13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 268 h 51 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa igi B. k tomuto seriálu (8)

13. komnata Tomáše Cikrta (2009) (S04E17)

Typický příklad toho, jak příběh nerovná se pořad a forma nakonec donutí kulhat i sebevětší obsah... Vlastně to platí vpodstatě pro většinu těchto unylých, plytkých a v principu vůbec duchem malých ryze českotelevizáckých medailonků! . . . Resumé? Život páně Cikrta i s jeho třináctými komůrkami - čtyři hvězdy nejméně, zoufalé pak snažení madam S. na jeho účet - hluboko pod čárou zakrnění ducha malosti a průměrnosti... Výsledný kompromis tedy jen z úcty ke všem těm osobnostem tělem malým, leč duchem a pílí... . . . No, ve skutečnosti bych tomuhle chlapíkovi stejně ale přál lepší osud, než dělat poskoka jakémusi pseudoreformátorovi a politickému >velikánu< Julínkovi... :-/ . . . Tak - stálé zdraví, pane Cikrt! - - - - - (Poprvé viděno 2.1.2009 na malostí prokleté ČT1, komentář zde jako druhý - 2.1.2009, s malým pak ještě dodatkem rána moudřejšího večera 3.1.) ()

13. komnata Arnošta Lustiga (2009) (S04E24)

Hm, velký fabulátor, manipulátor a vtipálek A.L. se svými komnatami číslo jedna, dvě a tři, někdy až do čtvrt na čtyři... Jo, respekt - a napadl mě taky jeden vtip... . . . Ale pozor! Nesmíte říct ani popel, nesmíte se ptát, nesmíte polemizovat, sic vás hnedle sejmou jako takzvaného >popírače< ... :-/ - - - P.S. Pepík R. si přivařil, ale je smutným faktem, že z rebela a beatnika je dnes už jenom mediální lokaj... - - - P.P.S. Paradoxně zrovna dnes A.L. zemřel. Právě když jsem po zhlédnutí pořadu dosmolil ten svůj výše napsaný stručný komentář, jsem se to dozvěděl z večerních zpráv... Chtěl jsem být jizlivější. Jsem na rozpacích! Ale nenadělám nic! . . . Tak pokoj Vaší duši pane spisovateli, i když d.m.s.n. jste jím nebyl o moc lepším, než jakým jste byl vykladačem historie! To si myslím, Vašim adorantům a mediálním mýtůtvůrcům (ať už jsou jimi z jakéhokoli důvodu...) navzdory! A v tom mém názoru není žádná osobní zášť či neúcta, pár Vašich knížek jsem nakonec četl a mám i ve své knihovně. I ty filmy natočené na Vaše náměty jsem kdysi se zájmem sledoval. A snažil jsem se i respektovat Vaši poměrně úzkoprofilovou uměleckou licenci, ale PRAVDA je nakonec stejně jen jedna a vy jste s ní vždycky obratně manipuloval k obrazu svému. Vy jste svoje fikce psal, vydával, prosazoval a prodával jako pravdu! Ať již Vaše pohnutky byly jakékoli, mě osobně mrzí, že jste to dělal, protože v mých očích tím klesala právě ta možná umělecká síla vaší literární práce. Nikdy to zcela nepochopím, i když se domnívám, že vím proč tomu tak bylo. On se totiž z holokaustu - a mně to připadá dost šílené - stal docela výnosný byznys. O vašem členství (a nejen formálním - ale aktivní činnosti!) v KSČ v dobách jejích největších zločinů v padesátých letech počínaje a vaší účasti na všelijakém tom >mediálním byznysu< na náklady pojištěnců jisté zdravotní "pojišťovny" v době >porevoluční< konče se už raděj ani zmiňovat nebudu. Ano, o tom se už nemluví... To je vše, co jsem chtěl říct. . . . Naše slova i činy stejně nakonec posoudí dle Vaší víry někdo jiný... A jestli vás pohřbí v Praze a někdy se dostanu na Váš hrob, položím tam kámen. Mír. - - - P.P.P.P.S. (doplněno 2.3.2011) Po vší té účelové nekrologové masáži spojené s úmrtím A.L. se s jistým znechucením nad většinou médií musím zeptat: Komu tohle všechno slouží! To se v téhle zemi a v téhle době nenajde jediný poctivý a statečný novinář, co by se svými profesionálními možnostmi přístupu k informacím a po pečlivém studiu všech(!) zdrojů šel proti proudu a poctivě, věcně a kriticky místo v rámci jakýchsi podivných mediálních her tendenčního adorování a podbízivých blábolů zhodnotil život a dílo jednoho kariéristy? Je to snad v našich časech nemožné už jen proto, že A.L. byl >mediální< Žid? Smutné v Česku l.p. 2011. Nebo že by byl už luach 5771? :-/ - - - - - (Poprvé a klidně naposled viděno 26.2.2011 na ČT1 coby třináctém prostoru českých celebřití, hodnocení 161., komentář zde jako jedenáctý - 26.2.2011) ()

