Snímek "Má večeře s Hervém" od režiséra a scénáristy Sachy Gervasiho pojednává o neobvyklém přátelství, které se vyvine během jedné divoké noci v L.A. mezi živořícím novinářem Dannym Tatem (Jamie Dornan) a hercem Hervém Villechaizem (Peter Dinklage), nejslavnějším ozbrojeným trpaslíkem na světě. Následky tohoto setkání oběma mužům navždy změní život. Film je inspirovaný příběhem, který Gervasi napsal společně se Seanem Macaulayem. (HBO Europe)

Malarkey

Pro někoho tříhvězdičkový průměr, pro mě hodně vydařený životopisný příběh, který je tak nenápadný a doslova v uvozovkách malý, že jako televizní film by ho nedokázal líp natočit nikdo jiný, než právě HBO. Hervé Villechaize totiž není zrovna ten nejsympatičtější herec na světě a jeho příběh není jeden z těch nejoriginálnějších v Hollywoodu. Na druhou stranu tu ale máte tandem Peter Dinklage a Jamie Dornan. No a ti tu odvedli poctivý kus práce, díky kterému mě film opradu bavil. ()

MickeyStuma

Měl to být jen obyčejný rozhovor reportéra a uzdravujícího se alkoholika s hercem Hervé Villechaizem trpícího duševně i fyzicky nanismem, jinak řečeno malým vzrůstem, který je bývalou hvězdou televizního seriálového hitu konce sedmdesátých let pod názvem ´Fantasy Island´ (1977) a který si zahrál také například ve slavných filmech, jako například ´Muž ze zlatou zbraní´ (1974) nebo ´Připoutejte se, prosím! 2´ (1982), ale nakonec z toho byl tak vyčerpávající životní mejdan, že to oba výrazně ovlivnilo v rozhodnutí o svých dalších dnech života. Je to příběh o bouřlivém životě seriálové hvězdy se svými démony, který to po psychické stránce neustál. Jedná se o dojemnou výpověď člověka, který trpěl kvůli své nemoci už od svých dětských let. Hervého si zahrál Peter Dinklage, který se hodil nejen ohledně stejné nemoci, ale že je také aktuálně nejlepším hercem, právě malého vzrůstu. A v době natáčení mu bylo rovných padesát let, tedy ve stejném věku, kdy Hervé zemřel svou rukou. A zahrál ho tak dobře, že Hervého osud po emoční stránce prostě zasáhne. Onen novinář je jeho vyprávěním a konečným činem tak ovlivněn, že i sám začne se sebou bojovat. Pocit zadostiučinění svého života obou postav je takřka mistrovským dílem nejen po herecké stránce, ale i naprosto silným scénářem, který nezapomíná ani na hyenistickou práci nějakého bulvárního plátku, či co to bylo. Snímek je v jádru věci vysoce inteligentní, poučný a svým způsobem také až provokativně k zamyšlení. ()

rublik05

Životopisný příběh o hvězdě z Hollywoodu, která neustála svou slávu. Na první pohled vcelku banální a dnes již prakticky normální věc. Ale zejména díky kvalitnímu hereckému obsazení, konkrétně zde odvedl nejvíce práce asi samotný Peter Dinklage, známý též jako Tyrion Lanister. Díky jeho skvělému hereckému projevu se mu povedlo perfektně vystihnout emoce a duševní stav, v jakém se asi Hervé nacházel. Slušné budování atmosféry, kdy nám Dinklage postupně odhaluje všechny tváře slavného herce, působí velmi pozoruhodně. Spolu s Jamie Dornanem působí jejich duo velmi přirozeně a role jim skvěle sedly. Povedla se rovněž atmosféra, místy velmi napjatá a dojemná. Snímek je také víceméně postaven na dialozích, které jsou dobré, našly se však i části, které mě moc nebavily a nudily. Přesto film hodnotím relativně kladně, dané téma je zpracováno dobře, tvůrcům se povedlo nastínit život nepříliš slavného herce, který je v dnešní době už téměř zapomenutý. Přesto bych ocenil daleko větší tah na branku a mnohem více dramatických prvků. 6/10. ()

BOURQUE

Nie úplne „čistý“ životopisný film o Hervém Villechaizem. (Snímok z produkcie HBO.) Život pre „H.V.“ fakt nebol jednoduchým a vždy sa musel s niečím zápasiť (buď s ľuďmi prípadne sám so sebou). Snímok obsahuje niekoľko slušne natočených scén, ale nedokáže vyvolať takú emóciu (až na ten záver), akú by ste čakali. Film drží nad vodou skvelý P. Dinklage (J. Dornan tu nemôže spraviť nič významnejšieho, len „trošku“ asistovať). Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

chelseaman22

Nikdy bych neřekl, že někdo, kdo hraje ve filmu 50 OBSCÉNNÍCH AKTŮ, dokáže zahrát brilantně v komorním dramatu. Nicméně se podařilo, což v kombinaci s výkonem Tyriona z rodu Lennisterů vytvořilo téměř bezchybné drama o životě skřeta v Hollywoodu. Bohužel pokud má divák citlivý sluch, tak hlas zmíněného skřeta nelze vystát bez možných trvalých následků. 78% ()