Dom pri cintoríne

• Česko Dům u hřbitova (viac)

Kdysi dávno prováděl doktor Freudstein v domě u hřbitova zrůdné experimenty na svých lidských obětech. Dnes, desítky let po jeho smrti, se sem nastěhovala tuctová americká rodina. Dům ožívá její přítomností a zlo se probouzí. Už není úniku pro ně ani jejich přátele, kteří se jim snaží pomoci. Smyčka smrti se začíná stahovat s nevídanou brutalitou, při níž detailní záběry krvavých masakrů otřesou i tím nejtvrdším obdivovatelem hororů. Lucio Fulci, považovaný za umělce smrti, opět dokazuje své hrůzné mistrovství. (Filmexport Home Video)

JesterKruger odpad!

Moment. Tohle je nějáké nedorozumění. Chtěl jsem horor, a ne Fulciho špatný pokus o komedii, kde je moc hnusné násilí. Rodinka je v domě na hřbitově, a o malého kluka se stará strašně podezřelá chůva. Vrahem je tady zombi dědek (jakýsi Frankenstein... Teda chci říci Freudstein), který fňuká (a to myslím doslova) jako malé dítě. Celý film mě nehorázně nudil. Postavy se chovají nelogicky, a jákakoliv děsivá atmosféra tu není (To bych možná lhal. Přece to děsivé bylo, ale to bylo tím, že to byla nuda). Herci nic moc. Hudba se mi vůbec nelíbila, a byl bych radši, kdyby hudbu pro tento film skládal Fabio Frizzi. Vidíte? Zmínil jsem v téhle recenzi něco pozitivního o tomhle filmu? Nic. Já měl vždy za to, že Brána do záhrobí je Fulciho nejhorší film. Ale to jsem ještě neviděl tento skvost. Tohle je jeden z nejhorších hororů které jsem viděl. A to mě se líbí i béčka. ()

Denuna

Neskutečně špatný film, těžko soudit, čím si zasloužil tak vysoké hodnocení. Napětí a atmosféra nijak zvlášť nefunguje, naopak je očividná snaha zapůsobit gore efekty.. Celý film mi přišel k smíchu, u mnoha scén jsem se tudíž vyjímečně bavil, nejvíc určitě při mnohými tolik vyzdvihované scéně s netopýrem, která je tak špatná, naivní a teče v ní tolik krve, až je to absurdní a působí to spíš jak z Bláznivé sřely. Krom toho to velice časté zoomování kamery na ty špatné herce taky není ta správná volba, to se hodí spíš do westernů Sergia Leoneho, ne do horroru. P.S. - v tomto filmu hraje snad nejvíc nesympatický mladý hrdina v dějinách kinematografie - po celou dobu tohoto DLOUHÉHO snímku jsem si přál, aby ho monstrum už konečně vyřídilo, popř. aby ho rodiče chytili za ucho a pořádně mu naplácali.. aspoň ()

Kletus

Mělo to hodně zajímavých faktorů, ale nelogičnost chování herců se mi eklovala tolik, že to nezachrání ani bohatá porce gore scén ()

montel

Mladá rodina se synem se stěhuje do domu, kde kdysi žil podivný doktor Freudstain, jenž prováděl děsivé experimenty na lidech. Ve sklepeních domu jeho torzo záhadným způsobem přežívá a zabíjí každého kdo se ocitne v jeho domě. Nyní jsou v nebezpečí nový nájemníci a zmrtvýchvstalí doktor má zálusk na další oběti...Lucio Fulci a jeho další klenot, který mě vůbec neoslnil, ba naopak mi příšerně lezl na nervy. Masky má snad v každém filmu stejné, do toho se přidal příšerný dětský pláč, který se z reproduktoru ozýval snad celý film a dementní střih a příběh. Plusem jsou hezké vraždy, ale i na těch se najde spousta chyb. Už nikdy více. 20% ()

Baroque odpad!

totálna pičovina. od trikov béčok z osemdesiatych rokov nečakávam síce veľa. ale rád by som, keby tu bol aspoň náznak obsahu, o ktorý sa kedysi aspoň pokúšali. tento "film" je fakt robený maximálne ak tak na kolene. aj zhovadilosti typu cynthia rotrock sú oproti tomuto umelecký náklad. nič, nič a zasa nič. úplný trapas, keď som ku koncu už len zvyšoval rýchlosť prehrávania. toto by natočilo aj malé decko. dementné do morku kosti. to, že som tento film zaradil medzi béčka, je vlastne blasfémiou voči béčku ako takému. ďalší úbohý taliansky horror, ktorých asi nikdy nebude dosť. taliani... úbohé horrory, úbohé porno, úbohé komédie. za zmienku pôsobila iba Ania Pieroni. iná šťuka s krásnymi modrozelenými očami a dokonale upraveným obočím. ale zasa výkon ako valcovanie hovna. škoda času. 66%? nepochopiteľné... ()

