Rodinná rozprávka,v ktorej dobro zvíťazí nad zlom, ale trochu ináč, ako sme na to v rozprávkach zvyknutí. Rozprávková fantázia s množstvom trikov, v  ktorej skvelí herci spolu s bábkovými postavami  rozohrávajú napínavý príbeh plný prekvapení a dobrodružstva. Odohráva sa v malom mestečku Podlesie, ktoré kedysi napadli Turci. Dobré víly boli - v dobrej viere - požiadané o pomoc, ale tá spočívala v ublížení iným. Mestečku to neprinieslo šťastie a je treba to napraviť...Možno sa to podarí mladučkému kováčovmu synovcovi Tonkovi. (STV)

Jezinka.Jezinka

Kovář z Podlesí asi v Podlesí na věky věků zůstane a nestane se pravidelným návštěvníkem domácností o Vánocích, Velikonocích, Hromnicích, dnů české státnosti a významných dnech. Hezké výtvarné zpracování se poněkud utápí v pomalém tempu, vtípky blikající na diváky jak jiskřičky z pohasínajícího ohně jsou spláchnuty vlnou nudy a ani roztomilý psík, netopýr, oslík a půvabné loutky příběh nepozvednou ani na úroveň běžného průměru nedělních kulisových pohádek. Snad že šarm většiny postav je takový neolitický, vtipy v nejlepším případě gotické a renesanční zůstává pouze myšlenka, kterou se však, zcela v duchu současnosti, nepodařilo zrealizovat a zůstala jen ve formě plánů na nejbližším stavebním úřadě. ()

salalala

Dost šílená pohádka, která selhává snad po všech stránkách. Příběh tady de facto neexistuje, protože nedává ani elementární smysl, postrádá logiku a postavy se tedy chovají dost hloupě. Že budou digitální triky špatné, jsem čekal, takže mě to tak nepřekvapilo (u scén s drakem je bohužel dost vidět, že herci se koukají úplně jinam). Délka devadesáti minut se jeví místy nesnesitelná, protože se několik scén cyklicky opakuje a nejsou moc vtipné ani zajímavé. Něco jako strach o postavy tu absolutně neexistuje. Proč se co děje, jsem přestal řešit po pár minutách, protože to nemělo smysl. Jediným důvodem, proč dávám jednu hvězdičku, jsou herci, kteří se snaží, co mohou (zejména Polívka je spolehlivý, ale oba "dětští" představitelé s ním drží krok), ale to je tak vše a samozřejmě to nestačí. Víceméně ztráta času a myslím, že to neuspokojí ani děti, protože ty některé věci nepochopí a jiné je zase nebudou bavit. Takhle opravdu ne a nechápu, jak tohle může být finacováno z peněz poplatníků. Už v průběhu filmu prostě nevíte, co sledujete a po skončení se to vytratí z hlavy okamžitě. 20% ()

ecceHOMMO

Pohádka pro deti....možná (mluvící zvížatká, dráčik). Pro dospělé nikoliv.!!! Mňa osobne zaujali možno dve-tri scénky, tri repliky a ostatné bola nuda, nuda a veľká nuda...aaaaa blbosť. A celkovo mi prišlo, že rôznorodosť, (ktorá v rozprávke je) pôsobila nehodiaco, neladne a krkolomne. Medzi pozitíva určite však patril hlas houbových víl. Ten bol super. */** ()

Madsbender

Som rozčarovaný a úprimne rozhorčený, že po tak dlhej dobe vyčkávania a trpezlivého pozorovania diania okolo Göblovho filmu dočkal som sa tak nevýrazného a nezmyselného výsledku. Už sa vlastne ani nedivím, že sa krátko po uvedení rozhostilo ticho a ja sám som naň zabudol. Pritom už samotný nápad so zapojením nevšednej animácie a lámaním zovšednelých rozprávkových idiómov zdal sa byť ambicióznym a zábavným... 10% ()

hrona

Tenhle film dospělého diváka zaručeně bavit nebude, fádní a velice nudný příběh, s ne moc dobře vytvořenou animací, herecké výkony také nějak zázračné nejsou. Zkrátka hoďka a půl zoufalosti. Jedna hvězdička je za mojí ratolest, která statečně vydržela až do konce s otevřenou pusu. Což já měl sice taktéž, ale díky poslechu ústřední melodie, což je renesanční variací na Living in the Past od Jethro Tull, pro českou pohádku se moc nehodící. ()

• Z účtu původního producenta filmu, firmy Lennox majitele Kamila Kožíška, zmizelo 1 600 000 Kč poskytnutých Českou televizí, aniž by byla provedena jakákoliv práce. Dalších 1 400 000 Kč poskytnutých Státním fondem pro podporu a rozvoj české kinematografie bylo zablokováno vymyšleným návrhem na exekuci bratra majitele producentské firmy, Milana Kožíška. Natáčení filmu proběhlo bez těchto peněz. (JoranProvenzano)
  • Ve scéně, kdy na lesní křížovatce Toník (Gregor Bauer) nabídne mluvícímu rozcestníku, že ho narovná, vezme si od dědy z pojízdného křesla kouzelný meč a začne hloubit díru. Ještě než Toník díru vyhloubí, tak kamera zabere dědu v křesle, jak si ukusuje chleba a ejhle... za dědovými zády stále trčí kouzelný meč. (ČSFD)