13. komnata Hany Andronikové (2011) (S06E20) odpad!

Svatá prostoto! Tohle už je psycho na kvadrát! . . . Už vidím davy zpovykaných intošských hysterek, vrhajících se po tomhle ryzím >dokundamentu< (jako marketingová podpora nové knihy a navíc reklama pro aktivity zúčastněných - za kterou panstvo ještě navíc dostane tučný honorář - je to ovšem typicky tušašsky dokonalé...) s CK Andronix do lůna amazonské džungle léčit si všelijaké mindráky a choroby od duševního kuckání přes záněty mezimozkových plen po chronický pičismus a výtok z myslidel... Každopádně - zde si ten napapaný celebřitní mašíbl už zcela bezskrupulózně (zato však jak jinak než veřejnoprávně, že...) dělá s vážnou tváří ze stáda doslova vypečenou prdel. Šamani namixovaní s kvantovou fyzikou a kvanta žvástů s ječením Kurta C. nakonec... Manipulace slabé slovo. Hotová nervána narvaná do nirvány pitečního večera... Chodí havran ve sračkách, babrá se v nich ajncvajkách... Hnus! Hnus! Hnus! Chce se mi blít! - - - P.S. Vhlédl jsem v ducha Duška! . . . Krá, kráá, krááááá... - - - P.P.S. A fakt nejsem žádnej nějakej androidní bezdušek... %-))) - - - - - (Poprvé a zcela jistě naposled viděno 4.2.2011 na >jebničce< coby třinácté kase v té naší /pro všelijaké šmejdy/ vyšinuté pisskultuře, hodnocení 2., komentář zde jako druhý - 4.2.2011) ()

13. komnata Jakuba Vágnera (2011) (S07E01)

Taškařice zase jednou veřejnoprávě... Tak ještě že to tomu Kubovi tak všechno vyšlo. Mediálně dobrý, profi zmáknutý, úžasný že tata nemusel hnout prstem, tak to v tušašsku prostě normálka chodí, to musíte mít děcka holt štěstíčko a srdíčko - a na rybách je to bacha fak vo život - a ta ryba byla takhle veliká... Blablablablabla... - - - P.S. ...A když tam nočně tahali klucí jakože toho tuněnýho sumce a řvali u toho jak prvnička při porodu a voda ani nešplouchla, pramka se ani nezakývala - tam mi to zase jednou došlo... A ten druhej, co si ho s panem tévé už pěkně za světla pochovali a pusinkovali - ten byl jako na sedativech? No, když ho teda jako pouštěli do voděnky svoboděnky, měl slzenku v tom svým zakaleným vočíčku... . . . Srandy plná komůrka, třináctá netřináctá, píár fachčí ostošest... Tak předpokládám, že příště to bude se Stývem hon na žraloka v moři Jaderském, jen tu učitelku prosím nechte klucí raděj doma... %-[.. - - - - - (Poprvé viděno 15.9.2011 na >vágněprávním rybníčce jebničce< , hodnocení 28., komentář zde jako čtvrtý - 15.9.2011) ()

