Velmi realistická interpretace jedné z nejkrvavějších bitev vietnamské války. (Filmbox)

Tormentor665

Tady Invin teprve dopracovával svůj styl, který poté dovedl k dokonalosti v trumpetách. Ovšem klouzání v bahně při snaze zdolat kopec jednoduše nemá chybu! ()

Knor

Když nedokáže zaujmout ani jediná postava, se kterou by se dal příběh prožít nebo by pomohla vtáhnout se do děj, tak je zle. Bitevní scény dobrý a je to docela i masakr, ale byl mi celej film vlastně úplně volnej. Jsou mnohem líp zpracovaný filmy z týhle války ()

PeterJon

Menej známy film o zúfalstve a beznádeji Vietnamskej vojny. Už viem, prečo ostal nepovšimnutý. Atmosférou ani zďaleka nepohltí tak ako snímky Platoon alebo Apocalypse Now. Nehovoriac o príšernej fanfárovej hudbe. Celé je to veľmi prekuknuteľné, film pôsobí štúdiovo až béčkovo, vrátane hereckých výkonov mladých neznámych krásavcov, ktoré sú veľmi slabé. Don Cheadle ako vtedy ešte neznámy herec sa žiaľ drží iba v úzadí. Za vierohodné zobrazenie nezmyselnosti vojny a celej situácie vojakov vo Vietname dávam dve hviezdičky. ()

Guran

Až mám na tento film vztek! Špatný režisér, špatný scénárista, špatné dialogy, špatný český dabing, špatné zpracování. Asi takhle se dá nejlíp zcharakterizovat tato válečná tragédie. Bitva O Hamburger hill byla jednou z nejkrvavějších a největších bitev ve Vietnamu, ale zde to filmaři hodně zmrvili. Krve je zde málo, to v reálu to byl doslova "mlýnek na maso!" Dialogy nesmyslné, nic neříkající. Scénář katastrofa, čemu se divit, když ho nepsal žádný zkušený filmař, ale veterán, který se té bitvy zúčastnil, ano, chápu, že na počest svých padlých kamarádů se snažil napsat filmový scénář, ale pro tenhle spatlaný film se mu to opravdu nepovedlo. Režisér john Irvin není opravdu dobrý. Nejlepší filmy o Vietnamu jsou Četa a Tábor tygrů. Tenhle snímek neměl vůbec vzniknout. ()

tavvva

Velmi divný film. Ne moc dobře zahraný. Vazba k hrdinům slabá. Bez ohledu na krvavé břečky byly mé emoce a pocity na bodu mrazu. ()

johnsnow

Rozhodne dobrý počin avšak oproti čate má o niečo horšiu akciu, herci nepodávajú až tak skvelé výkony a dramatická či psychologická linka ostala tak v polke. Takže k postavám si veľmi silný vzťah nevybudujete a preto keď ich kilujú tak vám to až tak nevadí. Čo považujem za dosť silné mínus a preto iba 4*. ()

helrohir

Hamburger Hill patrí určite k tým menej známejším, ale čo sa týka spracovania bohužiaľ aj najslabším filmovým prezentáciám vietnamského konfliktu. V porovnaní s kultovými filmami typu Čata či Olovená vesta zaostáva naozaj vo všetkom. Priemerný scenár aj réžia, nevýrazný herci a nezapamätania hodné postavy, a prakticky ani žiadna hlbšia myšlienka či zmysluplnejší dialóg. Ani možnosť urobiť z filmu aspoň kvalitné akčné divadlo nevyšlo, keďže bojové scény sú spracované nanajvýš priemerne, a naviac ich nie je práve dostatok, respektíve ku koncu ide v podstate o jednu bojovú scénu, ktorá je však neprimerane často prestrihávaná do diania v zázemí. Čiže v celkovom ponímaní ide naozaj len o priemerný film. 55%. ()

Blazkowicz

Abych řekl pravdu, tak mě bavila víc první polovina, kde nedobývají kopec. Masakr to je, ale že by mě to nějak vtáhlo do děje to ne. Je to spíš takové dost nezáživné. Nulové postavy, které jsou divákovy úplně u zádele, tomu taky zrovna nepřidávají. Celkově se mi zdá, že film si hraje na něco co není. Hlavně v té druhé polovině začíná přibývat morálních keců a rádoby smutných scén, ale prostě to nefunguje a začínalo mě to nudit. 3* ()

Mikakel

Není tak "bouřlivý" a "rozhejbaný" jako ostatní válečné filmy,ale patří k těm válečný,a ty se mi budou líbit vždy! 3* ()

Reiner

Nevtáhlo, neupoutalo mě to. A to je chyba. Film, který je sice jinak ok, ale nevtáhne do děje, je jaký film? Ano, celkem špatný :( ()

jjjerry

čekal jsem od toho filmu daleko víc. Trochu sem se nudil. Je to sice realistické, ale četa a Olověná vesta je podle mě o třídu jinde. ()

brasek

Tento film mi nesadol... veľa sa kecalo, nepriehľadné prestrelky v lese, chýba atmosféra... priemerný film. Veľa nepridáva ani dabing, ktorý sa zdá byť odfláknutý. ()

Patr1k

Dlho som váhal medzi 3 a 4 hviezdami, no napokon som sa priklonil k trom hlavne kvôli hroznej hudbe, ktorá filmu rozhodne nepridávala, podľa mňa veľmi dobré herecké výkony vystihujúce psychické rozpoloženie človeka-vojaka vo vietname... ()

blekekeke

Musí se zohlednit doba, v které byl tento snímek natočen. V době, kdy se ve filmech neřešily detaily. V době, kdy se voják považoval za drsné prase. V době, kdy bitvy vypadaly jako když si kluci hrají na ulici na vojáky, realita ta tam. V době, kdy se umíralo filmově stylově hystericky. To jsou zásadní fakta, které z pohledu dnešní precizní doby film degradují. I proto jsem film přetrpěl ... ()