Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

Testament

Dostal jsem, to, co jsem čekal. Perfektní akce, geniální a snad ještě dokonalejší triky, než minule a dialogy, čím dál dementnější a na závěr typicky patetický Optimův proslov. Kdo měl rád předchozí díly, nový jej nezklame. Mistře, Michael Bay, zase jsem ti to sežral i s navijákem a těším se na další díly..."Jsem Optimus Prime a posílám tuto zprávu svým stvořitelům. Jdu si pro VÁS!" Co víc si může divák přát...Mouchy tu jsou - Wahlberg jako otec dospívající dcery moc nepůsobí, český dabing mi chvílemi moc nešmakoval a délka filmu je přepálená. Ale když pak nastoupí akční sekvence, vše zlé, budiž zapomenuto v nenávratnu. ()

Wicky

Bay už se asi definitivně vzdává, protože chrlí akční scény, které jsou už tentokrát úplně nezáživné a už to zřejmě nebaví ani diváky a ani vlastně ho samotnýho. Herecká sestava úplně mimo (snad kromě Wahlberga a Tucciho). Ale tak ať jen nekritizuju tak občas (zdůrazňuji občas!) je to celkem zábava, první půlhodina je fajn a má to tak přiblblý dialogy až je to celkem vtipné. A navíc tam je tlustej, nahláškovanej autobot s vousy, doutníkem a hlasem Johna Goodmana. Ale je to sakra tak KUREVSKY dlouhé -_- (50%) ()

charlie_ando

Michael Bay se prostě točí v začarovaném kruhu. Chápu, že jeho neléčená závislost na třeskutých explozích, vybudovaná za peníze od štědrých pánů hračkářů z Hasbra, je jeho splněným dětským snem, ale kam se ztratila ta lehkost ze Skály a epičnost z Armageddonu. Jestli se něco povedlo tak jsou to akční scény a trikové zpracovaní, ale s tím se tak trochu počítalo, vzhledem k řemeslné zručnosti, kterou Bay vkládá do svých filmů. Bohužel díky velkému množství všemožně zprohýbaného plechu začaly některé scény spíš připomínat Kobru 11. Hlavně jsem však kroutil hlavou nad nabobtnalou stopáží, která se blížila takřka ke třem hodinám. Proč si trojice střihačů nedala práci a neprostříhala tento “velkofilm“ alespoň o hodinu, i když možná lepší, protože hned v začátku jsem si všiml dvou podivných střihů. Prim na plátně hraje hrstka Autobotu, rozuměj pětice, což bych hodnotil jako velké pozitivum, protože se divák na ně mohl soustředit a mě samotného potěšil Ken Watanabe, který propůjčil svůj hlas samurajskému transformerovi Driftovi. Jediný, kdo z lidských herců nebyl ve filmu vyloženě kvůli složenkám, byl Mark Wahlberg hrající neúspěšného vynálezce Cadea Yeagera, který se zvlášť v hongkongské bitvě vcelku šikovně ohání emzáckou pistolkou. Ostatní protagonisté lidských postav tu byli spíš za komparzisty s gumovými obličeji. Tato série začíná být vážně vyžilá a myslím si, že jí nespasí ani živá voda. ()

