Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

kacer4

Beriem to ako na pol reštart a na pol pokračovanie. No nie je to veľmi podarené z ani jednej strany. Čo sa týka všetkých ľudských postáv, veľká slabota. O hlavných hrdinoch sa nedozvedáme nič. Fraser chce nastoliť totalitu, čo tu bolo už niekoľko krát a Stanley sa mení z drsného a tvrdého vedúceho na nahláškovaného maníka. Na druhej strane boli roboti celkom obstojní. Bay by sa ale mal zamyslieť a mohol by prestať točiť takéto filmy pre prachy. Cela séria ide do sračiek, teda okrem penazí. Tých sa vždy zarobí dosť na pokračovanie. Prvému dielu som dal päť hviezdičiek. No každému dielu dávam vždy o jednu menej... ()

esmoke

Odpočinková výplachovaka, která ale mohla být o 45 minut kratší. 2D dabing Rozpočet: $210 miliónů, Tržby: $1,087 miliónů ()

Sentinel

"S každým dalším Transformerem umře kus mojí duše." někdo řekl. V kině bych umřel asi doopravdy, na PC se dá díkybohu posouvat dopředu, čehož jsem u tohoto filmu více než hojně využíval. Nemá moc smysl vyjmenovávat zápory, protože se od minula nic nezměnilo. Nulový děj, otravné postavy, originalita pod bodem mrazu.. Jediným plusem je tak rozpočet, jenže když vidíte to samé postosedmdesátéosmé, už to není nudné, ale vyloženě otravné. ()

Element2

*** Tři, ale to vážně jen kvůli Wahlbergovi. Nevím čím to je, ale zdá se mi, že v poslední době digitální efekty nějak pokulhávají. Kolikrát jsem měl vážně dojem, že to snad jsou ukázky ze hry, protože nechápu, jak je možné v roce 2014 digitální efekty takhle zkur*it. Nejen, že to vypadalo jakoby tam chyběla jakási finální grafická úprava při záběrech na jednotlivé Transformery, ale dokonce se mi zdálo, jako bych se díval na film "Cesta do pravěku" a Bay tam nechal hýbat s plastovými hračkami Transformerů. A Dinosauři?! To jako úplně vážně?! V Dalších dílech nejspíš uvidíme Trans-King Konga, Auto-želvy ninja nebo možná medvídka Pů. ()

andrewXx

Ešte doteraz si spomínam na dobu keď na DVD vyšla prvá časť Transformers a pozrel som si ju doma so zvukom domáceho kina. Bol som uchvátený aké skvelé sci-fi nám Michael Bay naservíroval: dokonalé efekty, výborný scenár, herecké obsadenie, dĺžka filmu, soundtrack, veta Optima Primea na konci "Sme tady a čekáme" a po nej titulky so skladbou od Linkin Park- What I´ve done. Bol to pre mňa filmový zážitok na ktorý sa nezabúda. Po dokonalej prvej časti prišli správy o pokračovaní Michael Bay dostal voľnú ruku, z produkcie zmizlo výrazné meno Stevena Spielberga, v tretej časti zmizla Megan Fox bez ktorej som si to už nevedel predstaviť, no Rosie Huntington-Whiteley ju nahradila dôstoje a stále to bolo fajn, nie dokonalé ako prvý diel no fajn. Po rokoch prichádza Bay s reštartom Transformerov a zmenou celého hereckého obsadenia. Bolo ťažké si predstaviť aký bude film bez hereckých hviezd predošlých dielov. Teenager Shia LaBeouf so svojou láskou Megan Fox, mariňáci Josh Duhamel a Tyrese Gibson či John Turuturo tam proste SAKRA chýbali ! Mark Wahlberg túto rolu na moje prekvapenie ustáva celkom dobre, nová kráska Nicola Peltz v roli jeho dcéry taktiež fajn a chválim aj obsadenie Stanley Tucciho. No nemohol som si zvyknúť na Jacka Reynora ktorý na mňa nepôsobil veľmi sympatickým dojmom a taktiež ma sklamala (menší SPOLILER) smrť postavy T.J. Millera ktorý bol veľmi príjemnou a vtipnou vložkou filmu. Tvorbu Michaela Baya ktorá v poslednej dobe smeruje smerom dole mám ešte stále rád no občas si neuvedomuje, že niekedy je menej (v jeho prípade konkrétne deštrukcií) viac. Scenár a nápad vytváraním pozemských Transformerov bol fajn, súboje občas nepriehľadné. Myslím, že nebude na škodu ak režisér sériu prenechá niekomu inému keďže Michael vyzerá, že už melie z posledného a nedokáže ponúknuť nič iné, než stále viac a viac deštrukcií a väćšie megalomanstvo digitálnych trikov. Transformers 4 určite fanúšikov medzi ktorých sa radím aj ja poteší, nenechá ich v úžase ako pri prvej možno druhej časti no zároveň ani neurazí. Opäť tu nechýbajú skvelé efekty, súboje a skvelý soundtrack od Stevea Jablonskeho. Štúdio má naplánované ešte ďalšie 2 časti tak snáď sa nájde niekto, kto dokáže fúknuť tejto sérii vietor do plachiet a určite by potešil aj návrat starého hereckého obsadenia. ()

