Kuroko no basket

• Japonsko 黒子のバスケ (viac)
Animovaný / Dráma / Komédia / Športový
Japonsko, (2012–2015), 31 h 15 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Tadatoši Fudžimaki (komiks)

Kamera:

Eidži Arai

Júki Ono, Kenšó Ono, Jošimasa Hosoja, Čiwa Saitó, Takuja Eguči, Gó Inoue, Džun'iči Suwabe, Fumiko Orikasa, Kazuja Nakai, Ken'iči Suzumura, Šin'ičiró Miki (viac)

Pět basketbalových hvězd ze základky jde studovat na různé střední školy. Tetsuya Kuroko a seirinská střední se teď snaží vydobýt si slávu. (Netflix)

Recenzie používateľa Moiraine k tomuto seriálu (2)

Kuroko no basket (2012)

Kuroko no Basket je fajn anime. Je to typicky japonské, kdy člověk nabude dojmu, že na světě je nejdůležitější basket a vše ostatní, co existuje, existuje jenom kvůli němu. Stejně tak je to typický shonen se všemi těmi schopnostmi, které se neustále vylepšují. Není to výčitka ani pochvala, je to jen prosté konstatování. Vcelku mě to bavilo, ale nějak jsem postrádala příběh. Takhle je to jenom jeden zápas za druhým na cestě za absolutním vítězstvím. Sportovní anime nakoukané nemám, takže nevím, jestli je to u nich normální. Každopádně ke konci už mi to přišlo moc dlouhé. I tak mám ale v plánu jak speciály, tak druhou sérii, která začne v září. ()

Season 2 (2013) (S02)

Na rozdíl od první série je tohle už opravdu jenom o zápasech, které vyplňují 90% stopáže celého seriálu. Navíc se mezi těmi všemi ultimátními, super-ultimátními a ultra-ultimátními technikami někam vypařil ten basketbal. Někde od poloviny to už bylo spíš o tom, jaký zázrak zase vymyslí, aby zvrátili vývoj hry. Kouká se na to sice celkem dobře, ale už to není taková zábava, jako to byla v první sérii. ()