Bling Ring: Ako VIP-ky

• Česko Bling Ring: Jako VIPky (viac)

Celebrity - jsou slavné, jsou sexy, ve svých dokonalých outfitech vypadají naprosto božsky. Tenagerky Rebecca, Nicki, Chloe a Sam jsou kamarádky z lepších rodin a Hollywoodské hvězdy milují. Vesměs mají vše, na co si vzpomenou, mají ale i velkou touhu se pobavit. A bez zábran. Když k nim do školy nastoupí Marc, jehož tatínek pracuje u filmové distribuce, začne teprve ta parádní jízda. Společně vyrážejí na noční tahy do bytů Hollywoodských celebrit a to rozhodně ne pouze na exkurzi! – V kradených autech si odvážejí hory značkových kousků, ve kterých ohromují na párty. Jak dlouho si ale budou bezstarostně užívat, než spadne klec? (oficiálny text distribútora)

Tsuki

Bling Ring je nádhernou ukázkou extrémně povrchního světa. Zasazený do LA a ukazující líbivé prvky i tu odvrácenou ošklivou stránku tohoto životního stylu, má tento film určitě lecco nabídnout. Táhne to samozřejmě Emma Watson (sama se přiznám, že nebýt ní, tak bych na tenhle film do kina snad ani nešla). Je fajn, že od dob Harryho Pottera se stále víc jako herečka vyvíjí a dokáže zvládnout i podobné negativnější role. Zaujal mě ale i Israel Broussard, jehož postava se jako jediná ukázala na konci být vnitřně čistá a osobnostně méně překroucená než ty ostatní. Film jako celek nutí k zamyšlení hlavně proto, že je natočený podle skutečných událostí. Z toho důvodu mě napadlo i to, jestli je vážně pravda, že si bohatší lidé v Kalifornii tak málo zabezpečují své domy, když je tak jednoduché se do nich vloupat... LA musí být vážně úplně jiný svět. ~(3,3)~ ()

Rosaviva

Šla jsem do toho s malým očekáváním a tušením, že to bude stejná kravina jako Spring Breakers, ale hle ono mě to docela překvapilo. O Bling Ringu jsem nikdy neslyšela, takže jsem netušila o co půjde, dá se říct, že jsem byla poměrně překvapená vývojem situace. Příjde mi trošku absurdní, že by se do všech těch domů dostali takhle snadlo, ale budiž. Docela to utíkalo a poměrně se mi to i líbilo. 4* ()

NinadeL

Sofia Coppola si natočila svůj vlastní Klip. Ale zatímco srbská omladina řeší své hormony přesexualizovanou zábavou, srbským popem, Facebookem a nechází cestu k mezilidským vztahům pěkně naruby, tak americká mládež je "jen" pohlcena celebritami. Sice taky paří, sdílí fotky na Facebooku, ale lásky mají převážně platonické a vzrušení se obejde bez ponižování sebe sama a i ty drogy jsou tak nějak víc v pohodě. To, na čem jedou jako na tripu, jsou módní značky a vloupačky do domů celebtrit, které takových značek mají na rozdávání. Tak proč jim trochu neulechčit, že? Docela pěkně to celé mapuje převrácené hodnoty a ponížení hvězd na rebelizující celebtrity, které mladistvým vymývají mozky. A jako bonbonek je tu cameo Sofiiny múzy Kirsten Dunst. ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. V roce 2013 si odbyly svou kino premiéru dva filmy, které byly cílené na mladé publikum ("o mladých pro mladé"). Prvním z nich byl Spring Breakers, který se strašně snažil podat jakési svědectví o současné (facebookové) generaci. Bohužel k němu napsal scénář někdo, kdo tak nějak žije v jiné realitě a netrefil tak docela hřebíček na hlavičku. A pak je zde právě The Bling Ring. Dokážu si teď představit některé lidi, jak kroutí hlavami říkajíc: "Ale ty filmy jsou úplně o něčem jiném, to se nedá férově srovnat!" Nesouhlasím. Ano, odehrávají se jinde a témata jsou jiná, ale lidé za těmito filmy (Korine x Coppola) chtěli ukázat dnešní generaci jejich pohledem. A zatímco Korine na to šel, podle mého, líbivější cestou pařeb, koz a dubstepu, Sofia natočila další film, kdy cítíte tu prázdnotu, která (bohužel) vystihuje dnešní zmatenou generaci. Média, celebrity, Twitter, Facebook, neskutečná kvanta (mnohdy zbytečných) informací na ně (nás) útočí každým dnem a my jsme zmateni. Byť máme prakticky všechny znalosti, co bychom mohli potřebovat, neznáme sami sebe a tak se snažíme všemožně zapadnout. Snažíme se dělat, co je populární a správné(?) doufajíc, že se přitom najdeme. A objevujeme svět, který, speciálně v dnešní době, nemá pro mladé žádné limity či omezení a vše je… dovoleno? Takhle bych tady mohl pokračovat ještě dlouho, takže to zkusím zkrátit - Korine se mi snažil ukázat něco, co bych měl poznat, tak mi představil svůj malý svět. A ten svět měl jedinou chybu - v tomhle já nežiju a nevím o tom, že by tohle byl můj svět. Ale po skončení tohoto filmu jsem cítil, jako by Sofia natočila film o reálném světě, ve kterém opravdu žiju o lidech, které tak nějak poznávám (a teď nemyslím tu část, že se vloupávají do domů :-)). Má Sofia mi rozumí, abych parafrázoval Mozarta. 100 %. ()

JohnCZ

Mnozí namítají, že se jedná o povrchní film. Ale vždyť o tom to je, film působí povrchně tak, jak působí lidé, o kterých film je. Parta teenagerů chce žít své vysněné povrchní životy v luxusu ve stylu hollywoodských hvězd a tak začnou vykrádat jejich domy. Nicméně se nejedná zrovna o sortu inteligentních adolescentů a netrvá dlouho a nechaj se chytit. Sofia Coppola se s tématem vypořádala skvěle, byť prostředí tohoto snímku není zrovna mě blízké. Co si budeme povídat, na film jsem se těšil hlavně kvůli Emmě, která tentokrát vzala roli nehorázně tupé krávy a zahrála ji tak dobře, že jsem ji žral každé slovo. ()

• Pro Sofii Coppolu jsou typické krátké scénáře. Scénář k tomu filmu měl pouze 80 stránek. (Weasley)
  • Claire Julien pochází z Los Angeles a ovládá proto místní přízvuk, se kterým proto mohla během natáčení pomáhat ostatním hercům. (Michi88)
  • Emma Watson musela ve filmu mluvit americkým přízvukem. (Weasley)

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

14.09.2022

Letos jsme se dočkali nového biografického snímku Elvis od režiséra Baze Luhrmanna (Moulin Rouge!, Velký Gatsby), u něhož je dost možné, že za pár měsíců pobere i nějaké Oscary. Rodinu legendárního… (viac)

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

16.06.2013

Hlavní roli v nové disneyovské Popelce Kennetha Branagha odmítla. Proč? Zjevně chystá něco většího. Z dívenky s kouzelnou hůlkou nám mezitím vyrostla femme fatale, jejíž svůdnost třeba Sofia Coppola… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013