gu-staff

Budu psát komentář v přímym přenosu. 0:15, klasickej sračkoidní americkej začátek, Markymu Markovi se fšechno sere, a kdyby jeho dcera měla kratší šortky, můžeme jí spočítat všechny filcky v bobřišti. Do toho vláda nechce spolupracovat s automatickejma botama (ve zkratce). A z prachu se noří první kovovej padouch. Nebo hrdina? Ratata, bum, bum, ustřelili mu nohu, takže teď už bude jen tříkolka. Úplně ho masakrujou, až mi kapou z očí kuličky do ložisek. Neprozradil kde je Optihnus Prájm, takže ho pozemský robauto rozjebe na díly. 0:24, záběry na západ slunce kdesi na americké samotě, Mark je romantickej jako Zeman na baru, jeho dcera má jakejsi župánek, kterej je evidentně v záběru navíc. Mark zjišťuje, že kamion nejni kamion, ale Transka, je plný nadějí, dcera plná pochybností, jeho kamarád plnej blbejch keců. 0:30 Kamion se probouzí, představujou se s lidma, mele nesmysly, evidentně by potřeboval myčku a servisní prohlídku. Arktida, nějaký jiný roboti se paktujou s politikem za účelem spiknutí. Marky opravuje kamion za pomocí dílů z ledničky, friťáku a elektrickýho dilda jeho dcery. Ježiši - ještě dvě hodiny. To je děs. K Markymu přijelo hafočernejch aut, asi bude tunink sraz. Zatýkaj Markyho, i jeho céru, i když s tu bych raději angažoval do nějaké bukakke akce. Honička v kukuřici. Bohužel v autech, dcera s tim nemá nic společnýho. Město, továrna, furt se honěj, bum, bum, prásk, prásk. Zabili Kenyho, nebo jak se ten pupkatej kamarát menoval. Do toho "humorný" kydy taťky Válberka, kterej nechce, aby závodník ze Ševroletu makal jeho malý na švába. 0:50, trochu zvolnili, tak si vydechuju a cpu se pizzou. 0:53 šťastný shledání skládacího kamionu se skládacím osobákem, skládací helikoptérou a nechybí ani Bam Blbý. Pro slzy nevidim. Te´d jedna ze skládaček kouří ....doutník? Cože? Wow, dcera sundala džíny a má zase ty pidišortky. Představuje se nám hlavní lidskej padouch. Vypadá jako hnědkomilní reportér z Bravíčka. Jeho pravá ruka (mimochodem taky pěkná pornokurva) mu ukazuje robosaura, kerýho vobjevili kdesi. Gejmástr jí na voplátku neukáže svýho brabečka, ale jakousi hmotu, která udělá z čehokoli cokoli. Zasvítí jí v očich a je mi jasný, co by z ní vytvořila vona. 30cm na dýlku, 7 v průměru. Hnědkoliz se rozčiluje, že jeho robot nemá hladný sexy rysy Optÿhnusa, alébrž má držku jak Ransdorf. Snad mu z toho neuváznou kulky v podbřišku. Zase nějaký pikle. Gay chce nějaký Zrno, nejspíš nová droga na povzbuzení temný nálady v Darkroomu. Zatýkal Marka. Jede s gayem výtahem, bohužel jsou s nima gumy z ostrahy, takže mu nemůže olíznout řitní věnec. Ještě hodinu a půl....bože. 1:22 trochu jsem tratil nit, hraju u toho Tanky. Ale právě chytili do sítě kamion spolu s cérkou. Snad na ni půjde pomalu, přece jen je jí 17, zřejmě je panna, a napoprvý tam dostat tlustej kovovej vejfuk nemusí být úplně procházka růžovejma pyskama. Hele, teď jsou v ňáký kosmický lodi nebo co, na to už seru. Raději si pustim nahraný díly Ulice, který jsem v tejdnu nestihl. EDIT: Na konci kamion zkrotil robodinosaura. Špilberk bledne závistí. EDIT 2: A ten konec, jak tam Mark bojuje s patnáctimetrovym robotem pomocí dřívka vod nanuku, to bylo H E R O J I C K Ý. () (menej) (viac)

MartinReno

Transformeri majú pribúdajúcimi epizódami rapídne klesajúcu hodnotu a padajú rovno na papulu.Michael Bay postupne pohnojil všetko,čo na tomto skvelom nápade vzrástlo.Už sa vobec nezamýšla nad absurdnosťou a uletenostou večšiny bojových scén.Jednotku som miloval,dvojku prijal,trojka balancovala na hrane a štvorka bola prázdnym videoklipom,ale aspoň efekty stoja za pozretie. ()

