Ethan (Alden Ehrenreich) je životný smoliar. Po predčasnej maminej smrti de facto prišiel aj o otca, pretože ten sa utápa v žiali a syn pre neho prestal existovať. Navyše žije v zapadákove menom Gatlin County, kde je jeden deň ako druhý a všetky nesmierne ubíjajúce. Miesto úplne vystihuje Ethanov komentár: "V Gatline človeka nečaká žiadne prekvapenie. Je to tá najhlúpejšia diera. Doteraz som si to aspoň myslel. Zdá sa však, že som sa poriadne sekol." K zásadnej zmene Ethanovho pohľadu dôjde vďaka novej spolužiačke, krásnej a tajomnej čiernovláske Lene Duchannesovej (Alice Englert). Ethana na nej najviac fascinuje asi to, že ju pozná, pretože sa mu opakovane zjavovala v snoch. Lena to v Gatline nebude mať ľahké, pretože na každého "cudzinca" sa miestni dívajú cez prsty. A pretože je Lena neter miestneho čudáka Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávisť tunajších ľudí priam hmatateľná. Dievčina si z nevraživosti domácich nič nerobí, pretože má oveľa väčšie trápenie. Ona aj jej príbuzní sú Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnosťami. Nad Lenou však visí temné prekliatie a jej ostáva už iba sedemdesiatpäť dní do chvíle, ktorá rozhodne o jej osude: Buď bude dostatočne silná a jej moc sa pridá na stranu dobra, alebo ju pohltia sily temnoty a ona sa stane kňažkou zla ako jej matka Sarafine (Emma Thompson). V zúfalej situácii nájde pomoc tam, kde by ju asi nečakala. U smrteľníka menom Ethan, ktorý je ochotný ju brániť, aj keby mal kvôli tomu položiť vlastný život. Môže sila lásky odolať mocnej mágii, ktorá nad nimi oboma krúži? (TV Markíza)

JackMarvel

Výtvor jako je kontkrétně Nádherné bytosti je opravdu nádherný. Fantasy s románkem a k tomu napínavé drama. Každý žánr se tu uchytil dokonale a z jejich spojení vznikl děj, který díváka vtáhne až mu tuhnou svaly v rukou. Přesně takových filmů jsem velkým fanouškem. Hudbu hodnotím na 5*, herecké výkony také 5*, na 4* zvládnutý námět, tak též hodnotím na 5* úvod a postupné seznamování se všemi aktéry. Pobavila mě například záležitost se strašidelným domem a jeho záhadným vlastníkem. Ikdyž se naskytly chvíle, o kterých bych vážně přemýšlel, jestli by to právě nemělo být jinak, nechtěl jsem si nechat kazit celkový dojem a unášel jsem se dál příběhem. Dávám 5* a nebudu o tom nikdy pochybovat. V tomto filmu vidím inspiraci a srdce rvoucí momenty zdůrazňující sílu lásky. ()

skyfire odpad!

Každému filmu se snažím dát šanci a dodívat se do konce, aby se dal co nejobjektivněji zhodnotit. Tohle jsem nedal a po půl hodině vypnul. O ničem, o ničem, o ničem. Totální odpad! ()

valmet

Pohádka pro náctiletý holky. Asi jsem náctiletá holka, protože se mi to docela líbilo, i když to na mě působilo spíš jako televizní film, než kino trhák. ;-) ()

Mina230692

Už jen kvůli těm knihám co mi tady leží v knihovně, musím nějakou tu hvězdu přihodit. Pamatuju si, že když jsem to viděla poprvé, byla jsem dost zklamaná. Moje chyba - rozmazlená z knížek, a ten film mi přišel prostě horší. Ale měla jsem chuť si to pustit znovu, což se cení,a na druhý pokus už se mi to nezdálo tak hrozné. jo bylo to takové chabé, žádné velké drámo nezažijete, vlastně si tam většinu filmu jen naříkají, ale mě se to líbilo. ()

Jessica_Biel

Tak protože jsem dnes v dobré náladě, dám 4 ****, ale kdyby bylo nějaké číslo mezi 3 a 4 v hvězdičkách, dal bych to. Tak jako proč ne? Sice je to další dílo ve stylu Twilight, jednoduché, nenáročné, zdlouhavé a se šťastným koncem (teda snad) ale to nevadí. Koho to nezabije, toho to posílí, koho to zabije, tak ten je komediant. ()

Brunetka

Opět byla upoutávka lepší než celý film. Je to fantasy, ale i tak čekáte trochu víc, že vás to víc vtáhne do jiného světa, ale tady opravdu nic takového nebylo, škoda. ()

MJI

Snímek bohužel zdaleka není tak hrozný, jak někteří kritici uvádějí. Těšil jsem se na brak, na které dlouho nezapomenu a bude předmětem vášnivých výlevů s přáteli. Místo toho jsem viděl průměrný snímek dobře zacílený na americké pubescenty. Nezapomenutelné absurdity se nekonaly. Zítra už o tom nebudu nic vědět... ()

avalonek

No,tak nevim,nevim.Teď sem to dokoukala,a fakt nevim,co si o tom mam myslet.Romantický příběh dvou mladých lidí,z nichž ona je čarodějka a on normální člověk..A proti nim stojí trošku šílená čarodějka Emma Thompsonova.Ale tý ta šílenost opravdu moooc šla.A jak to asi tak mohlo dopadnout..No,abych řekla pravdu,znám i lepší filmy,ale dalo se to.. ()

Slida79

Jako fakt? Velkofilm? To není ani béčkové...v posledním záběru má slečna na zubech rtěnku...takto asi přistupovali k natočení celého filmu. Nedávám odpad za prvních pár scén, na které se ještě dalo dívat. 20% ()

