Peklo na talíři

(relácia)

Šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk pranýřuje úroveň české gastronomie a stolování. Přidává i pár praktických rad, čemu se vyhnout, na co si dát v restauracích pozor a čas od času rozbírá některé zajímavé potraviny. (oficiálny text distribútora)

gurmanik

Nic novýho aneb to, že jíme sračky a zdraví škodlivý věci, víme všichni. To, že jsme šizeni, taky víme všichni a to, že věci v obchodech jsou kolikrát prošlý, to taky víme všichni. Slavní hodnotitelé, kteří hlásají jak je to U NÁS špatný, patrně nikdy nebyli v zahraničí. Tam je to VĚTŠINOU to samý, akorát v bledě modrým. Jediný překvapení pro mě bylo, že energiťáky nejsou až tak škodlivý, jak jsem se domníval. A čím mě to vyloženě naštvalo, dělali si srandu z mejch oblíbenejch špaget z konzervy, kečupem a sejrem. :) ()

toi-toi

Nesympatický chlapík, ktorý to preháňa so samoopalovacím krémom sa obtiera o všetko čo vidí a propaguje drahšie výrobky pre lacnejšími (aké prekvapenie). Nevtipné, nešarmantné a zbytočne agresívne. ()

RomeroIsGod

Roman Vaněk aka Pán s Kruhy je sympatická postavička (oukej, ze začátku tak vůbec nepůsobí, ale vyklube se) a vcelku trefně upozorňuje na sračky, který do sebe každej den tlačíme. Jako kdyby nestačilo, že jsme odpadkáč Evropy, my si sem ještě ve velkým dovážíme polský dobroty. 75% ()

Stocki

Ahoj kamarádíčkové, dnes jsem si do svého legendárního pořadu pozval jako obvykle jednoho ze svých mnoha báječných a dobrých kamarádíčků a rozebereme pěknou šmakuládu. Romane, Romane... ()

Blue.Shark

Výtvor, který dokáže člověku říct, co si to v té naší zemi vlastně cpeme do úst. Jediné, co mi na něm fakt vadí je, že nejde až do takových detailů, jak bych si přál a některá témata rozebírá jen tak letmo. ()

poet

Krátke, výstižne občas vtipné a maximálne aktuálne... V dobe umelých sračiek ktoré konzumujeme ani nevieme ako je takýto typ dokumentu vždy velké plus. ()

Košoun

Je jedno kdo to dělá, je jedno jak to dělá, je jedno proč to dělá. Ale důležité je, že to dělá. Je potřeba upozornit na to, že špagety za 10 kaček se nedaj jíst, že bujóny jsou sračky, že na Éčka je potřeba si dávat pozor, že ledový čaje jsou přeslazený sračky.............. Pokaždý, když vidím v obchodě někoho, kdo si čte složení produktu, mám radost a vzpomenu si i na pana Vaňka a říkám si, že jeho pořad má snad smysl. Někdy by neškodilo více komplexních informací či přesnější údaje, ale jako "příručka pro začátečníky" nebo takový "rozcestník" poslouží dobře. ()

TrebleClef

V dnešní době, kdy prodejci jsou schopní dát na pulty cokoliv, je dobré mít takové pořady. Tento dobře uvádí pravdy na pravou míru, a osvětluje skryté sdělení výrobků spotřebitelům. Škoda že je tak krátký, témata jsou tak jen nahozena, a moc už nerozvedena. Hodně mi vadí Vaněk sám o sobě. Jeho hulvátskyarogantní projev, trapné hlášky a rádobyvtipnost nemůžu vystát. S jeho příjmem je asi lehké kritizovat spotřebitele, kteří živí rodinu a nemají vysoké příjmy...V porovnání s D-testem je to jako trabant a mercedes. Ale díky za něj. ()

boul

já tohle přímo studuji tak vím o čem ty potraviny jsou a jak to ve velkoobchodu s potravinami chodí, takže pro mě skvělý pořad k zasmání s ještě lepším Romanem Vaňkem! díky :-) ()

hazaba

Skvělý pořad, který mohl lidem alespoň částečně otevřít oči a pomoci vyvinout tlak na producenty - holt když není poptávka, nemůže být ani nabídka. ()

Ydrosten

Tento pořad by se měl vysílat v nezenzurované verzi na všech kanálech každý den minimálně ve 3 časových dobách, aby si lidi konečně uvědomily že špekáček z LIDLU a nebo párek z PENNY stojí sice " pár " korun, ale právě těch " pár " kaček je rozdíl mezi kvalitou a kvantitou. Sleduju tento pořad už několik týdnů. Osobně jsem už dávno přesedlal z párkorunových špekbuřtů ze soji, na kvalitní - i když držšší - pracně udělané a kvalitně zpracované produkty od místního " prasečího muže " Bohužel doba je taková že přeje vyžírkám a podvodníkům, kteří na tom vydělávají velké peníze ( od doby kdy nám v našem malém 6 000 covém okolí - jsem dědiňák - vyrostly 2 markety pochybné pověsti, bohužel zkrachovaly 2 hokynáři a 2 řezníci. A i ten poslední řezník se podle jeho vlastních slov drží jen tak, tak ) Výborná sonda do dnešního " umnělého " světa, kde kvalita upadá a náhražky vedou na celé čáře. Pokud se lidi nenaučí přemýšlet, tak se nemůžeme divit že se 80% dětí narodí z alergiemi a různými nemocemi. Doplatíme na to časem asi všichni. Je otázka, které jídlo - nebo potraviny celkově - jsou dnes vlastně zdravotně nezávadné. ()

MrGregor

Stručný, 5-6 a občas i více minutový, zajímavými a užitečnými informacemi nabitý program, kterým provází příjemně vystupující a věcný Roman Vaněk. Vůbec bych se nezlobil, kdyby jej přejala nějaká televize a tyto ukázky "co si všechno lidé nechají líbit" vypustila do seriálového, pardon..., televizního světa... Zatím tento pořad docela vychvaluji, proč tedy jen 4*? Jednoduše proto, že i když se mi naprostá většina dílů líbí, najdou se i takové, se kterými nesouhlasím. Například v díle Číšník versus host: Kdy pan Vaněk a jeho kolega označili za "správnou" verzi číšníka, číšníka přespříliš vlezlého a pro mě poměrně nepříjemného. Dále pak např. díl Ledové čaje, kdy pomlouvali ledové čaje, za jejich obsah čaje - "pouhých" 0,2% - a porovnávali to s klasickým domácím louhovaným čajem. Což mi přijde trochu zvláštní, schválně si zkuste uvědomit, kolik skutečného čaje v tom vylouhovaném hrnku máte. A pokud si to představit nedokážete, uvařte si čaj a nechte odpařit vodu, řekl bych, že víc než 0,2% z původní hmotnosti tam stejně nenajdete. Jako jediný tristní výrobek bych tedy viděl čaj, který se v díle "pyšnil" 0,01% obsahu čaje. Takže shrnutí: Bohužel jsem musel zvolit 4*, protože 4,5* nejde. Ale i tak se jedná o skvělý pořad, který byste rozhodně neměli přehlédnout - Stránka pořadu (pouze pro lenochy :); Zajímavé díly: Angličtina pro gurmány, Vaječná epopej, Úroveň stolování nebo třeba jak má vypadat pravé Espresso. ()