Čtyři dohody

(divadelný záznam)

Úspěšné divadelní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenného bestselleru "Čtyři dohody" zaznamenala dokumentaristka Olga Špátová a kreativně ho doplnila o soukromé rodinné filmové archivy. Duškova hra inspirovaná nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize provedla za devět let více než 150.000 diváků v cestě za osobní svobodou a štěstím. Slovem, tělem, hudbou a srdcem hrají Alan Vitouš, Pjér La Šé´z a Jaroslav Dušek. (Verbascum Imago)

miki68cz

Galakoncert mluveného slova, šou jednoho boha, intelektuální ohňostroj, gejzír mentální síly, představení, vedle kterého jsou ostatní klasická představení zbytečně přeobsazená, hluboká sonda, pochopení, poznání, náboženství. Werichovina a Čapkovina, veletrh češtiny, hra s větami, fantastické podbarvení hudebním doprovodem. Povedené, vřele doporučuji, zamyslete se, uvolněte se, bavte se. ()

bohhous22

Četl jsem knihu,dokonce i Pátou dohodu.Čtyři dohody jsem viděl ,,bohužel jen" ve formě divadelního záznamu na plátně.Bez nadsázky,doslova toužím vidět tento skvost živě na prknech divadla jako One-Man-Show herce,komika,scénáristy ,režiséra a v tomto počinu i geniálního vypravěče,mistra Jaroslava Duška!!! ()

JosefTomas

Zajímavé poznatky, prezentované naprosto fantasticky neméně fantastickým Jaroslavem Duškem, jehož přednes i pohyb nechává diváka se zábavně vzdělat. Výborná práce. ()

Vivian

Žádná pseudoesoterika, nýbrž naprosto věcný pohled na svět, servírovaný člověkem, jenž má sympatický smysl pro humor, dovede velmi vtipně zacházet s českým jazykem, ale především mu nechybí nadhled a osobitost. Předlohu představení jsem četla, ale teprve Jaroslav Dušek mi umožnil Ruízovy myšlenky plně pochopit, a za to mu patří dík, protože Čtyři dohody rozhodně stojí za to, aby se nad nimi člověk přinejmenším zamyslel. A u Duškova představení se snad ani nelze nezamyslet, přičemž to myšlení je o to příjemnější, že se člověk přitom navíc směje. A kdyby nic jiného, tak tohle se počítá. Humor s obsahem. ()

tehAne5ta odpad!

...malohvězdičkáři, kategorizující toto divadelní představení jako škvár o lásce, pojení rukou a jako čítankový moudra, se v této inscenaci našli, nelíbí se jim to a vzdorují...někdo poukázal na jejich stupidní chování, přiblbé ustálené fráze jež nedávají žádný smysl a co VÍC - někdo podryl jejich autoritu!!!...jak si to mohl nějaký svědek jehovův bratr Dušek dovolit, kecat my do žyvota, já mám svý klapky pěkně nasazený a budou je tak mít všychni o kterých chci aby je mněli...a teď já jít ven ulovit mamuta...drazí tupci, vidláci a pakoni, vytáhněte hlavy z prdelí a zamyslete se nad sebou...cítit se ublíženě protože má někdo pravdu je tak jednoduché... ()

pOne

Parádní one man show, kdy J. Dušek za 2 hodiny nesleze z pódia ani při hudební vložce. Zaujalo mě, jakým způsobem lze velmi zdařile skloubit věci vážné k zamyšlení s humorem. ()

ikre

Kdyby to bylo jen nezávazné plkání, tak by to byla celkem zajímavá, i když příliš dlouhá one man show. Pro mne jsou ale nestravitelné pokusy z toho udělat nějakou filosofii. K tomu navíc naprosto příšerné písničky. ()

