Vzácne modré papagáje Blu a Perla žijú v brazílskom Riu pokojným mestským životom a v svojej usporiadanej domácnosti vychovávajú tri deti. Cnie sa im však za rodnou džungľou, a tak vyrazia na dobrodružnú cestu z čarovného veľkomesta do divočiny Amazonského pralesa na rodinný výlet. Papagáj Blu však začína strácať nervy nielen z nebezpečných nástrah neznámej krajiny, ale aj zo svojho najobávanejšieho protivníka - vlastného svokra. Navyše musí neustále odrážať zákerné pokusy o osobnú pomstu, ktoré proti nemu zosnoval lotrovský kakadu Nigel. (TV JOJ)

david666

Pro děti asi OK, na mě moc stupidních písniček. Ale sem tam solidní akční scény a Amazonie vlastně hraje sama a pěkně se na tu přírodu dívá. ()

Eeve

Na počudovanie hodnotím o kúsok lepšie, než jednotku. Kvitujem použitie rôznych náznakov z iných filmových počinov, takisto niekoľko (nie veľa) vtipných momentov. Bohužiaľ celý film ťahá dole naozaj prízemná zápletka (ak sa to tak dá vôbec nazvať) a tak presladený a klišoidný koncept a scenár, až nedobre, v skratke - idem do divočiny za svojimi koreňmi, nezapadnem, urobím hrdinský skutok, zapadnem :) Takto jednoduché to je, zdalo by sa teda, že je to smerované naozaj prioritne na menších divákov, ktorí ale vyššie spomínané gagy a narážky nepochopia. Každopádne to udržuje aspoň v priemere nádherná animácia, skvelý soundtrack so skvelým songom Barbatuques - Você Chegou (Beautiful Creatures v anglickej verzii, ale portugalská je oveľa lepšia) a tri podarené vtáčatká to pekne okorenili :) ()

kolly13

Krásné technické zpracování doplněno nenáročným příběhem, kdy fandíme papouchům a jejich cesty domů. Pro rodiny s menšími dětmi doporuřuji. ()

JesterKruger

Jak by jsem to popsal. Rio byl prostě takový normální animák, který je výborný, a plnohodnotně mu stačil jeden film, a ne pokračování. Tohle to pokračování je úplně zbytečné, a ke všemu je natočeno na sílu. Opravdu jsem se nudil. Prostě podprůměr. I přes hezky udělané postavičky a nějaký vizuál, tak to v žádném případě není film na opakované zhlédnutí. Po zkouknutí vám to zanechá v hlavě nepěkný zážitek z toho, že jste se nudili. ()

swenyx

Rio 2 je o dost lepší jak první díl, více chytlavé hudby, mnoho songů jsou fakt neskutečný bangery. Super nové postavy, Roberto, Gabi, Eduardo, děcka Blua a Perly a mnoho dalších. Také je o dost vtipnější a i krásně ukazuje že kácení deštných pralesů by se nemělo brát na lehkou váhu. Graficky i po těch letech předčí dnešní animaky, bohužel dneska se takovýhle kousky už nalézají jen zřídka. Viděno v kině. ()

Me.Plus.You.

Některé záběry exteriérů byli doslova dechberoucí až jsem si říkal, že musím najít nějaký dokument z těchto míst. Dokonce jsem se i párkrát zasmál, ale jinak po krk utopeno v průměru, což je vzhledem k potenciálu velká škoda. ()

xfizif

EPICKÁ ATMOSFÉRA! Druhý díl se velmi líbil. Byl lepší než ten první a naplno rozjíždí báječnou zábavu. Mé hodnocení je 100% ()

JackMarvel

Vážně pěkný. Hezké navazování na 1. díl. Povedené po všech stránkách, i hudebně, žádné ohrané nebo okopírované kousky. Originální a vtipná podívaná pro celou rodinu :D Doporučuji ;) ()

teseth

Tu jednu hvězdičku dávám za vizuál, který je opravdu krásný, ale zbytek je šeď a temnota. Nejen, že animáč postrádá naprosto jakýkoliv humor. On postrádá i rozumný příběh a smysluplné dialogy. Celé je to totiž stavěno tak aby byl nějaký dialog a pak honem "nějaká super skvělá písnička" a hromada tančení. Tohle se mohlo uživit jednou ale podruhé už to není nic co by člověk musel vidět. ()

gael83

Na animák nadstandart i když ve dvojce jde především o choreografii, story jako taková, je už lehce ždímaná, ale to neva protože tu máme Rio, papoušky a amazonský prales a to na pořádnou nálož fórků bohatě stačí. ()

Ginnidlo

Námět ohraný, příběh plochý, herecké výkony animáků průměrné, hudba celkem ušla. Místy mi to připomínalo Avatara a jeho poselství "bu´dme zelení a chraňme přírodu". Čekala jsem až to skončí... Tvůrci spíše zkoušeli, co jejich mašinky dovedou.. ()

lubica1995

Pekné, farebné spracovanie, vhodné pre deti. Myslím, že minimálne sa môže s jednotku rovnať. Žiadne temné okamihy, ktorých je až príliš v dnešných moderných - morbídnych - rozprávkach. Pekné a veselé, také, aké majú byť rozprávky. Animácia je krásna, narozdiel od podobných moderných rozprávok. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST