Bling Ring: Ako VIP-ky

• Česko Bling Ring: Jako VIPky (viac)

Celebrity - jsou slavné, jsou sexy, ve svých dokonalých outfitech vypadají naprosto božsky. Tenagerky Rebecca, Nicki, Chloe a Sam jsou kamarádky z lepších rodin a Hollywoodské hvězdy milují. Vesměs mají vše, na co si vzpomenou, mají ale i velkou touhu se pobavit. A bez zábran. Když k nim do školy nastoupí Marc, jehož tatínek pracuje u filmové distribuce, začne teprve ta parádní jízda. Společně vyrážejí na noční tahy do bytů Hollywoodských celebrit a to rozhodně ne pouze na exkurzi! – V kradených autech si odvážejí hory značkových kousků, ve kterých ohromují na párty. Jak dlouho si ale budou bezstarostně užívat, než spadne klec? (oficiálny text distribútora)

-henry-

Nenucený snímek v televizním aranžmá a artovým ozvlášt'nováním. Důležitá sdělování a poselství se odehrávají především na pozadí hlavních aktérů - v jakém rodinném prostředí žijí, kde se pohybují a jak na to všechno průběžně reaguje okolí. K tomu pěkně vyšisované mladé herecké celebritky, takže se film vedle festivalů může hrát i v multiplexech :) Nejvíc mě asi bavilo použití hudby. ()

tucnak

Pokud někoho z vás někdy zajímalo, zda jde natočit celovečerní film podle článku v časopise, Bling Ring vám odpoví ...že nejde. ()

Cajomol

Po ne zrovna optimistickém dopoledni, jsem se z nenadání objevil odpoledne, už ani nevím jak, na tomto filmu s přáteli. Už při rozhlédnutí v sálu (kromě milujícího páru vedle) jsem si připadal jako jediný muž heterosexuální orientace (nic proti ostatním). Cítil jsem po prvních scénách, že nejsem zrovna v sále, kde bych měl aktuálně sedět. Pomyslel jsem si - klasický příběh, kdy outsider se seznámí s dívkou svých snů jsem si pomyslel a ejhle! On během dalších 5 minut je už za jejího nejlepšího kamaráda. Potom to už jelo... Naprosto jednoduché vylupování neodemčených aut, baráků, tady asi nepomyslitelné - až jsem se divil naivity Američanů a vůdkyně skupiny. Konec takový, jaký jsem předpokládal. Nic, co by mi vymylo mozek na další 2 týdny. Za product placement značek Chanel a Christian Louboutin, které byly ve filmu snad všude si myslím, že bych měl dostat zaplaceno za lístek spíš já než oni. ()

Don82

Ten Points to Gryffindor! Může být film stejně špatný jako reálné postavy o kterých je? Ano a The Bling Ring je toho prototypem. Osobně jsem příliš nepochopil, co přesně mělo být záměrem tohoto filmu, resp. jaké mělo být jeho poselství. 90% scén je o tom, jak parta mladistvých vykrádá domy, tancují, fetují, fotí se na facebook, jezdí v ukradených autech, vykrádají otevřená (!) auta, hystericky vykřikují "My God" na každým kouskem oblečení, všude nechávají otisky prstů a nezakryjí si obličej před bezpečnostní kamerou. Všechny tyto scény jsou natočeny nudně a nezajímavě, nemají žádný styl. Jednu chvíli jsem si pohrával s smyšlenou, jestli snad nejde o karikaturu "artu", ale to jsem následně zavrhl. Režisérsky a scenáristicky nezvládnutý film, kde nelze nalézt téměř žádný pokus o vyprávění příběhu, odhalování morálních otázek a společenských nešvarů. Osoby nemají žádnou hloubku a citová propast mezi filmem a divákem je obrovská. Vůbec jsem si nevytvořil k postavám vztah, snad jen na konci jsem si přál aby na ně spadlo bourací kladivo, nebo tak něco. Na druhou stranu: Jestli je to opravdu podle skutečných událostí, tak tedy "Cože?". To jako opravdu parta nějakých mladistvých pipin skoro rok kradla ve vilách slavných jen tak, že si otevřeli okno nebo dveře?!! WTF! Jak to, že je dopadli až tak pozdě? Neměli komplice? Nebyl to jeden velký podraz na bulvár? Toto jsou myslím celkem legitimní otázky, na které ale není ve filmu vůbec prostor a raději jsou tam 1000x scény jak někdo krade kabelky. ÁÁÁááá, to fakt ne. ()

john.h

Vždycky oceňuji, když američtí tvůrci přijdou s nečím novým a ne nějakým remakem či pokračováním či spinoffem. Tady to je takový MTV Cribs s příběhem o rozmazlených a dementních amerických puberťákách, navíc podle skutečnosti. A dalo se na to koukat a zabavit se u toho. Co mě ale celou stopážf filmu přicházelo na mysl (aniž by to tvůrci chtěli) je, že ty hollywoodské celebrity musí být dost osamělé. Sice mají pod postelí majetky za miliony korun a baráky, že by se do nich dala ubytovat celá větší vesnice, ale přitom když z baráku odejdou, ten zeje smutnou prázdnotou, nebo maximálně ho tam hlídá malá opice v kleci. ()

