Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

lip2

Zde to prostě už nezahranil ani Wahlberg tupé dialogy příběh o ničem a v celku velmi špatný film ta jedna hvězda je za pár vizuálních efektů. ()

Meteora17

Už dost. Je to čím dál horší. Ani herecké obsazení se mi moc nelíbilo a to mám Marka ráda. Ale nebavilo mě to moc. To ty tři hvězdičky dávám za efekty a že někdy do byla docela sranda. Ale už to není ono. ()

stret

Dúfam, že je to posledný diel tejto ságy. Film má takmer 3 hodiny, a počas filmu som si naozaj tak na hodinku zdriemol. Po prebudení tam bolo to čo predtým, nudno - trápne a odfláknuté transformácie z niečoho na niečo a mlátičky bez konca a deja. Ja neviem, možno nejaký dej bol práve vtedy, keď som spal ale neverím tomu, a už sa to nedozviem. ()

cartyci

Ďalší transformers....Roboti ostali stále rovnako dobrý ale príbeh nie až tak vábivý.Hudba ma tiež moc nepotešila .Pravda však ostáva,že Optimovi nemôžem dať horšie hodnotenie. ()

KasinovaDon

Mám rád Transformers, ne miluji je, ale jediný dobrý herec byl Mark Wahlberg. Znovu dobré nové postavy, ale Michael Bay nás stále okrádá svým velice opakovaným klišé a už mě začíná štvát. ()

Lanco

Film je vyslovene pre puberťákov a aj to pre tú sprostejšiu polovicu. Na filme som bol v kine, takže so ho dopozeral do konca, inak verím, že to viacerí vzdali už pre koncom. Je uplne na smiech, ako sa film berie vážne a pritom má v sebe úplne nelogické infantilné scény pre deti do 10 rokov ( alebo pre ludí, ktorý sa nahulia jak prasa a idú a to s cielom dobre sa zasmiať). 1 hviezda ( pre ludí so sebapoškodzujúcimi návykmi a samovražednými sklonmi 4* ) ()

danodo

6/10 Strašne umelý film. Dosť ťažko sa to hodnotí, pretože sa na to nedajú použiť bežné kritéria ako pri „normálnych“ filmoch. Mnoho základných vecí, ktoré by film mal obsahovať tu buď absentuje (vzťah k postavám a ich miera dôležitosti) alebo sú potlačené na minimálnu mieru (humor, napätie,... logika). Jediné čo potom zostane je akcia, ktorá je založená predovšetkým na deštrukcii. Týmto slovom by sa dal označiť celý film. Postavy tu nie sú dôležité, a to ako ľudské, tak ani robotické. To na čom Bayovi záleží je jedine deštrukcia – efektné výbuchy, nárazy a rozklad všetkého až na atómy, to tu hraje prím. Treba ale povedať, že aj keď sú postavy opäť ploché a bez väčšej charizmy (už je to asi Transformers trademark), tentokrát sú aspoň viac-menej sympatickejšie než v predošlých častiach. Hlavná vec, ktorá si v tejto časti zaslúži pochvalu, je dizajn a architektúra mimozemských strojov. Hlavne časť príbehu odohrávajúca sa na Lockdownovej lodi je vizuálne neskutočne prepracovaná. Vidno, že na vizuálnych efektoch musel pracovať tím snáď o veľkosti väčšieho mesta. To sa dá vlastne povedať o celom filme, ktorý je preplnený rôznymi detailmi, ktoré ľudské oko v danom momente ani nestihne registrovať. Na druhú stranu nestihne registrovať ani niečo ako príbeh. Ten tu spolu s postavami tiež hrá druhé husle. Viac než pri ktoromkoľvek filme tu platí, že sa dá užiť len ak sa vypne mozog. Poznámka na záver – pôvodne videné v kine v 3D s českým dabingom. Po druhom pozretí v domácom prostredí je zážitok znateľne slabší. V kine bol zážitok posilnený hlavne vďaka ohlušujúcim zvukovým efektom, keď sa triaslo celé kino + 3D bolo tiež nadpriemerné. ()

Kopu

Jak v tom nehrajou úplný teplouši, dá se to na to koukat. Shia a Megan mě neuvěřitelně srali, Marka mam rád. Koukal jsem na to tak, jak se na to má koukat - nečekat žádnou epesní zápletku, zapomenout na fyzikální zákony a připravit si žaludek na kýbl americkýho patosu. Na všechno toto jsem se připravil, dokoukal, zabavilo a vracet se k tomu sám od sebe nebudu. Podle mě teda nejkoukatelnější Transformers ever. ()

Miriablo

"Zánik" jen dostál svému. Ač je Mark můj oblíbenec, sem nepatří, stejně jako většina obměněného obsazení. Velmi nedůstojné pokračování, dokoukáno jen z nutnosti a z těch amerických vlajek mě jdou oči kolem ještě teď.. ()