HiddenDragon

Plati presne to, co uz jsem napsal u tretiho dilu, kterym to melo skoncit. "Transformers" byli bomba, ktera zasvitila, ale ktera opakovanim ztraci jakesi kouzlo. Pritom je to tak BIG! ale opravdu tak moc, ze jsem snad nic monumentalnejsiho nevidel (ale je fakt, ze v IMAXu takhle pusobi vsechno - doma na male obrazovce to takovy efekt nema). I jini reziseri jako Cameron umi delat majestatni sceny, ale vetsinou uplne v jinych svetech, takze to neni takova drsnarna. Bay proti tomu demoluje mesta na dvou nasich kontinentech stylem, ze i nova "Godzilla" (2014) je proti tomu cajicek. Tohleto umi bravurne - sceny s Transformery jsou porad zatracene cool, ze by si zaslouzily "oo" milionkrat. Uz sice z byvale party zbyl jen Optimus a Bumblebee, ale i ti prosli faceliftem (i kdyz novy Camaro 2014 Concept se mi libi min nez predchozi:). Novacci maji nejen osobity styl jako vzdy, ale meni se i v naproste pecky soucasne vyroby, ze by se i "Need for Speed" (2014) zastydelo: bambitkovy Crosshairs v plasti (Corvette C7 Stingray) a samurajsky Drift (Bugatti Veyron). Petku doplnuje vojensky Hound (Medium Tactical Vehicle). Jako hlavni padouch je celkem desuplny Lockdown (Lamborghini Aventador), dale na druhe strane stoji napr. Stinger (Pagani Huayra). Jenze...kamen urazu jsou scenar a herci. Z tech nezustal kamen na kameni a jsou do jednoho splachovaci. Wahlbergovi jeho vychovne snahy vubec neverim, barbinka Peltzova zrejme za roli delala reziserovi dobre a zcela nevyrazny a obycejny Reynor snad neni ani herec. Postavu S. Myles jsem vubec nepochopil, Tucci byl celkem fajn, i kdyz dost prehraval, a zapojeni Bingbing Li je asi komunisticka podminka, ze mohl Bay tocit v Cine (a s jejich penezi). Posledni zminovana hraje tak priserne, ze bych ji neobsadil ani do ceckoveho zanru. Vubec mi prislo (tim asijskym prostredim), jako bych se misty dival na variantu "Pacific Rimu" (2013) - nebo je to jen "nahoda", ze se hl. hrdina jmenuje Cade Yeager, podobne jako roboti v "PR" - Jaegers? :) Kdovi, pritom nebyt tech nesmyslnych "drsnackych" reci (dementni agent CIA nebo jeho nedoceneny sef chrlici motta ze "Skaly" [1996]) a naopak trapne "nevtipnych" hlasek (zbytek ansamblu vc. robotu), byl by to docela odvaz. Ustredni myslenka, ze lidstvo ma dostat sanci, protoze z jeho chyb obcas vznikne neco jedinecneho, je totiz dojemna a spravnacka. Bohuzel Bay zacal ocividne novou delsi sagu (asi trilogiii), a tak je tu spousta ale spousta informaci a veci, ktere vlastne zatim nedavaji smysl - Lockdown jako bounty hunter, ktery ma spadeno na Optima Primea, a ktery uz lovi miliony let pro jakesi Stvoritele Transformeru, kterym se nelibi galakticke miseni druhu...ehm, WTF? Zkratka od Prajiskry a Cybertronu se dostavame k jakymsi sirsim souvislostem vzniku Transformeru a zatim to moc nedava smysl. K tomu se na scene objevi upgradovany stary znamy; lide zjistuji, jak vyrobit sve vlastni transformery a kvuli tomu zrizuji jednotku lovici vsechny "volne pobihajici"; do toho ty rodinne problemy, aby se zachovala jakasi hrdinsky lidska linka a fakt z toho ma divak pocit sileneho "bordelu". Zvlast, kdyz se podivate na stopaz, dojde vam, co je na tomhle dilu spatne. Snazi se nam toho naservirovat tolik, az to kazi chut. Triky jsou bomba (az zjistite, v co se premenuji starodavni Rytiri, budete chrochtat blahem). V kine jste z toho uneseni tuplem. Ale kouknete doma na male TV (zvlast pokud nemate 3D) a chybi vam v tom ten roztomile zmateny LaBeouf a Megan...a hlavne jednodussi dej. () (menej) (viac)

DavidS.

Nešel jsem na film, šel jsem na Baye a hračky, ale stravitelných bylo jen prvních čtyřicetminut minut na prosluněné farmě mezi kukuřičnými lány, kde byl ještě prostor i chuť si užít všechy milované trademarky...Pak se objeví kosmické lodě, dinoboti, tupost a megalomanie s nesoudností takového ražení, že to nemá obdoby ani u Baye...Z těch posledních sto minut si chci pamatovat jen Tuccciho, kterému taky slušně hráblo... ()

wooozie

Okey pane Bay, tady máte 210 miliónů $ a vyploďte to samé, co jste udělal ve třetím díle, protože ten vydělal miliardu dolarů. Jo a jenom taková poznámka, jelikož se z Shii stal totální debil a na zbytek party z předchozích dílů se nám nechtějí dávat prachy, tak si vyberte zcela nové herce, řekli v Paramount. No zdá se to neuvěřitelné, ale Bay to vzal naprosto doslova, protože bych si po čase ale jednotlivé díly pletl, tak mě v tom Míša nenechal a udělal pár změn...k horšímu. Tudíž se příběh opět odehrává v Chicagu (které bylo zázrakem znovu postaveno za 4 roky!), stará oblíbená parta vyměněna za nemastnou neslanou novou partu, které navíc chybí pomoc od skupiny mariňáků, Jablonsky si to pořád dává, ale třeba oproti jedničce je hudba chabá (navíc zcela nepochopitelně tvůrci přešli od luxusních Linkin Park a vybrali si hudlaře z Imagine Dragons, tedy skupina je to dobrá, ale oproti Linkinům je to bída) a se starými Autoboty a Deceptikony přišli noví Transformeři, jejichž jména si u většiny opět nemáte šanci zapamatovat. Jenže člověk do tohoto filmu prostě jde s tím, že ho čeká totální výplach, s naprostým zákazem byť jen na vteřinu použít mozek a s naprosto nechutně přemrštěnou stopáží. No a pokud toto přijmete, čeká vás asi ta největší jízda tohoto roku plná vykradených, ale dobře vypadajících efektů. PS: Opravdu v životě jsem neviděl film, který by byl tak brutálně zahlcený product placementem. PSS: Michael Bay by to měl už opravdu předat a natočit konečně něco nového. ()

