Dom pri cintoríne

• Česko Dům u hřbitova (viac)

Kdysi dávno prováděl doktor Freudstein v domě u hřbitova zrůdné experimenty na svých lidských obětech. Dnes, desítky let po jeho smrti, se sem nastěhovala tuctová americká rodina. Dům ožívá její přítomností a zlo se probouzí. Už není úniku pro ně ani jejich přátele, kteří se jim snaží pomoci. Smyčka smrti se začíná stahovat s nevídanou brutalitou, při níž detailní záběry krvavých masakrů otřesou i tím nejtvrdším obdivovatelem hororů. Lucio Fulci, považovaný za umělce smrti, opět dokazuje své hrůzné mistrovství. (Filmexport Home Video)

Shanen29

Od prvního okamžiku Fulci servíruje opravdu hutnou a mrazivou atmosféru přicházející smrti a krve a pomalu začínající brutalita,která vás odradí nebo uplně vtáhne.To napětí v tomto snímku graduje asi 15 minut před koncem,kdy jste vystaveni opravdu velkému tlaku na váš mozek. ()

Knor

Děsivý a brutální horor. Společně se Zombie 2 to nej co Fulci natočil. Má to super atmošku a dějou se opravdu zlý věci. Mistr horor a italskej řezník Fulci tu jasně ukazuje to co u mí nejlíp. ()

pepino

Italská hororová škola a její představitel Fulci v plné síle. Fascinující horor s docela obyčejným námětem který v v dnešní době tak často kopírují američtí filmaři a vznikají tak věci jako 3:15 zemřeš a jiné. Tohle je ale sakra něco jiná šťáva. Dusivá podzimní atmosféra, dům strašidelný už od pohledu, všudypřítomný strach co se skrývá za dalším rohem a perfektně vymodelované gore vraždy, které jsou tak věrné že bych i věřil že se herci/herečky pro dobro záběru nechali podřezat. Film plný skvělých scén jako třeba ta poslední ve sklepě s Freudstainem. Zkrátka Italové jako Fulci, Argento či Soavi uměli své řemeslo na jedničku a téměř žádná dnešní produkce v tomto žánru se jim nevyrovná. A snad jen rada na konec: Nikdy nenechte děti lézt samotné do pivnice :) nikdy nevíte co tam na ně čeká.... Bezkonkurenčních 5 hvězd.. How ()

Pitryx

Nudný a hodně ukecaný snímek, ale s několika špičkovými efekty. Jinak hlucho až hrůza, děj těžkopádný až nudný. Snad jen konec filmu stojí za pozornost. Těžko hodnotit. 9.I.96 Duall 8222 14.II.97 Nova 8058/8215 Takže ani po skoro patnácti letech názor neměním. Ovšem tentokrát hodnocení dám a to jednu hvězdu za ty efekty. CI 17022010 80418151 ()

Cortesz

Byl jsem zvědav na toto dílo, protože se řadím mezi fandy žánru. Fulci je údajně další klasik italského hororu, hned vedle Argenta. Můj verdikt ale nakonec je, že italské horory nejsou můj šálek kávy a ani tento snímek to nedokázal změnit. Atmosféru to sice má, ale mě to nudilo, konec sice byl masakr, ale to nic nemění na tom, že jsem po shlédnutí byl spíše zklamán, proto to hodnocení. ()

hwnd

Teda chápu, že kdyby se postavy v hororech chovaly logicky, tak by pak asi nebylo co točit, ale tohle bylo i na mě moc. Malej debílelk, co si jde sám ověřit, jestli majitelka kutálející se useklé hlavy ve sklepě náhodou nežije, otec který nedokáže sekerou vypáčit dveře, do kterejch očividně stačí jen kopnout ... atd. No ale bych jen nehaněl, ponurá atmosféra tam vcelku byla a to se u hororu počítá. ()

