TeeAge

|| Scenár: Joseph Gordon-Levitt | Hudba: Nathan Johnson | Distribúcia: Relativity Media | Štúdio: Voltage Pictures, Hi Record Films, Ram Bergman Productions | Rozpočet: 6 miliónov $ | Tržby: 30,450,756 $ || Skvelý scenáristicko-režisérsky debut Gordona-Levitta, kde šlape všetko jak má. V dnešnej kinematografii už nie je nič tabu, takže bolo len otázkou času, kedy niekto vylezie s touto témou. 5 nedám len preto, pretože aj keď pointa filmu je skvelá, a činí sexistické scény účelnými, s výberom herečky pre štatút emocionálej plnohodnotnosti to Levitt predsalen prehnal. Julianne Moore je nielenže nepekná, ale i nepríjemná na pohľad. Ajkeď vieme, o čo Levittovi šlo, na kráse predsa len záleží. A kto tvrdí že nie, klame ;) 78% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

dr.horrible

Dobre natočený film o pózeroch. A to je tak všetko. Levitt má rozhodne talent, vďaka jeho réžii film ubieha jak má a príbeh je to celkom zo života, ale stotožniť sa s ním nedokážem. Takto to naozaj chodí, takto sa tí blbí ľudia naozaj správajú a takéto majú trápne vzťahy. A ja nimi hlboko opovrhujem ()

IQ Tiqe

Joseph Gordon-Levitt se zřejmě nedávnou zabouchnul a chce nám vysvětlit, proč je ženská lepší než porno. Film o smyslu sexu, lásky, porna. To je jeho pointa a proto ho má smysl vidět. Rozhodně ne kvůli Scarlett – což byl můj důvod –, protože ta mě nijak zvlášť nezaujala. Navíc mě od začátku sral namachrovanej přízvuk takřka všech herců. Podobně mluví někteří cikáni a dost mi to vadí. Naopak velký plus za Julienne Moore, aspoň někdo dal filmu charisma. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba ** | humor - | akce * | napětí - | pustil bych si znovu ** ()

lamps

Jeden z těch filmů, které bych jen pro tu hromadu pikantních životních pravd mohl sledovat až do zblbnutí. Levittova osobnost je nyní zřejmě ve velmi specifické fázi, kdy sice stále zůstává volnomyšlenkářským a do úmoru masturbujícím mladíkem, avšak zároveň si již plně uvědomuje všechny negativa a trpkosti, které v sobě volnomyšlenkářství a dospělácký život plný "seriózních" vztahů a rozdílných potřeb obsahuje. Jeho Don Jon tudíž představuje nejen geniální generační výpověď, v níž mladí preferují nezávazný sex a rodina je prezentována jako skupina naprosto nesourodých a rozhádaných lidí, nýbrž i příjemnou satirickou komedii, výstižně se strefující do nesnesitelných manýrů ženské populace a odzbrojující svou roztomilou otevřeností v jejich zobrazování. Režii nelze vůbec nic vytknout, scénář je do puntíku promyšlený a v rámci žánru velmi originální a všichni herci si své role vyloženě užívají - hlavně tedy Levitt, který v mých očích opět neskutečně stoupnul. Obávám se dokonce, že vypadat stejně dobře jako on, žil bych snad úplně stejně jako Don Jon.. :P 85% ()

Superpero

Spoiler alert.Ta část kdy je Don Jon typickej Jersey Shore buran a furt si ho honí je fakt zábavná. Scarlett Johansson je tu asi nejvíc hot v kariéře, ale hrozná kráva. Bohužel po rozchodu s ní se raketovou rychlostí sčuchne s Julianne Moore a najednou je lepším člověkem a konec. Chtělo by to přidat stopáž do prostřední části, jelikož to působí hrozně urychleně a v do té doby tak upřímném filmu celkem nevěrohodně. ()

• Jon (Joseph Gordon-Levitt) pozerá vo filme porno videa prevažne na stránke PornHub. Jedná sa o jednu z najznámejších a najväčších porno stránok na svete. (ShortyIC)
  • Facebooková stránka Barbary Sugarman (Scarlett Johansson) je pravá a její přátelé, včetně celebrit, jsou zde pod falešnými jmény. (ArsenalEagle)
  • Původní název Don Jon's Addiction, tedy Závislost Don Jona, zkrátil autor filmu Joseph Gordon-Levitt na pouhé Don Jon, aby diváci mylně nepředpokládali, že jde o film primárně zaměřený na "závislost" na pornografii a sexu. (Brousitch)