Jídlo, s.r.o.

(relácia)

Pořad Peklo na talíři na Stream.cz si za dobu své existence stačil vybudovat kultovní pověst. Jídlo, s.r.o. ale chceme pojmout trochu jinak. Už nechceme jen o "šmakuládách" mluvit, už nechceme jen číst etikety a rozčilovat se nad nimi. Teď vyrážíme do terénu a chceme se dozvědět všechno o základních potravinách jako je mléko, šunka, pivo, párky, chleba atp. Jak se vlastně vyrábí? Jak se liší výroba "šmakulády" a kvalitního produktu? Je kvalita opravdu o tolik dražší? Půjdeme do největších továren v zemi, které denně vychrlí tuny stejného výrobku, půjdeme i do domácích výroben, kde tradice a kvalita jdou ruku v ruce. Půjdeme se ptát do supermarketů, které produkci domácích výrobců ovlivňují víc, než si lidé myslí. Budeme pátrat po legislativě, která výrobu upravuje. Je dostatečná? Kdo je zodpovědný za mezery nebo nelogičnosti v zákonech, na které doplácí spotřebitel? To všechno chceme zjistit. A pokud možno také změnit. (StreamCZ)

berg.12

Satiricky úderné 'Peklo na talíři', jehož štafetu převzalo 'A dost!', vystřídalo naučné putování, které i díky pohodové hudbě jako nechtěný efekt dělá téměř PR českému potravinářskému velkoprůmyslu. Dokumentů na tohle téma natočených spoustu takž hodnotím hlavně za těch pár pro mě nových informací. Štafetu Pekla převzalo 'A Dost!' ()

Dadel

Jsem fakt zklamán, že R.V. přestal dělat Peklo na talíři kvůli TOMUHLE. Peklo bylo užitečný pořad, který mi častokrát poradil, co nakupovat, a mnoha výrobcům bylo určitě trnem v oku. Jídlo s.r.o. je jen neškodné TVŠ (pro mladší ročníky: Televizní Vysílání pro Školy - minidokumentíky pro žáky ZŠ, které vysílala ČST v dopoledních hodinách ve dnech školního vyučování). Podívejte děti, takhle se dělá šunka. Podívejte děti, takhle se dělá chléb. Většinu dílů jsem jen proklikal, je to nuda. A ještě, Martine Krušino, je super, že máš rád Editors, ale cpát A Ton Of Love do každého dílu je nejlepší způsob, jak tu písničku lidem zprotivit. ()

Jan.Cada1

Pořad je veden velmi zajímavou formou, kdy se kuchařský odborník Roman Vaněk dostává do různých firem zpracovávající potraviny. Líbí se mi, že i když tomu nejspíše dost rozumí, tak se šéfů výroby ptá jak malej Franta - pořad je vhodný i pro technologicky či chemicky méně nadané kusy. Navíc jeden z důvodů, proč jsem v poslední době hodně omezil tzv. šmakulády, protože vidět, jak se vyrábí je opravdu nechutné. ()

vyfuk

Já ke konceptu tohoto pořadu moc nemám, co říct. Stream začínal jako YouTube, ale nakonec se z něj stalo úžasný místo, s originálními a podmětnými pořady, které mají co nabídnout. Tento pořad Romana Vaňka je jedním z nich. Vše co je zde použito, je zajímavé, pořad nabízí i rady, které vám jen tak nikdo neposkytne. Hej, neříkám, tohle třeba už dávno natáčel někdo v Americe. A koho to sere? V dnešní době je prakticky nemožný dělat stoprocentně originální obsah. Na české poměry, originalita jak prdel. A to, že některé hlášky Vaňka jsou debilní. Já bych spíš řekl lehce dětinské, ale jak už jsem řekl... koho to sere? Ten seriál není odvar tvorby Jirky Krále, ale o jídle a je to podáno dle mého perfektně, takže tak. ()

Wbcko

Vlastně docela zajímavý seriál, kde jediné co mi vadí je samotná postava pana Vaňka, který neustále do všeho strká prsty a olizuje si je, načež chuť komentuje style "Ty vole, to je hořký jak prase", každému okamžitě tyká a celkově se dost často chová jako buran. Je vidět, že se snaží působit jako Zdeněk Pohlreich ale vůbec se mu to nedaří. I tak se na nový díl vždycky podívám se zájmem. ()

• Roman Vaněk ukončil produkci pořadu Peklo na talíři (od r. 2012) a začal s filmováním tohoto pořadu údajně protože bylo načase vydat se jiným směrem. (DexMASTER094)