Nebezpečný cudzinec

• Česko Pro dobrotu na žebrotu (viac)

Nie je to tak dávno, čo mala Terry (Taraji P. Henson) pred sebou veľmi slušne našliapnutú kariéru v súdnictve. Lenže ona sa radšej rozhodla stať sa manželkou a matkou na plný úväzok. S manželom Jeffrey (Henry Simmons) a dvoma deťmi žije pokojný a vyrovnaný život na predmestí Atlante. Jeffrey je práve z rodinných dôvodov mimo mesta, keď na dvere ich domčeka večer zaklope muž menom Colin (Idris Elba) a požiada Terry o pomoc – potrebuje si vraj zavolať, pretože sa mu neďaleko pokazilo auto. Dobrosrdečná Terry sa rozhodne sympatickému cudzincovi pomôcť, no veľmi rýchlo pochopí, prečo sa vraví, že žiadny dobrý skutok neostane nepotrestaný – z Colina sa totiž vykľuje krutý a nebezpečný sociopat, ktorý práve ušiel z väzenia a ktorý ju začne terorizovať pod jej vlastnou strechou! (TV Markíza)

Pitryx

Je to trochu, no zpočátku hodně, pomalé. Není to žádné gore, ani čertví jaký nervák, ale dokoukat se to dá. Herci to hrají v rámci svých možností a v rámci nic moc scénáře. Viděl jsem i horší filmy. Domnívám se, že ženské role měly být obrácené. Totiž blondýna měla hlavní roli, protože čučet celý film na tu ropuchu bylo otřesné. ()

Mamlas odpad!

TV film podle 100x ohrané šablony, nadmíru nudný, klišé za klišé. Z nuly jaksi vytvořili 80 minut filmu, z toho první hodinku je vykecávačka o ničem a zbytek trapné hašteření dvou nesympatických a nezajímavých postav. Úplně o ničem a v laciné TV kvalitě. (4%) ()

a0001

Ten chlap je fakt divný, dve ženské mu ponúknu fľašu vína, navyše jedna po ňom hádže vypracovanú vnútornú stranu stehien a on myslí ako tú špinavú, neromantickú frndu zabiť. Podotýkam, obe sú dizajnovo vhodné na pohlavný styk, aby sme si rozumeli. Ešte, že je to pako, inak by z toho bolo maximálne iba kvalitné porno. Elba zahral skvelo, ja som mu ten kukuč šialeného "prúsermana" zožral. ()

Saxos

Občas v nějakém filmu zločinec získá tak trochu i Vaše sympatie. Colin v podání Idrise Elby to však na 100% nebude. Hnusný záporák. Krátký, rychle plynoucí thriller, chvílemi napínavý z důvodu, že nevíte co očekávat. Stále se Vám budou vybavovat slova člena vězeňské odvolací komise. Poučení - v žádném případě nepouštějte k sobě domů nikoho, koho opravdu neznáte a to ani kdyby vypadal a zprvu se choval, jako Váš vysněný idol, nebo měl třeba v noze zapíchlý šroubovák. Chybička - při převozu vězně v jakémkoliv dopravním prostředku bude ozbrojená ostraha vždy oddělena /mříže, přepážky, apod./ Zajímavé - celkem nízké hodnocení. ()

rigby

Nebylo to špatně natočené, zápletka byla zajímavá, napětí se také dostavovalo. Jen tomu zkrátka chybělo něco, co dělá silně průměrný film něčím výjimečným, nebo alespoň mírně naprůměrným. Dívat se na to dalo, ale prosvištělo to hlavou a nic nezanechalo. ()

TesterX

Technicky zdařile natočený jednorázový thriller, který však disponuje několika zásadními lapsy a nepomáhá mu ani několik hluchých míst, kde se přešlapuje na místě. Spoustu nelogičností a nereálných situací nakonec smázne logičtější závěrečná pointa. ()

rusty18

Od filmu som si sľuboval veľa, bažil som po ňom dlho..ani neviem prečo :/..... možno preto, lebo som už dlho nevidel nejaký kvalitný triller vsádzajúci na atmosféru (čo trailer naznačoval,no nestalo sa). Už to, že to naši distribútori stiahli s kín ma sklamalo, no teraz urobili výnimočne dobre. Film sa snaží byť nervydrásajúcim, napínavým, komorným trillerom, ale keď to nejde, tak to nejde. Hlavná dvojica mi pripomínala Tom a Jerry - Tom chytil Jerry, Jerry zdrhla, Tom ju zase chytil a furt dookola. Taraji , ktorú mám rád tu veľmi prehrávala a Idris sa nezdal taký hrôzostrašný ako v traileri. Celkové spracovanie filmu je také seriálové - kvalitné ale na seriál, niekedy som mal pocit, že pozerám epizodu nejakého seriálu... Toť vše. ()

terordemon

Predvídateľná naivná kravina s nesympatickými postavami, vhodná pre mamičky na materskej dovolenke. No čo aj taký borec ako Idris Elba musí platiť účty. 38% ()

Unrealik

Další film, kde by si hlavní hrdinka ušetřila spoustu nervů, kdyby byla důraznější. A nejen že není důrazná, je i neponaučitelná. Evidentně totiž nestačí padoucha omráčit. ()

Noah07

Není to nejhošší,ale pořád mě udivuje co se dnes točí,pokud byla cílová skupina divák USA tak to beru těm se líbí i žralokonádo....americký divák je patrně jiný...duchem i myslý ()

danny79

Tak slabe, ze jsem to ani nedokoukal. Rada thrilleru cerpa z podobnych pribehuu a nevadi to, zde vsak neni ani spetka originality, je to bez jedineho napadu. Jiz na zacatku je jasny prubeh i konec. Herecky to nedosahuje ani prumeru, postavy se chovaji silne nepravdepodobne, chybi tomu napeti, atmosfera. klise nad klise, silne nepravdepodobne chovani postav. Naprosta zbytecnost. ()

ojo323

Pro mě dosti zbytečně složitý snímek v němž si asi každý uvědomí nepouštět cizího chlápka do domu.3 hvězdičky za výkon Idrise Elby jako záporák byl skvělej. ()

Matrix44

Tento film by si mal pozrieť každý pokrytecký podporovateľ tejto čiernej pliagy z Afriky, lebo zhruba takto nejako to bude u nás vyzerať keď sa tu nasťahujú prisťahovalci z Afriky. ()

jethrotull

Nerealna kravina s tupou a debilnou hlavnou predstavitelkou.A Idris bol asi robot,lebo bez problemov zvladal hesiacu penu v ociach,uder hasicakom,zopar bodnych ran nozom a behal ako srnec po schodoch.To tocia fakt dementi co namaju paru o realite. ()