Kuroko no basket

• Japonsko 黒子のバスケ (viac)
Animovaný / Dráma / Komédia / Športový
Japonsko, (2012–2015), 31 h 15 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Tadatoši Fudžimaki (komiks)

Kamera:

Eidži Arai

Júki Ono, Kenšó Ono, Jošimasa Hosoja, Čiwa Saitó, Takuja Eguči, Gó Inoue, Džun'iči Suwabe, Fumiko Orikasa, Kazuja Nakai, Ken'iči Suzumura, Šin'ičiró Miki (viac)

Pět basketbalových hvězd ze základky jde studovat na různé střední školy. Tetsuya Kuroko a seirinská střední se teď snaží vydobýt si slávu. (Netflix)

Recenzie používateľa loveless k tomuto seriálu (3)

Kuroko no basket (2012)

Na vyšší střední Seirin se v basketbalovém týmu schází nenápadný Kuroko a akční Kagami a společně začnou tvořit údernou dvojici. Pouť jejich týmu turnajem Inter-High můžeme sledovat v první sérii tohohle skvělého sportovního anime, které dokáže zaujmout i nesportující obecenstvo. Jsou tu i skvělé vtipné díly, postavy jsou fajnové, kresba moc hezká a pejsek Tetsuya 2 je prostě dokonalý. Hudba taky super. Trošičku mi vadily některé řeči v průběhu zápasů a úplně nejvíc úvodní vyprávěnka o Zázračné generaci, kterou jsem ale úspěšně přeskakovala. Naopak mi nevadilo, že basketbalové akce nejsou realistické - to by na úrovni středoškolského sportu byla pro diváky asi trošku nuda, no ne? Maličko tomu do pěti hvězd chybělo, ale určitě doporučuji. ()

Season 2 (2013) (S02)

Druhá série skvělého anime o basketbalovém klubu střední školy Seirin a jeho cestě za jejich snem - stát se nejlepším týmem Japonska. Přímo se navazuje na první sérii a všechny klady i zápory a víceméně úplně všechno zůstává stejné. Tentokrát se hoši připravují a snaží se vyhrát Winter Cup. Přibyl jim staronový hráč Kiyoshi Teppei, který se stává další výraznou oporou týmu a všechny motivuje k těm nejlepším výkonům. Jsou jejich zápasy přehnané? Ano, ale na to už jsem si zvykla v první sérii a vůbec mi to nevadí. Druhá mě navíc začala značně bavit, takže jsem celou neskutečně zhltla. Jedině co mi vadilo, byla malá účast hafáka Tetsuy 2, ale možná tam byl, a jen má nulovou přítomnost, stejně jako jeho páníček :D Navíc musím dodat, že první opening i ending byl naprosto úžasné. ()

Season 3 (2015) (S03)

Třetí řada anime Kuroko no Basket je stejně skvělá jako předchozí dvě. Stále hrajeme Winter Cup a jsme zvědaví, jak to s hochy dopadne. Všechno víceméně stejné plusy i mínusy, máme tu trochu míň zápasů, které jsou ale roztaženy do víc dílů. Mě osobně nejvíc dostával předposlední zápas, protože to byly fakt nervy :D čímž nechci říct, že ten poslední byl špatný, vůbec ne. Zase je tu málo Tetsuya 2, z čehož jsem smutná. Openingy a endingy fajnové, jako všechny ostatní. Co ještě říct, co už jsem neřekla u první a druhé série? Nic mě nenapadá, prostě všechny tři jsou skvělé. Ale pokud jste viděli předchozí, je jasné, že si nenecháte ujít finále a pokud jste je neviděli, je blbost začínat u třetí, takže asi tak. ()