Putovanie kontinentov

• Česko Putování po kontinentech (viac)
Francúzsko, (2012–2014), 7 h 10 min (Minutáž: 43 min, Alternatívna 10x52 min)

V priebehu miliónov a miliárd rokov sa tvar našej planéty neustále menil. Mocné tektonické sily neustále pretvárali hranice mora a pevniny a toto putovanie sa nezastavilo podnes. Tektonika tvorila život a zároveň ho aj ničila. Vulkány a supervulkány neustále vplývajú na život na Zemi. Vydajte sa spolu s nami na pútavú cestu po Zemi, na cestu, plnú napätia medzi biologickým životom a geologickými silami, na cestu po našej modrej planéte - a sledujte Putovanie kontinentov.
Jednotlivé časti: 1.-Oceánia - tektonický ohnivý kruh
2.-Ázia - tektonika života a smrti
3.-Ázia - stúpajúce hory a klesajúce krajiny
4.-Európa - tropické začiatky
5.-Európa - nepokojná budúcnosť (oficiálny text distribútora)

karnifex

Geologii mám velmi rád, takže každý dokument, který se jí věnuje (a je jich dost málo, příjde mi), sleduju s radostí. A tento je navíc fakt výborný! Jediná drobná výtka (souhlasím s majo25): škoda, že při popisovaných procesech není častěji (a lépe) používána animace, protože ta v geologii může hodně pomoci pro správné představení si popisovaných jevů. ()

Autogram

Viac ako kontinentom sa prvá časť venuje vykopávkam a vývoju zvierat. Ohnivý kruh je zaujímavý, ale okrem Nového Zélandu sa mi informácie zdali povrchné. Vývoj Ázie je už o niečo zaujímavejší, ale stále je tam veľa omáčky, ktoré odbočujú od témy tektoniky a posúvania zemských dosiek. ()