13. komnata Radima Špačka (2011) (S07E14)

Hm, další protekční entita se vyfňukává veřejnoprávě ze svých blbístek, a to je fajn, že je chlapec celej takovej určenej pro ten nespokojenej neusedlej život. Tak pá Radime a až se vrátíš z toho Afgánu, tak zas něco vyrob! Děcka z čétéčka úplně vlhnou, šekely nachystaný, to bude super, jinak fak nevím... - - - - - (Poprvé viděno 19.12.2011 na popůlnoční >fňukací jebničce< , hodnocení 22., komentář zde s úšklebkem /po včerejších odpoledně-nočních havlovinách dost bylo Špačků/ jako první - 19.12.2011) ()

13. komnata Kamily Velikovské (2012) (S07E21) odpad!

Barvitě černobílý - doslova >dokundamentální< hnus aneb neskutečná síla me/r/diálně vyfabulovaných mýtů ve >vaginálním< feministicko fenčím podání... Ano, dobro a zlo ztrácí přesné hranice! Líp by to ani igitátor neřekl... °-/ . . . Ale zamyslete se lidičky - při téhle dámské masáži, když sledujete, posloucháte a vnímáte všechny tyhle zde vystupující >samičky< - nejen tu tak úporně útrpně prezentovanou "oběť" K.V. - jestli nebude zase jednou všechno asi trošku nějak jinak... Víc se mi tohle téma nechce pitvat, želbohu obrany a vyjádření pana V. se už nedočkáme! . . . Ale d.m.s.n. chudák kterýkoli chlap, který s touhle fikaně ufňukanou hysterkou bude někdy napříště žít. Asi ji jednou dřív zabije sám... Ano Kamilo, pravdu díte - "v těch očích" TO JE!!! A tak jsem si jen tak mimoděk při těch nářcích kolem rybiček vzpoměl na "Válku Roseových". Jojo, pochcat rybu... %-] . . . Pokračování příště?!? - - - P.S. A aby jasno bylo, nikdy(!) v životě jsem "ženu ani květinou"! A zdravím ty >svoje< holky - i ty, co se chovaly (...a i dnes a nafurt už bez mého přispění chovají s většími >šťastlivci< nadále...) jako neskutečné nány, mrzet mě to v rámci oboustranně (ne)vyrovnaných vztahů asi bude navěky... A i mně je líto VŠECH obětí psychického i fyzického týrání a domácího násilí! Můj >odpad< ovšem myslím tento díl pořadu zasluhuje, není to totiž první a želbohu ani poslední ryzí doklad manipulativní publicisticko-dokumentární (sic!) žumpy, doklad tragického stavu, kam až dospěla >veřejnoprávní< televize ovládaná všelijakými navenek skrytými privátními zájmy... - - - P.P.S. A jak to bylo doopravdy s tou Monyovou? Nu, soud je v plném proudu, tak snad po těch dalších mediálních masážích uvidíme, že... - - - - - (Poprvé se znechucením sledováno 17.2.2012 na >dámské jebničce< , hodnocení a jigizlivý komentář zde jako první - 17.2.2012) ()

13. komnata Radka Jaroše (2012) (S07E22)

Hm, jen jsem nepochopil, kam ten Nepál pana J. tak napálil... (?) . . . A taky nechápu, proč je tedy život a jeho záludnosti takového "dobrodruha" pojednán tak jalovou formou? Takže d.m.s.n. jen další malá dokupóza o jednom velkém pózérovi. - - - P.S Ale jinak proti vysokohorolezení žádnej dyšputát! - - - - - (Poprvé viděno 27.2.2012 na >napálené jejničce< , hodnocení 27., komentář zde do třetice všeho skáloprostého - 27.2.2012) ()