Zdeněk a Jana se spolu starají o svojí malou dceru Jitku. Oba odevzdávají rodině část svého soukromí. Oba mají pocit, že dělají vše, co je v jejich silách, ale oba jsou zároveň přesvědčeni, že ten druhý by měl udělat ještě víc - aby to bylo "spravedlivé". Zprvu nevinná krize dvou partnerů se postupně zvrhne až k nenávisti s téměř kriminálními důsledky... Hlavním tématem televizního filmu režiséra Juraje Deáka je křehké vymezení teritorií mezi partnery - tak, aby byli spolu, ale zároveň si ponechali dostatek volného prostoru k vlastní realizaci. Znesvobodňování druhého, byť nevědomé a často do jisté míry nutné kvůli výchově dítěte, vede k utrpení a pocitu, že nežijeme svůj život, ale pouze sloužíme někomu druhému. Najít sílu přiznat vlastní díl viny a odvahu k odpuštění druhému i sobě je jedinou, ale zároveň velice obtížnou, cestou k záchraně. Tento televizní film je zároveň prvním realizovaným scénářem představitele hlavní role Matěje Dadáka. (oficiálny text distribútora)

DadysGirl

Jak se příběh lásky změní v drama... Realistiký, mrazivý příběh vztahu, který se ocitl v pasti... Hm... A teď jak z toho ven... ?! ()

maoc

Komorní drama jednoho vztahu. Realistické, mrazivé, s hodně dobrým scénářem. Překvapivě kvalitní televizní kousek. ČT (tentokrát) příjemně překvapila. ()

Heyyy

Jak to taky může dopadnout, když otěhotníte v době, kdy se na to ještě necítíte a na popud partnera si to necháte. Jak může dopadnout jedna manželská krize. Jak to může dopadnout, když se mezi pár plete kamarádka a chce jejich problémy řešit za ně. Drsný a reálný. ()

ostravak30

Lehce nenáročný filmeček o stavu české společnosti rodinné ve vztahu k dnešním zákonům. Tvůrci se snaží poukázat na díry ve spravedlnosti, což dokumentuje hlavně závěr a fakt, že otec, který dělá pro rodinu vše a matka se fláká kdesi po nocích, může prohrát v boji o dceru vcelku lehce. Stačí prostě jen to, když si to manželka usmyslí. A nejlépe, když jí ještě kamarádky a následně sociální pracovnice podpoří v jejím snažení a pokud možno posunou o kus dál. Řada lidí v tom může vidět řadu problémů. Já jsem si vzal nejvíc fakt, že Hana Vagnerová připomíná dnešní mladé holky, které si pořídí dítě a následně zjistí, že se o něj nechtějí starat. Za mě mohl být lehounce lepší scénář, každopádně herecké výkony byly slušné. Ovšem konec byl vzhledem k předchozím událostem poněkud ustřihnutý. ()

EddieIron

Pozoruji,že se tady názory diametrálně odlišují,já se přidám k těm,které to nebavilo.Ale nechci říct,že by to bylo mizerně zahrané nebo nereálné,mít doma ženskou,která chodí "tvořit" po nocích o hospod bych fakt nechtěl,ale přišlo mi to dost utahané,možná až příliš komorní. ()

Phoenixman

Po delší době jsem usedl v neděli, k ČT a zhlédl českou tvorbu. Mnohé jsem od tohoto filmu nečekal, nuž nakonec jsem celkem příjemně překvapen. A nakonec si říkám, s tím českým filmem to zas takové špatné není. Příběh v tomto případě je celkem drsný. A já na místě Zdeňka bych fakt netušil, jak se chovat, co dělat. Měl bysem z toho hlavu kolem. Na provaz. Doufám, že tohle nikdy nezažiju. Na české poměry slušný kousek, který stojí za vidění. A Hanče Vágnerové to fakt sekce :-) ()

eva.sa

Asi to nejlepší, co jsem za poslední dobu v ČT viděla. Mrazivé drama o jednom manželství, ve kterém mladá matka neví co se životem a svou možná začínající kariérou spisovatelky. Jana byla téměř celý film naprosto odpudivá, z fleku by mohla soutěžit o titul nejhorší matky roku. Zdeněk jako ideální otec, kterému prostě ruply nervy. A stačí málo a život se otočí o 360 stupňů. A kdyby ne, mile rády se o to postarají obětavé sociální pracovnice. Scény, kdy hledá Janu po barech a malá dcera choulící se doma v posteli, nad hlavou číslice od budíku, byly asi nejsilnější a nemrazivější. Nebylo mi z toho dobře. Ale určitě to víc zapůsobí na lidi, co mají už děti, než bezdětné. ()

lacertacz

Neuvěřitelná slátanina. Zřejmě měla propagovat domáí násilí, spíš však dělá opak. Muž a žena opustí svoji malou dceru, chlastají v nočních barech, pak dá muž ženě facku, když ho vyprovokovala. Je to domácí násilí, muž je vykázán, ale nikdo, policie ani sociáoka, se nezajímá o to, proč matka nebyla s malou dcerou, nota bene když chlastá do rána prakticky nonstop. Další scéna: sociálka. "Hodná paní" ukecá manželku, ať prodlouží distanc manžela od domova. Nic nezkoumá, nezajímají ji okolnosti, prostě je to muž, tj. je zlý, a ona je žena, tj. bez viny. Atd. atd, až po komickou scénu policejní stanice: prázdná hala jako ze startreku, a tři policajti na velitelském vyvýšeném můstku, seřazení kolem loga policie. Huh! ()

ouf

Něco tak strašnýho už snad nikdy nespatřim . Třeba říct o selhání Andrejky - co to bylo? bydu dělat --jako by nic takovýho nikdy nenatočila . Pád na dno českejch břeček. ()

Gmisiycs odpad!

Dík za zajímavé kozy na začátku filmu, ale ani za tu jednu hvězdu to nebude. Musel bych se stydět, nebo zvracet. Proboha, jak může tohle natočit čech? ()

Generi

A zase hodnocení zde úplně mimo jen kvůli tomu, že se jedná o komorní televizní projekt. Drama jednoho moc hodného chlapa, který pracuje, stará se o dceru, aby jeho manželka měla čas tvořit. No a jak to bývá, za dobrotu na žebrotu. Velice uvěřitelné a mrazící vztahové drama jedné nevyzrálé matky, která hledá inspiraci na diskotékách, zatímco manžel doma vaří, pere a uklízí. Ale není to tak černobílé, matka se pak vzpamatuje, jenže mezitím se všechno zkomplikuje díky kamarádce. Herecky OK, malá Jitka byla výborná i oba manželé. ()