TSZ

Film o povrchnosti a luxusu. Nesnáším jakékoliv "nastavování zrcadel" a podobné sračky, nicméně nelze popřít, že Sofia Coppola je poměrně schopná režisérka. Emma Watson je kočka, ale k žádné choulostivé scéně nedojde, tak není potřeba vidět film víckrát. ()

MimiD

Pravděpodobně to vystihuje dnešní mládež. Přímo ta americká je opravdu na pěst...takže asi optimisticky doufám, že to byl jen filmařský záměr. ()

Basso

Trochu mi stále uniká podstata tohto filmu. Hádam nechcel režisér upozorniť len na to, že sa nemajú okrádať celebrity :D. Herecké výkony ma takisto moc nezaujali, až na vždy dobrú Emmu Watson, ktorá sa konečne prestala hrať s prútikmi. Naopak mi dosť vadil Israel Broussard, ktorý mi bol absolútne nesympatický. Celkovo si to nezaslúži viac ako 40%, aj to len s privretými oboma očami. ()

Zl0

Dokola to isté a potom zistenie že sa nepoučili. Ani jedni a predpokladám že ani druhí. Veď prachy sú prachy. Už sa teším keď si na tržnici kúpim rifle. Spomeniem si pritom na tých magorov :) ()

liberita

Veľmi mi vadilo zbytočne pomalé tempo a celkové naťahovanie deja, ale to možno vyplynulo aj z toho, že vlastne nebolo oveľa viac o čom rozprávať. Príbeh vytvorený na základe pár novinových článkov je až tupo jednoduchý a práve časť súdneho procesu, ktorá mohla byť spracovaná najzaujímavejšie (napríklad s výpoveďami okradnutých celebrít), je odbitá za dve minúty. Bling Ring je mojím prvým stretnutím so Sofiou Coppolou a vôbec ma nespresvedčilo aby sa som sa o jej tvorbu zaujímala viac. Jediné čo na celom filme stálo za pozretie je pretvarovanie sa perfektnej Emmy či leopardy rastúcej hviezdy Taissy Farmigy, známej z American Horror Story. ()

BUBO26

"Chce se mi zvracet!" Nebudem tu hodnotiť aroganciu, nafúkanosť, prehnané sebavedomie ani morálku aktérov (z oboch strán). To by bolo na dlho. Bling Ring je film s totálne pomýlenými hodnotami, nič-moc hercami (na Watson sa síce dobre pozerá, ale o herectvo sa tu veľmi nesnaží - hoci pár scén jej vyšlo), mizerným konceptom, nudnou kamerou, slabým príbehom a postavami bez hĺbky. Ľutujem tú hodinu a pol. ()

satanjel

Počas celého filmu mi bolo zle z týchto ľudí. Jednak z hviezd a jednak z rozmaznaných debilných amerických deciek. Voči pôvodne zamýšľanému hodnoteniu som musel pridať jednu hviezdičku kvôli Emme, jej výkonu a jej … ()

TommyDiamond

Rozmazlení zazobaní losangelští fagani si našli zajímavou zábavu. Vykrádání ložnic těch největších hollywoodských hvězd. Aby toho nebylo málo, tak si uloupené svršky a cennosti jsou schopni odvážet v luxusních vozech okradených a ukazovat celou tu parádu ve vyhlášených klubech.. Téma i závěrečné poučné rozuzlení z velké části napsal sám život, ale Sofie Copola ho dokázala mistrně přenést na plátno a za to má u mě velké plus. Snímek se mi líbil a zaslouží čtyři hvězdy ()

pulpfilm

Doufal jsem, že prostředí selebryt nebude hrát takovou roli, a že půjde prostě jen o kritiku zlaté mládeže. Pravdu jsem měl tak napůl. Scény ze šatníků jsou poměrně dlouhé a nudné. Samotné vykrádání je sice odsouzeníhodné, ale ve filmu působí celkem nevinně (nevím, možná už jsem otupělý, možná to Coppola špatně podala). Největší napětí nastává, když jedna z pipinek mává okolo sebe nabitou zbraní. To si člověk říká: "tý bych dal pěstí, že to ještě neviděla!" Zbytek filmu bohužel podobné pocity nevyvolává. Nicméně chválím soundtrack a Emmu. ()

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

14.09.2022

Letos jsme se dočkali nového biografického snímku Elvis od režiséra Baze Luhrmanna (Moulin Rouge!, Velký Gatsby), u něhož je dost možné, že za pár měsíců pobere i nějaké Oscary. Rodinu legendárního… (viac)

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

16.06.2013

Hlavní roli v nové disneyovské Popelce Kennetha Branagha odmítla. Proč? Zjevně chystá něco většího. Z dívenky s kouzelnou hůlkou nám mezitím vyrostla femme fatale, jejíž svůdnost třeba Sofia Coppola… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013