Lubek

Hm... na tento Fulciho najlepšie hodnotený snímok som bol veľmi zvedavý, ale po zhliadnutí som len usúdil, že som videl ďalší film o "ničom". Nebolo tam nič čo by ma len trošku zaujalo, veľmi priemerný horor. Myslím, že ďalšieho Fulciho filmy už videť nemusím. ()

Pattrick

Další italský horor, tentokrát docela povedenej, hlavně závěrečná část, která mě probudila, protože jsem skoro spal.. Nejhorší jsou postavy, protože se chovají jak podle předlohy a nic pořádného nepředvádí, spíše myslím po herecké stránce, protože po scénáristické, to taky není nijak unikátní, když vezme sekeru, a milionkrát seká po celé rozloze dveří, místo aby rovnou sekal do zámku a jiné, fakt hloupé momenty. Ještě se dají vychválit gore efekty, jenže u italských filmů, jsou skoro pokaždé povedené. ()

headhot

Pro mě jednoznačně nejstrašidelnější film od Lucia Fulci. Uplně suprová atmosféra, ideální podívaná v noci, kdy se určitě budete bát jít na záchod. ()

Deacon59

V mém žebříčku, druhý nejlepší Fulci, ale jinak mě to moc nenenadchlo. Zase pár výborných gore scén, ale víc nic. Vidět film v roce tak 1985 určitě by bylo hodnocení lepší. ()

baronGrga

Fulci díky bohu méně brutální než Beyond (přiznávám, gore mému oku příliš nelahodí). Ale co mému oku nelahodilo snad ještě víc je postava botoxového chlapce. Přihodím-li nekonečnou scénu s útočným netopýrem, některé nevysvětlené momenty a nesmyslné závěrečné motto (které bylo asi největším překvapením filmu), nelze hodnotit výš (45%). ()

balstar007

Velmi přehnaná krev. Divný děj. Nehodící se hudba k filmu a co se týče děsu a strachu, velmi přehnaný. Strach žádný. Proto dávám 50%. ()

tXtX

Spolu so Zombi dvojkou Fulciho najlepsi zarez. Mraziva atmosféra na cloveka dycha uz od samého zaciatku. Obrovsky opustený dom, polorozpadnuty cintorín v záhrade a hnusne sychravé počasie jednoducho musia v kazdom vyvolať neprijemne pocity. Postavy toho vela nenarozpravaju a opäť je to cele postavené na atmosfére a strachu z neznáma. Fulci samozrejme nezostal nikomu nic dlžný a aj tentokrát naservíroval jeden vytecny bonbónik, ktorý číha dole v pivnici. Brr.. Masky uz tradične nechutne skvele a výborný soundtrack to vsetko cele podtrhuje. ()

drkaldj

Do třetice všeho dobrého. nevidím moc spojitosti mezi snímky, nejvíce asi v dost podobném (téměř stejném) původu zla (a některých hercích). Tady už i ten scénář je alespoň na průměrné úrovni. Scénka s netopýrem je zbytečně dlouhá. Nevím jak to přesně vysvětlit, ale všechny tři snímky jsou vlastně stejné a zároveň jiné. Každý snímek se mi líbil stylem nebo pojetím, jenomže nedovedu říct, co všechno se tam stalo, protože se toho moc nestalo. Dům u hřbitova za mě nejvíc povedený, ale pořád je to vlastně stylová nuda. ()

Caviar

Pan Fulci, už jeho jméno musí v nervech fanoušků italského filmu hrát na notu jisté zvrácenosti a nejistoty. Někdo ho vzhledem k jeho dílům považuje za zakladatele Gore scény a možná i oprávněně. Jenže tento snímek se nepovedl. Ne že by v něm chyběla ponurá atmosféra, ale zbytek se jaký vytrácí, nic nezachrání ani jeho klasické záběry očí. Příběh je sice smysluplný v a zasazen do správných kulis, ale to je tak vše. Závěr je tentokrát opravdu nudný a v žádném případě nevyvolává tolik pochybností na jaké jsme u Fulciho zvyklí. Asi jeho nejslabší snímek. ()