strelenka

Nestačí mi hvězdy, které je tu možné udělit. Nestačí mi ani první shlédnutí na pochopení, úplného, celku. Je v tom tolik pravdy, podkladu k zamyšlení. Vidíme co je správné a přesto se rozhodneme udělat to, co je více zažité, co jsme někde viděli. Naprosto mne odzbrojila mne ta samozřejmost podání Jaroslava Duška, protože to bylo lidské. Bylo to pochopitelné a tak moc citlivé téma pro nás všechny, snad ne jen pro mě... protože pokud by každý chtěl, oslovilo by ho to. Otázkou zůstává jak moc jsme schopni a ochotni uvědomit si těch našich několik destruktivních samozřejmostí všedního chování a já sama si z každé dohody odnesla v mysli něco, něco tak moc důležitého, že jsem z toho zmatená. Srovnám si myšlenky, samozřejmě, jen to chvíli potrvá. Musím si uvědomit co by se dalo dělat lépe, vůči mé vlastní osobnosti. A věta: "Zkuste si pár vět, které říkáte dětem zkusit na své kolegy z práce. Zkuste svému rozzuřenému šéfovi na poradě říct: "Běž do své kanceláře a vrať se až se uklidníš". mne doopravdy donutila zamyslet se co vlastně lidem v mém okolí říkám. A to nemusím mít zatím ani své vlastní děti. Pobavení je samozřejmé, přeinterpretovat věty určené dětem do našeho "dospělého" světa je výborné. Doporučuji. Všemi částmi těla, které mám. Ale je jasné, že ne každý to nemusí přijmout jako třeba já... takže, je to doporučení nejlépe myšlené. ()

MrDorry

Něco co mě zasáhlo a z části změnilo můj život. Krásná kniha a stejně krásné představení které zasáhne každého s otevřeným srdcem a myslí. Jedná se o geniální představení Jaroslava Duška který s lehkostí a vtipem představuje knihu Čtyři dohody. ()

jemine

Laciné, moralizující pravdy a polopravdy. Od "odpadu" tu Duška dělí jen skutečnost, že umí být zábavný, ale moudrý není, kdepak, to se jen snaží jako moudrý vypadat. Rady typu "Modráš? Nadechni se!", či "Bolí tě břicho? Vypusť větry!", jsou sice fajn, ale naprosto bez ceny. Ruizovi Toltékové nejsou ničím jiným než fabulací a Jarda Dušek této nepřiznané svobody využívá k tomu, aby diváka zahltil jalovou filozofií, aby ho ohromil a ochromil přívalem plytkých slov a vět a posunul tak sám sebe do pozice arbitera elegantiarum postmoderní současnosti. ()

ESNYR

Sám bych si něco takového dobrovolně nikdy nepustil ale byl jsem na návštěvě a tak jsem neměl možnost volby. Lidi kolem mě na to koukaly a někde před koncem se z nich dalo jasně vyčíst že přešly na stejnou víru (asi na 2 dny než zase začnou žít svůj pohodlný život) Nebudu tady tvrdit že to nemá určitou myšlenku a určitě mají 4 dohody co říct ale tahle myšlenka by musela oslovit víc než 8 lidí z milionu. Dušek se dal na sektářství a to co jsem s ním viděl za cca posledních 5 let všude možně po iterfernetu, mi dává vědět že to má slušně rozdaný na elektrošoky, vodní střiky a slušivou kazajku s knoflíkama vzadu. Myšlenka 4 dohod není špatná ale když vám to prezentuje člověk u kterého pochybujete o zdravém rozumu, asi vás moc neosloví. Nemám tušení jak to hodnotit. Kdyby mi to vykládal někdo jiný, ne Duše K - kterému přeskočily v hlavě kolečka, asi bych to vnímal jinak. Podle toho v jaké životní fázi se necházíte je to asi na 2 - 4 hvězdy. ()

rashaverak odpad!

Ac chvilemi vtipne, pan micha jabka s hruskama a jeho kritika nenabizi reseni ci reseni naprosto silena. Male dite bez dozoru se pravda zabit nechce ovsem nebezpeci nedokaze rozpoznat/vyhodnotit proto jej treba hlidat a chranit. Ohradka v detstvi neznamena zivot svazany pravidly v dospelosti. Zivot svazany pravidly a povinnostmi, zalozeny na pevnych zakladech, stabilni rodine a respektu k zakonum neni omezujici jak pan vykresluje, naopak dle povahy jedince muze poskytnout skvely zaklad pro dalsi objevovani sveta. Jakasi vize nezkrotneho divokeho hipisactvi bez pravidel a radu je zde vydavana na obdiv a stav jejz nam rozsiri obzory a dovede nasi dusi k sebepoznani. Slusny ulet a naprosta hloupost. ()

Nerdvana

Smekám a naplněna štěstím se stále (ač doposud marně) snažím probojovat na představení samotné. Nedivím se, že je na měsíce dopředu vyprodáno. ()

Pikou

Nejlepší divadelní představení, které jsem kdy viděl, je tak naplňující a duchaplné. Asi se mi už nikdy nestane, že bych hltal dvouhodinový monolog s takovým nadšením. Za ty roky to Dušek vypracoval k dokonalosti. Doporučuji sehnat lístky a zajít si vychutnat slova a energii pana Duška na živo. ()