Skupinka cestovateľov uviazla v Chile po veľkom zemetrasení v podzemnom nočnom klube. Cestovatelia si postupne uvedomujú, že ak sa im podarí dostať sa von, bude to iba začiatok hrôzy, ktorú nemusia prežiť. (Tony DiNozzo)

Campbell

Celkem originální námět který se nedrží pravidel. Jak je u Rotha zvykem uvidíme tu velkou škálu brutálností a zvráceností. Od Znásilnění po mrtvé děti. Líbilo se mi že někdo ukáže jak se lidi chovaj při katastrofě, většinou vidíme ve filmech jak je každej hodnej a snaží si každej pomoct, tohle mi ve skutečnosti přijde mnohem reálnější. Nicméně mě celkem štvala roztřepaná kamera která se tu občas ukázala. A závěrečnej twist mi taky přišel hloupej. Gore bylo výborný a herci překvapivě taky. Takovej lepší průměr. ()

SeBig

Kamaradsky výlet se mění v boj o holý život. Ja jsem čekal nějakej útok alienu, ale bylo to jen zemetreseni. První půlka seznamování s postavami (celkem nuda) druhá půlka masakr. ()

korbitch22

Prvních 35 minut děje jezdí přitroublý taťulda ( do jehož role se Roth zoufale nehodí ) plešatý, obtloustlý šukač, přecitlivělý impotent, ruská čubka, snědá čubka a frigidní lesba po krásách a diskotékách v Chile, vy zoufale nechápete, proč se musíte půl hodiny koukat na připitomělé dialogy a ožralý lidi na párty a pak najednou přijde příjemné překvapení.S prvním záchvějem půdy přicházejí taky rozmačkané lebky, usekané ruce, rozdrcené kosti, vtipné smrti, tak trochu i parodie na katostrofický filmy a hlavně sympatické a nečekané umírání hlavních představitelů.Do toho všeho krvavýho chaosu přichází partička nasranejch vězňů a po pár otřesech a svižném tempu přijde výborný, leč hodně.....hodně předvídatelný konec.Celkově vzato svižná a překvapivá jednohubka, která kdyby první čtvrtinu filmu nesledovala jen tlachání a tancování a nebyla sestříhaná na rating R, ale zůstal jí původní NC-17, mohla to být Guilty Pleasure krvavá jízda.Takhle to je lehce zábavné béčko, ke kterému se dá ale určitě někdy v budoucnosti vrátit, když si to pustíte od 34 minuty a 40 sekundy :) a zvrhle rádi sledujete jak se režisér nesere s vykosováním hlavních postav příběhu :D 60%. ()

rollman1

Afrecock je velice podařený film, kde nechybí pěkné ženy, pořádné párty a další ty věci, které děláme když nejsou rodiče doma. Jenže, tohle vše pokazí zemětřesení a je po srandě. Lidé umírají, všude panika. Skupinka, která strávila sekundy před zemětřesením v klubu, se dostane ven, pronásledována těmi největšími zvěrstvy. A jak to tak bývá umře jeden, umře druhý atd. Film má spád, první půlhodinka seznámení s hosty, zbytek jen strach, gore (podotýkám skvělé) a ochota přežít. Film je někdy hodně předvídatelný, ale i tak si zaslouží pěkné 4* Eli zase ohnivě nezklamal ()

jonyyy

Konečně někdo natočil katastrofák v hororovém podání. Aftershock je strašně hloupý ale o to víc zábavný. Film obsahuje tolik hororových prvků a situací, že mi chvílema bylo hlavních hrdinů až líto čím vším si museli projít - zemětřesení, tsunami, násilní vězni, mrtvolky dětí, takže divák nemá šanci se u této béčkové slátaniny začít nudit. Nutno dodat, že mě parkrát i překvapil vývoj děje, což u tohto druhu filmů není zrovna obvyklé. Znova jsem si potvrdil, že mám Eliho Rotha radši jako herce než režiséra. Ne že by tu podal nějaký oskarový výkon, ale do těchto rolí se prostě hodí. 75 % ()

Karamanlis

Fungujúce spojenie katastrofického filmu s hororovým, ktoré nenudilo. Nechýbajú dejové zvraty, zaujímavé postavy, efektívne gore a keď sa k tomu pripočíta exotické prostredie juhoamerického Chile, do ktorého je dej situovaný a skrivená držka Eliho Rotha, zmietajúceho sa v smrteľnej agónii, tak je výsledok vcelku uspokojivý. ()

matestlust

Eliho Rotha a jeho ,,hororové " zkulturňování mám rád. Už od Cabin Fever bylo cítit jeho nadšení pro pokleslý žánr. Aftershock rozhodně není žádné veledílo, jde spíš o neurážející jednohubku, která má pěkné zpracování, dobré obsazení a sází na ověřené finty. I když, pořadí, kterým jednotlivé postavy dostávali na prdel, je mnohdy hodně nevypočítatelné a u koho byste čekali dlouhou životnost, zakroutíte při jeho ,,nečekané destrukci" hlavou ( v dobrém ). Nevadí ani zdlouhavý ,,úvod", který zabere bezmála 1/3 celého filmu, jelikož každá z postav má určité sympatie, takže člověka nesere koukat na zbytečné ( a typické hlavně v US filmech ) cicmačky, chlastačky, bazénové párty, polonahý ženský a takovou tu všeobecnou klasiku. Takže jde vlastně o nadprůměrný kousek, proč tedy jen 3* ?? Jednak za zbytečně moc tzv.,,emo scén " kdy si kamarádi v opravdu nejnevhodnějším čase poplakají na rameni, sestry se uprostřed padajících balvanů usmiřují, apod...( sorry za drobný spam ). To osobně nesnáším a u filmu, který se nese v celku v nekompromisním duchu, mě to až uráží. Druhý, veliký mínus, je závěrečná scéna v podzemních katakombách. Zbytečné, nehodící se a celkově divné. Ovšem samotný konec je noblesní. Přidám ještě malé plus za bandu kriminálníků a za geniální scénu s uklízečkou v kanále. Celkový dojem na 3,5 * ()

