Skutečný Bling Ring: Okradený Hollywood

• Veľká Británia The Real Bling Ring: Hollywood Heist (viac)
Veľká Británia / USA, 2022, 2 h 25 min (Minutáž: 46–50 min)

Kamera:

Marcos Durian

Hudba:

Johnny Yates

Audrina Patridge, Perez Hilton, Paris Hilton (a.z.), Emma Watson (a.z.), Kim Kardashian (a.z.), Khloé Kardashian (a.z.), Kourtney Kardashian (a.z.) (viac)

Příběh party mladých z LA, která v roce 2009 vykrádala domy celebrit a skončila za mřížemi, vyvolal mediální poprask a stal se námětem filmu. Co k tomu řeknou dva z nich? (Netflix)

Marze

Skutečný Bling Ring: Okradený Hollywood je příběh, který se mohl stát jen v Hollywoodu 21. století. Ale vyprávění je dobré. Haines a Norgo se oba vychloubají a pýří a jejich protichůdné vzpomínání na něco, co se událo před deseti lety je nespolehlivé. Sami tvůrci série je nevelebí ale také nic neříkají o úpadku americké kultury, založené na násilí, klanění se Bohu Dolaru, materialismu a obdivování celebrit. "Pokud jste celebrita v televizi, tak vám společnosti posílají věci a doufají, že si je vezmete na natáčení" dozvíte se. Lidé, kteří v dokumentu vystupují jsou zkažení a neměl by jim být dán žádný vysílací čas. Je to nejsmutnější skupina lidí, jakou jsem kdy viděl.  Jejich neužitečné životy nemají smysl. "Jakmile máte kabelku od Channel, jste fakt někdo. Holky v tom dělaly pěkný fotky, aby si zlepšili portfolio. Na sociálních sítích prezentujete svoji image, abyste dokázali, že se vám daří dobře" říká jedna z postav. Líbilo se mi dělení na celebrity a hvězdy. Celebrita může být každý, kdo je populární. Hvězda má i talent. ()

grangerova

Tahle minisérie krásně ukazuje, co je na americké middle/upper class v těch “lepších částech USA” tak strašně špatně. Přesvědčení, že když nemám značkové tepláky a trojpatrovou vilu, jsem něco míň než vystajlovaní spolužáci z Hills. A hlavně - že život bez značkového oblečení a drahého auta vlastně za nic nestojí. V případě LA ještě navíc musíte být součástí showbizzu. Nick celý dětství koukal na život za kopcem, neměl kámoše a chtěl být někdo. Alexis měla šílenou mámu, která měla hubnoucí stroj za 30 tisíc dolarů a hodnoty, který reálně nestojí za nic. Celou dobu se nám snaží dokázat, že všechny ty vykrádačky vlastně udělali proto, že je tam společnost dohnala. Až na to, že vůbec, žejo. Co Nickovi a Alexis navíc i po těch letech chybí je reálná pokora a sebereflexe. Ale jak se jim chcete divit, když jediný co chtěli bylo být slavní a teď o nich, guess what, Netflix točí po deseti letech minisérii? Z děcek, které vykradli x desítek domů jsme udělali celebrity, abychom víc lidí přitáhli k obrazovkám. To není zrovna příběh s ponaučením. ()

Dragoni

Dokument rekapituluje činy party teenagerů, bydlících v blízkosti Hollywoodu, kteří prahli po slávě a pozornosti, a tak mezi roky 2008 až 2009 vyloupili domy celebrit, jako napž: Paris Hilton, Orlando Bloom či Lindsay Lohan. Tato minisérie, krásně demonstruje zkaženost a touhu po pozornosti lidí, kteří se snaží být někým, kým nejsou. ()

Arsenal83

Takto to vyzerá, keď zasraný zlodej je hrdý na to, čo urobil, celý čas sa usmieva do kamery ako po výdatnej dávke marihuany a Netflix natočí o ňom ešte dokument ako keby bol hrdinom. Tak prečo by si to ten kriminálnik neužíval. Ženské k tomu ešte aj neznesiteľne ufňukané a rozmaznané. Propragácia zločincov a nemorálnych osôb je na Netflixe ale už takým folklórom. ()

rikitiki odpad!

Je to zábavně udělaný dokument, využívající i nezvyklé protagonisty jako je vizážistka a realitní makléř, aby zdůraznili potřebu vykazovat luxusní atributy v povrchním showbiz světě. Obrazově sáhne minisérie i do dřevních dob sociálních sítí, zpodobní tak tehdejší look internetu.  ....  Ale, celou dobu jsem si říkala, proč vlastně? I když série své hlavní protagonisty ironizuje, a to značně - jejich až tupá konzumnost, absolutní nedostatek pokory a prohlédnutí, včetně závěrečné přehlídky vzájemného praskání, zároveň jim dává, co chtěli  - jsou slavní, protože se o nich točí.  A já se na to dívám,  na což vůbec nejsem pyšná, že těmhle tupým neempatickým exteen monstrům dávám prostor. ()