Fajung

Michal Bay natočil dva diely a spojil ich dokopy. V momente keď sa transformeri presunú do Tokia sa mi zdalo, že sledujem úplne iný film. Do tej doby si u mňa roboti držali solídne sympatie a nieslo sa to na vlne 80%. Avšak potom čo si to zamierili medzi rakosníkov som neveril vlastným očiam. Divil som sa ako nelogicky klesol samotný film, aj s celou technickou stránkou. Stopáž totálne prestrelená. cca 15 minút pred koncom som to už neuniesol a z kina som odišiel, pred tým sa mi to nikdy nestalo a bol som už aj na väčších tragédiách. 50% ()

BlackDart

Už sa v tých filmoch strácam a neviem, ktorý sú dobrý transformeri a ktorý sú zlý.. Odkedy tam chýba Megan Fox aj keď hu nahradili ďalšou kráskou film stratil svoje čaro to isté aj s LaBeoufom. Taktiež tu chýbajú mariňáci ktorý tak nejak prirástli k filmu. Aspoň jediné plus sú dinosaurí transformeri. *** ()

Scaevola

Američtější film už jsem několik měsíců nespatřil, a přece ony mašinky bez jakéhokoli emočního potenciálu či snad fanouškovského dopadu rozpohybovaly čínské peníze. Výrazným posunem proti předchozí trilogii je pouze absence lidského elementu (Walhbergovu rodinu a Tucciho parodii nelze brát vážně), tedy si zřejmě musíme zvyknout, že se budeme dívat na digitální monstra mlátící jiná digitální monstra. Uvidíme, co přinese pětka. ()

B0mb4st1c

No, ono to vlastně neni zase tak špatné. Moc se mi líbily efekty, ty byly velmi povedené. Příběh podle mě taky docela obstál a občasné vtipy Stanleyho Tucci, leč někdy byly už trapné, přinesly alespoň trochu odlehčení od všech těch akčních scén. Nicméně, film byl velmi dlouhý, až moc. A obyčejný "vynálezce" Mark Wahlberg, ze kerého se během chvilky stane akční hrdina ? To teda nebylo moc dobré. Celkově žádná velká sláva, ale ujde to. ()

FOndra odpad!

Při hodnocení série Transformers ságy mne napadají jen tato slova: Stupidní scénář, stupidní dialogy a nelogické chování postav... Jen jeden ze sta příkladů: Autem se prožene 200 kulek a jeden z pasažérů vykřikne: střílejí po nás. Je to nejhorší filmová serie všech dob ... Odpad ! ()

Walle

Transformers zánik jsem viděla jednou a i to bylo na můj vkus až moc. Jediné co se na tomto filmu dá brát kladně je obsazení, výprava, extrémní efekty a velké množství hrdinských scén, na kterých celý film stojí přičemž postrádá solidní příběh. ()

tetraedr

Jestli Bay nechce ty mimozemská auta totálně sešrotovat, už by snad nic vymýšlet neměl. Transformery mám rád a tak prosím nenuť mě znovu se dívat na další film, po kterým si řeknu, že sem rád, že se za něj nevyhodil 180,- v kině. ()

PatrikP4

Netuším co na to říct. Už je to překombinované a myslím že už se ani neteším na další díly. Jedna hvězda navíc za Nicol Peltz, ne za hereckej výkon, kterej je po 1/4 filmů už tragickej, ale za její krásu. ()

rasomaso

Transformers Age of Extinction je jeden z nejhloupějších filmů poslední doby co jsem viděl. Ze začátku je to naprosto hloupý klišé: hlavní nařachanec-vynálezce nemá moc peněz (čím to asi bude, s brilantními vynálezy typu házeč hopíků si přece musí vydělat jmění) a tak aby mohl poslat dceru na vysokou, zakáže jí pózovat pro maxim a místo toho přitáhne domů zrezivělej vrak náklaďáku. V tom se totiž točej velký prachy! No a než se naděje jde po nich vládní agentura, která se ze zvláštních důvodů rozhodla zničit roboty co ještě před chvílí zachránili lidstvo. Následuje něco co bych popsal asi takto: znáte ten moment kdy se akční film blíží ke konci a tak akce vrcholí, máte pocit že všechno už nemůže explodovat víc a pak většinou přijde vítězství a konec filmu? Vetšinou to trvá třeba 20 minut, jó někdy třeba 40, když jsou mezi bláznivou akcí občas pauzy. Tady to trvá DVĚ HODINY!! Dvě! Nebo to tak alespoň působilo. První hodinu ok, chápu jsou to transformers. Ale když má člověk už po několikátý pocit že teď už přijde rozuzlení, pak se podívá na stopáž a ještě zbývá 40 minut (!!) tak už je fakt jedno co se tam děje. Spád filmu 0. Nevím jestli dinosauři na konci měly být právě to vyvrcholení, ale mě už to v tu chvíli připadalo spíš směšně. Tenhle film bych si znova pustil maximálně při nějakym ujetym večírku s velkým množstvím alkoholu a drog, kde by nebylo třeba film moc pozorně sledovat a jeho celková nesmyslnost by byla spíš plusem. Dva body za efekty. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)