Matri

Film ktory je len o efektoch bez deja a hlavne robeny na silu. Vsetko sa to toci okolo peniazoch a radsej by som 6€ eur ktorych som minul na tento film by som radsej dal bezdomovcovi, jednu hviezdicku som dal za skvelych imagine dragons battle cry a za Marka. ()

Lucinda458

Tři roky jsem jako věrná fanynka vyčkávala, abych se dočkala premiéry dlouho očekávaného pokračovaní více méně úspěšné série filmů Transformers. Snímek nás opět zavádí do světa plného robotů měnících se v auta či další dopravní prostředky, ovšem o několik let staršího než jak jsme ho znali z dílu minulého. Velmi mě potěšila změna herců, co se týče hlavních rolí. Ačkoli tato změna byla mnoha lidmi kritizovaná, já zastávám názor, že změna je život a osobně si myslím, že Mark Wahlberg alias Cade Yager odvedl výbornou práci (ostatně jako snad všichni herci). Nezklamalo ani zpracování robotů – ať už Autobotů nebo Deceptikonů. Potěšilo mě přidání nových postav. Lockdown, vystupující jako neutrální robot pečující o vesmír zdemolovaný válkami mezi „hodnými“ a „zlými“ roboty, je postava, u které jsem si celý film nebyla jistá, co od ní můžu očekávat. Zároveň jsem postrádala nějaké charaktery z předchozího dílu, o kterých již nepadlo ani slovo a zřejmě se ztratili kamsi do vzduchoprázdna. Film nepostrádá akci, napětí a zvraty – a to po celou jeho délku. Nejvíce jsem ovšem tajila dech, když se na scéně objevili skvostně provedení Dinoboti. Tím u mě Michael Bay zabodoval, stejně jako spoustou efektů, které jsou během filmu k vidění. Závěr filmu jsem upřímně řečeno nečekala. Šla jsem do kina v domnění, že se jedná o poslední díl Transformers série, ale nemůžu říct, že by mě nepotěšilo, že nás čeká další filmový zážitek – tedy alespoň doufám. Co se ale týče dílu s podtitulkem Zánik, hodnotím ho pěti hvězdami a jsem s ním maximálně spokojená. ()

mato331

Hoci gumu na trenkách zvanú Transformers naťahujú už nejaký ten rok, tak vôľa tam stále je. Alebo skôr bola. Prvá časť filmu naznačuje veľmi zaujímavý dej, ktorý nekopíruje predchádzajúce tri diely, avšak tá druhá to totálne zoserie. Pri tom množstve zmŕtvychvstaní Optima sa Ježiš môže len hanblivo skrývať v kúte. Mňa osobne, čoby neprajníka hlavných postáv, táto neschopnosť tvorcov zlikvidovať nejakú hlavnú kladnú postavu neskutočne irituje. Záver už považujem za jednoznačný dôkaz demencie autorov a každého diváka, ktorý im to zožerie. Aby som použil paralelu s gumou na trenkách, tak guma podľa mňa práve dosiahla svoju medz pevnosti. ()

BH7

Od prvních tří dílů je tento už příliš vzdálen. Tvůrci vsadili na nabušenost akcí a zjednodušení dialogů, což je opravdu znát. Myšlenka celého filmu se nijak moc nelišila od trojky. Nejhorší se všeho byla však absence Shii. Přes tohle všechno jsem si však film užil, i když už ne s takovou grácií jako předešlé díly. ()

LDvorak

Barevná, akční, odpočinková kravina. Stejně, jako ostatních třicet dílů. Dvě hvězdy za to, že konečně přeobsadili titulního neherce. ()

Bajerys

60% Čtvrté pokračování Transformers, který se stal hitem roku 2014. Tenhle film je určitě zajímavější než předchozí, snaží se tu totiž tvůrci lépe zformulovat děj. Ale ta délka... 165 minut je opravdu příliš moc a to je sakra velký problém, protože v některých chvíli to začne opravdu nudit. ()

Dody345

No, tak přes všechna hodnocení a podobné to nebylo až tak špatné, jak jsem čekal. Kdyby to byl prostě jeden z mnoha filmů a nesouvisel by s předchozími díly, tak by byl určitě mnohem oblíbenější, ale vzhledem k tomu, že předchozí díly a hlavně tedy ten první nasadili laťku vysoko tak to dopadlo jak to dopadlo, ale je to koukatelné a vzhledem k tomu, že jsem si to koupil na DVD si to někdy určitě pustím znovu. ()

Lubess.Knopp

Mark Wahlberg v tomto filmu vůbec neměl co dělat absolutně se to k němu nehodí..Co se týče příběhu tak už to trochu s tím Megatronem přehánějí...Efekty celkme slušné a dinosauři to krásně zpestřili ...Pravý film do kina ,ale jinak průmerné 75% ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)