To, že sa ich manželstvo rozpadlo, ešte nejako Kate (Emma Thompson) a Richard (Pierce Brosnan) prežili. Dokonca, ako praví Briti rozchod celkom elegantne zvládli. Keď ale zistia, že ich penzijný fond sa stal obeťou bezohľadného francúzskeho tunelára, to už bolo priveľa. Vypátrajú, že muž, ktorý ich pripravil o všetky úspory, práve kúpil svojej snúbenici diamant za 10 miliónov dolárov. Vydajú sa za ním s jasným cieľom. Ukradnúť nablýskaný diamant, poriadne sa zahojiť a ešte k tomu sa aj pomstiť. Táto výprava ich zavedie z Londýna do Paríža, ale aj na francúzsku riviéru, kde zisťujú, že ich vzťah napriek všetkému ešte stále celkom nevychladol... (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

Strašně rád bych alespoň jednou v životě pověsil za koule do průvanu bohatého spekulanta vydělávajícího na lidském neštěstí a patrně proto mi nečinilo obtíže fandit exmanželskému páru při honbě za svými legálně ukradenými financemi. Navíc to mezi nimi velice slušně jiskřilo, o vtípky nebyla nouze a i když to bylo celé takové lehce pitomé, tak já se bavil. Zejména při výstupech jejich hackerského synka, jehož sarkasmus byl hodně výživný, ale také Jerryho kontakty z utajované minulosti byly vynikající. ()

otík

Sympatická komedie s milými hrdiny, něco v duchu Honba za diamantem, jen v městském prostředí. Brosnan je stále šik a je příjemné ho vidět v komediální rovině, kdy si ze sebe střílí a dokonce je tam i malý parodický vtípek na Jamese Bonda. Není třeba víc rozepisovat, je to komedie, která potěší, je to hloupoučké, ale milé a nenáročný divák se rozhodně pobaví. ()

suzanne1997

Nebudu psát, že je to výborná komedie, na můj vkus už to začíná být poměrně klišé, ale zasmála jsem se, vlastně ne nezasmála, já se celý film válela smíchy po podlaze. Prostě skvělá myšlenka, promyšlený výběr herců a neskutečně brilantní ztvárnění. Opravdu nemám co vytknout, co zlepšit, ani na co nadávat. Nemůžu nic jiného než tenhle film doporučit. Splňuje totiž všechno, co komedie splňovat má, zaručeně se při sledování nebudete nudit, alespoň ne v případě, že máte alespoň minimální smysl pro humor. ()

Streeper

Na film jsem se vážně hodně těšila a mé očekávání splnil na jedničku. Spojení Brosnan a Thompson prostě funguje a v tomhle filmu to dokázali. Bavila jsem se od začátku do konce. Celý film jsem měla úsměv na tváři a i když příběh není zrovna nejlepší, tak mi to nevadilo. Konečně jsem viděla komedii, kde se všeho netočí kolem puberťáků, sexu a trapných vtipů. ()

Hawaj

A todle má bejt co? Někde vyhrabali scénář ze 60. kdy stačilo se jen zašklebit, něco plácnout, nemotorně upadnout a komedie byla hotová? To možná platilo tehdy, ale ne teď. U naivností jako Četníci s Lui de Funesem to bylo možná roztomilé, ale dnešní doba potřebuje trochu víc dúvtipu než tehdy. Dva dobří herci se propůjčili k dosti průměrné zápletce s režiji které chybí do komediálnosti minimálně tak 50 %. Humorné situaci na úrovni dětskýho ochotnickýho divadla, které se s ubývající stopáží stávají čím dál tím víc prostoduché. Asi bych to pouštěl studentům filmu, aby viděli jak to vypadá když si se scénářem naprosto vůbec nelámete hlavu až je z toho skoro průjem. Až budete trpět stařeckou demencí, tak takový film možná neopak oceníte. Už ten plakát je příšerný. :))) ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Londýne, Paríži a vo francúzskom mestečku Antibes. (dyfur)
  • Po plážovom volejbale si v bare Kate (Emma Thompson) objednáva martini, čo je jasná narážka na filmy Jamesa Bonda, ktorého hral aj Pierce Brosnan, ktorý v tomto filme hrá jej manžela. (Johnny.ARN)