Pythonator

Další fantasy pro puberťačky. Překvapivě však snesitelnější než Stmívání a v mnohém zábavnější než Harry Potrat. Jinak též pěkná pohádka o síle lásky, která nemůže urazit, ale ani nijak výrazně okouzlit. ()

DeLonge

Tak nvm no. Buď mi mezi nohama rostou stydké pysky, anebo jsem latentní homosexuál. Mě se to docela líbilo. Ta ponurá atmosféra zakázané romance. Prosťáček versus zaklínačka. Hm, hm. Ani ty herecké výkony nebyly úplně od věci. Jako nemám nic extra, co bych vyzdvihl. Ale nenudil jsem se a to u mě hraje hlavní roli. A milá sestřenka Ridley..? No aspoň film splnil požadavek, že tam byla jedna sexy baba. A to móc sexy. Bohužel jsem pořád marně čekal na bělovlasého týpka z Rivie, který všechny poseká ocelovým (stříbrný netřeba) mečem. Tak kde je? A kdo jsou oni? ()

Komny

Vzhledem k tomu, že nejsem nějaký extra pisálek tak film 80% nemluvě o tom že si ujíždím na fantasy a scifi. Ale jo, byla to oddechovka příjemná....Jak říkám nejsem náročný :-) ()

Tom10000

Velice poutavý film plný fantasy prvků, lásky a temnoty. Ethan, prostý kluk ze zapadákova, po smrti matky a ve společnosti nešťastného otce, si žije klasický kluk z Gatlinu. Dokud nepotká záhadnou dívku Lenu, která ho nesmírně přitahuje. Dozvídá se od ní, že je zaklínačka a až jí bude šestnáct, bude si muset zvolit buď světlo, nebo temnotu. Navíc ji viděl už dříve, ve snech. Její strýc, samotář Macon Ravenwood, kteráý je znám spíše jako podivín, se ji snaží vést cestou poslušné mladé dívky. I přesto, že na něj zpočátku hledí lhostejně, se ale do Ethana Lena silně zamiluje. Čas ale plyne a narozeniny se jí blíží. Do města přijíždí navíc její sestra, jež je zcela v podnáručí temnoty a má schopnosti ovládat mysl druhých. Když Mason Ethana odmítne, nastává těžká zkouška pro Leninu a Ethanovu lásku. A navíc, když se v Gatlinu objeví i matka Leny Saraphine, vše jde "do trní" a už se zdá, že je vše ztraceno. V závěrečném souboji Saraphine umírá, a Ethan je doucen na vše zapomenout, ale i přesto jeho láska k Leně přese vše přetrvá. Lena, jak se dozvíme v posledním záběru, však podléhá temnotě, dle jejích nazlátlých očí (...). Film sám o sobě vynikající, mohl být jeden z mých nejoblíbenějších. Ale pouze v případě, kdybych si nepřečetl knižní předlohu prvního dílu, jež vyvrátila několik tvrzení ve filmu, a poté i další tři díly, jež zcela zdrtily myšlenku dobrého filmu. Proč? Jelikož knižní čtyřdílná série patří mezi mé nejoblíbenější a zcela přesahuje možnosti tohoto zfilmovaného prvního dílu. Strčit to do rukou někoho schopnějšího, jež by překopal první díl se stejnými herci (Alice Englert by toho byla určitě schopna) a dodal zbylé tři, bylo by to úžasné. Tento výkon byl jen silné zostuzení knižní předlohy, zejména, když druhý díl stále nevychází a asi k tomu už nikdy nedojde (sám nevím, ale 8 let a stále nic? to je celkem podezřelé, tedy pokud právě nehledají lepšího člověka, jenž by se toho uchopil). Sám film jako takový hodnotím 95 procenty, ale silné ovlivnění knihami mě nutí ubrat na 25 procent. Když to zprůměruji, vychází mi 60 procent, tedy 3 hvězdy, vlivem nedokonalosti převedení knižní předlohy do filmu. Doporučuji zhlédnout, pokud vám více záleží na filmu, než na skvělých knihách (4 díly, ne jen jeden, a mnohem více zážitku, upozorňuji ale, že rozuzlení 4.dílu je celkem zbrklé, nejlepší je 2.díl), ale pokud jste knihomolci, a právě papírovou podobu četli jako první, film vám jen rozpálí nervy a znechutí den. ()

ryccoly

Tak tohle fakt není můj šálek čaje. Čekala jsem nějakou klasickou oddechovou fantasy teen romantiku a i přesto jsem byla zklamaná. Děj se v podstatě skládá z random scének, které divákům tvůrci buď vůbec nevysvětlí, nebo se k tomu dostanou až na konci filmu. Zápletka vlastně celou dobu není vůbec jasná, záporné postavy se objevují náhodně bez předchozího uvedení a vlastně je ani jejich motivaci k tomu, co dělají, nestihneme ani pořádně poznat. Hlavní postavy byly nesympatické a jejich chování  dost nelogické. Celý film působí, jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, jestli se příběh má odehrávat v současnosti nebo v padesátých letech. Tak totiž působí kostýmy, auta, interiéry domů, chování i fanatická pobožnost postav (což je mimochodem jedna z nejotravnějších věcí v tomhle dílku). Na druhou stranu spolu postavy mluví o googlu, z čehož teda máme asi usoudit, že jde o současnost, což je ale dost těžko uvěřitelné. Nenadchnul mě bohužel ani soundtrack, který spousta lidí vychvaluje. Za mě ztráta času, bohužel. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (viac)

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (viac)