djbarrel

Na jednu stranu je to horor, který je o něco lepší než jiné italské zombie-horory té doby. A to proto, protože je tam atmosféra, není tam tisíc mrtvých a není ani tak brutální jako jiné. Na druhou stranu trpí naivitou a stupiditou jako všechny filmy té doby. Hlavně závěr byl "famózní" . Například když se otec snažil zabít doktora, to bylo něco - když má zombík jednu ruku, tak si to s ním taky rozdám jednou rukou ... Za normálních okolností by asi jednoruký zombík, s rychlostí slimáka, nikoho nezabil. No tady mu pomáhají tajemné dveře (což jsem nějak nepochopil, protože tam krom toho, že on byl zombík, nic jiného nebylo), neskutečná rozhodnutí (jako třeba útěk skrz hrobku místo dveřmi) a mnohé jiné nesmysly. Jo a taky jsem nepochopil ten věčný pláč v pozadí. nevím jaký to mělo smysl ? Na druhou stranu musím vyzdvihnout celkem dobrou hudbu, hlavně v první polovině filmu. Jinak myslím, že nejlepší byla scéna s netopýrem. jednoznačně nejhorší byla ta, kdy se doktor Freudstain objevil v plné kráse. 60 % ()

gein

Bezkonkurenčně nejlepší Italský horor... Pamatuju si jako malej, když to uváděla TV Nova jen s tím rozdílem, že tady neřekla TV Nova uvádí Italský/Americký  film... Jako tomu bylo zvykem. Ne, ne. Tady znělo TV Nova uvádí Italský HOROR!!.. ()

Elessar.

Hřbitováčiky ja môžem a opäť je tu ujo Fulci, ktorý zbožňuje svoje bizarné domčeky, skryté miestnosti, cintoríny a podobné veci. To ja proste môžem, ešte k tomu nejaké éňo ňúňo mystery a je to. Niektoré tie scény sú na pomedzí "hororu" a komédie (scéna s netopierom), jednouducho parádka. :) ()

Tristanian

Taliánům by měl někdo vysvětlit, že hororovou atmosféru nejde stavět jen samoúčelnou morbiditou a detailními záběry na oči... pro mě výsměch hororu jako žánru... ()

sibskyn

Teda scény ve sklepě jsou celkem děsivý a skvělé a taky samozřejmě krvavé, ale film žačne nabírat obrátky až tak v 50 minutě. Ale pořád je to ten klasický Fulci, ale pořád je to lepší než jeho předešlé kousky takže tu čtvrtou hvězdičku dávám s přivřenýma očima. ()

Tomasson93

Překvapení. Tehdá to byl můj první shlédnutý italský horor a hned nastavil laťku hodně vysoko. Povedené klasické dílo s napjatou atmosférou vytvořenou výbornou hudbou. ()

Saxos

Když má manželka psychické problémy, tak nejlepší je odvézt ji i se synem na pořádnou samotu. Výsledek se dostaví ihned. Italská hororová klasika. Stěhování do nového domu se špatnou pověstí. Vrzání, skřípání, hlasy. Sekání, řezání hlav a dalších končetin s patřičným množstvím krve, která naštěstí nevypadá, jako rajčatová šťáva. Detaily očí herců. Pomalé odhalování pravého původu domu a příčin zla. Klady - hudba, interiér domu. Zápory - žádné lekačky, blonďáček Bob. Hrůzy - gumový netopýr, doktorova zombie maska. Rady - neotvírejte pořádně uzamčený sklep, který má i dobře zatlučené dveře, aby se nikdo nedostal dovnitř a hlavně ven. ()

Grázl83

Atmosféra místy solidní, dějově však slabé a velmi nesmyslné chovani postav (hlavně ve sklepě). Naopak vzhled záporaka chválím. ()

fooggyy7 odpad!

Asi v Itálii vzniká nový žánr: Spaghetti horror. Film postrádá veškerou logiku a celý je založený narvi a jekotu. Ňoumům se to ale líbí ()