Morholt

Úvodní půlhodina je neskutečně otravným průvodcem po chilském pueblu a přilehlých klubech. Málem jsem to vypnul. Jenže jakmile se země otřásla, začalo peklo a s ním vše, co k živelné katastrofě patří. Panika, rabování, násilí a k tomu všemu zemětřesení otevřelo brány věznice. Uprostřed toho všeho se snaží přežít skupina lidí. Katastrofické filmy by těžko kdo spočítal, ale jen málo jich dokázalo být natolik sugestivních, jako právě Aftershock. Jak nemám Eliho Rotha rád, tak tady se mu konečně povedlo strčit prsty do správného projektu. 70% ()

6thSun

První (skoro) půlka se odehrává v komediálním tónu a má větší švih, než následující Afterparty, kterou zabíjí až příliš samoúčelná brutalita (upálení zaživa). Je to škoda, neboť zvrat je nečekaný a po úvodní části, kdy nic nenasvědčuje hororovému žánru, dopadne na diváka s o to větším a dosti znepokojivým důrazem. Až na tu samoúčelnost. 40% ()

ledzepfan

Stejně jako spousta dalších, jsem i já bůhvíproč čekal nějákou zombie naháněčku, ale on se z toho nakonec vyklubal filmeček o bandičce zoufalců, kteří se potřebují dostat z dost krizové situace... A ono to vůbec nevadilo. Je to zábavné, fičí to rychle, je tam nadhled a některé scény a situace jsou dost nepříjemné. Prostě- v rámci své kategorie to funguje dobře, herci jsou fajn(na svůj level) a když se člověk začne nudit, tak to zkončí...pohoda. ()

LV.Helter

Prekvapivo-čistá a napinavá žánrovka. Eli Rothovi viacmenej fándim v každom počine a toto je presne toto, čo určite nezrobí dieru do sveta, ale pozerá sa na to fakt dobre. Prvá polhodina je fakt heterosexuálny ráj. Zadky, kozy, párty, chľast. Posobilo to pekne, ale radšej by som to videl v inom žánri. No a potom sa to zmení na fakt špinavý survive. Samozrejme v mnohých momentoch, teraz nehovorím len o záveri, to posobí fakt gýčovo. Herci sa chovajú dakedy neskutočne impotentne, ale zachrania to tie lepšie segmenty. Gore efektov tu nieje veľa, ale keď to príde na rad je to fakt kvalitne-no proste 10mega a čistá tvorčia sloboda. ()

stuntmanMIKE

Ty krávo to bol úlet... je mi jasné, že je tam až príliš veľa náhodičiek... a aj to, že sa to nedá brať príliš vážne... a hoci mi Rothov šialený ba až prehnaný prístup väčšinou vadí, teraz mi nevadil... zabavil som sa kráľovsky a do toho som sa celý čas usmieval... Chválim... ()

TheDon

Chilskej survival docela příjemně překvapil. Sice to do půlky vypadá jako jedna velká pařba, ale potom se to rozjede a velice solidně. Nějakej ten gore, umírají lidi, kteří jste mysleli že stopro přežijou a ten konec? No upřímně jsem to fakt čekal. Pohodovej průměr. 50% ()

ilemas

Škoda zbytečně zdlouhavého začátku celkem o ničem, ale pak se film slušně rozjede, přesto je to jen taková docela chutná jednohubka. ()

Havaj8

Skoro bych přemejšlel i o pěti hvězdách, protože něco takovýho, jako byl tenhle katastrofo-horor jsem snad ještě neviděl. Ze začátku párty, roštěnády, týpek ve vatě, tak co si neužít. Ale v momentě, kdy příde první zemětřes a že to nenatahovali, tak to teprv nabere na grádách. Tam ty kritický momenty byly neskutečný, v jednu chvíli souhlasim, mi to připomínalo Nezvratný osudy a dalo se to čekat, ale jinak to bylo naprosto nepředvídatelný, nechutný, až prostě moc. Pak přišel twist s hasičem, na konec final scéna, která dorazila a to si myslím, že neumí každej film. A až titulky mi ukázaly, že ta povědomá holčina na baru byla Selena. No prostě maso. ()

bourec

Lacině vyhlížející,v prvních třiceti minutách i řádně nudný dílko,který s prvním otřesem začne bejt o špetku koukatelnější,ale žádnou pecku nečekejte.A ten konec byl jasnej.40%. ()

dubinak

Docela pěkný mixík různých subžánrů, který má hodně co nabídnout. Jediné, co ho trochu kazí, je opravdu dlouhá rozjížděcí část na začátku filmu, ve které se nic neděje a trvá dobrých pětatřicet minut. V tom exploitation kousku je hodně napětí a dočkáme se taky trochu gore. Ta katastrofická část je poněkud jiná a na konci nabídne pořádnou smršť. Celkově jsem byla tímto snímkem příjemně překvapená. Přítomnost Eliho Rotha taky potěšila. Dobrý, dobrý. ()

zette

Tak co k tomu rict? Je to slatanina, ale ma to neco do sebe.-). Trapne sceny se stridaji se spatne zpracovanymi scenami a sotva dobrymi hereckymi vykony. Ale cas od casu vyleti vlastovka, je tam cela rada hezkych holek a potesi i zabery na Santiago. ()