život, poselství a duchovno se tam podařilo propojit a dobře vyvážit do funkčního a šlapajícího filmu. I díky silnému příběhu a neobvykle civilním a přesvědčivým hercům. Na ty známé tváře koukáte, jako kdybyste je viděli poprvé a ony jsou pro vás JEN A JEN postavami!  A přestože režisér Petr Vachler působí někdy v osobním projevu rozmáchle až cákle, film je neobvykle uměřený, ukočírovaný a vnitřně organizovaný. A TRIKOVÁ STRÁNKA a propojení s PŘÍBĚHEM vám vyrazí dech. Prostě to celé FUNGUJE! A to tak, že se už v průběhu chcete stát LEPŠÍM ČLOVĚKEM. A v noci pak nemůžete z toho spát... - Doporučuju - moc si o tom nezjišťovat, jít na to bez přípravy a bez očekávání, a nechat se překvapit. - Uvidíte sami.  Ještě jednou, pro jistotu, tohle je naprosto seriózní reakce. Poděkování Petrovi a všem, kdo se v průběhu let podíleli, když to zrálo. - Způsob, jak jsou tam začleněni "duchovní učitelé a vypravěči" známých světových jmen vám vyrazí dech. Stejně jako bytost VYPRAVĚČE. Vy už asi z materiálů budete tušit, kdo jím je, já to nevěděl a dostalo mne to. Uf. ☺️👍 Premiéra má být na podzim, synchronizuje se to s USA a s festivaly a je to v jednání. - Díky a všechny zdravím. Potřebuju to vidět znova! (cca 150 minut) Fakt silný počin. A jestli máte rádi film a jestli máte rádi Život, tak na tenhle film musíte jít, a pak ještě znova, a pak tam poslat co nejvíc přátel! ☺️ A ro nemám provizi z lístků... ()

ondranow odpad!

V rámci zachování dobrých rodinných vztahů mažu svůj předchozí peprný záporný komentář. Hodnocení "0" tu nechávám, protože alespoň takto si chci vyjádřit svůj názor. Chci, aby si všichni nadšenci uvědomili, jak dětinské je hodnotit film před jeho shlédnutím. Předpokládám, že taky nebudete vychvalovat jídlo dokud neochutnáte.. a takových je tu většina! Těším se až půjde film ofiko do kin.. dojde na moje předchozí slova. Film byl dle mého špatný. ()

baiskon108 odpad!

Projednou jsem nechal svého vnitřního cynika spát a šel tomu vstříc, otevřený i těm sebehloupějším moudrostem a odhodlaný poznat ten tajemný smysl žití! A ano, pan čmelák tu hlásá vskutku nadživotní perly! Bez cynika to zkrátka nešlo, jinak bych se u tohoto idiotského zpracování jen propadával studem a trapností stále hloubš a hloubš do sedačky. Že se tam nepodaří z tak velkého kvanta zdrojů vtěsnat ani jednu zajímavou myšlenku, tomu tedy říkám jistá forma umění. Poté, co jsem si vyslechl, že „voda je šťastná, když se na ni díváme, a smutná, když se na ni nedíváme,“ jsem měl pocit, že už mě jen zkoušejí, zda ještě furt vnímám. ()

• Ve filmu se objevuje kolem 60 respondentů. (Kaleidoskop)
  • Natáčení začalo již v roce 2012. Od poloviny června roku 2013 pak byly filmovány hrané sekvence na Šumavě. (AnčaRambo)