honzii

Každé nové Transformers si pouštím s očekáváním, jakej epic shit si na nás Michael Bay zase připravil. A pokaždé se děje to stejné. Nic. Michael Bay naprosto ztratil schopnost dělat filmy, které sice trošku urazí, ale nadchnou. Má rozpočet malého státu, zkušenosti a styl a přesto nedokáže udělat ani jakž takž uvěřitelnou konverzační scénu mezi dvěma lidmi. Když je prostě překoksováno, tak je holt překoksováno. ()

los.negros

Ach bóže...tolik nesmyslů v jednom filmu, to dokážou jen hrdí amíci. Vysypat 380 raket a 2 miliony kulek a netrefit ani jednou, to vám asi moc na hodnověrnosti nepřidá. Dávám 3* pouze kvůli luxusnímu soundtracku ale hlavně kvůli efektům! Takový efekty, jako uvidíte v Transformers: Zánik, pravděpodobně neuvidíte v žádném jiném filmu, v tomto směru jsem byl naprosto unešen. Ale to je bohužel vše :( 50% ()

Seti

Je asi hodně naivní chtít po Míšovi, aby se už na ty skládací plechovky vysral a svůj vytříbený akční cit propůjčil něčemu smysluplnějšímu. Naivní je to především s ohledem na počet nul, jež se s každým dalším pokračování objevují na jeho vejplatnici. K Transformerům lze již od jejich prvního pokračování psát to samé: "Je to blbé, povětšinou to nedává moc smysl, má to pár solidních hlášek, hodně parádních nablejskanejch bouráků, nějakou tu prkenou buchtu, zbytečnou délku a kulervoucí samoúčelnou akci." U čtvrtého pokračování lze většinu těchto přirovnání povýšit na druhou a dostanete docela přesnou podobu filmového zážitku, který vás v kině čeká. Zánik má navíc jeden z největších filmových jokeů tohoto roku, a to Marka Wahlberga v roli vynálezce - vážně se pobavíte. Rozhodl jsem se, že už nebudu do Transformerů rejpat, protože jejich současná podoba se evidentně líbí, takže nemá smysl očekávat nějakou změnu nebo nad ní bědovat. Komu se to nelíbí, stále mu zbývá spoustu jiných filmů a uspokojující účinky sladké ignorace. ()

KoRner

Aspoň, že to malo prehľadnú akciu, lebo tých 165 minút by som prežil ťažko. Wahlberg je sympaťák, ale pripadalo mi, akoby ho rola dosť nudila a vlastne asi jediná, kto svoju rolu zvládol bola tá blonďavá sexica z Posledného vládca vetra. Prinajmenšom hrá lepšie než Huntington. A čo sa týka príbehu ten je tak komplikovaný s toľkými postavami, že vážne už nik netuší, čo má robiť, tak sa jednoducho všetko hádže do vzduchu. Ale páči sa mi, že Bay napriek všetkému digi-bláznovstvu stále preferuje reálne výbuchy. Je to klasa a škoda ho, aby do smrti zostal pri robotoch. ()

iXtr3m3

Nezdieľam názor kritikov ani haterov. Nie preto, lebo chcem byť iný zámerne. Jednoducho preto, lebo sa mi to naozaj páčilo, je to ďalší kus zo sveta, ktorý mám rád a tak ako dokážem prekusnúť v komixovom svete filmy typu CAP1 v porovnaní s CAP2 alebo Thor 2 v porovnaní s Thorom 1, tak isto dokážem prekusnúť aj určité nedostatky v porovnaní s pôvodnou sériou. Technická stránka opäť fenomenálna, to že je to plné klišé, reklamy a infantilných vsuviek, to je už Bayov trademark, takže to neriešim. Sem s ďalšími časťami... ()

Rudinsky

Keby nám tatko Spielberg nenaservíroval jednotku, v ktorej ruku v ruke s hudobným masterpiecom Jablonskeho servíroval umiernený Bay aký taký príbeh s nejakou gradáciou, považoval by som tento dva a pol hodinový, onanistický product placement za naozaj referenčnú hodnotu dnešného pojmu blockbuster a možno aj odchádzal z kina správne nakŕmený. Ale nie, nie nie...Zlíznuť miliardovú tržbu za tretí derivát dvojriadkového scenára, to už je naozaj príliš. Bay je pán businessman a chlapci z digitálneho, nech sa snažia ako chcú, už nemajú čomu a ani komu slúžiť. Avizované rozšírenie univerza ma šokuje viac, ako Bayova chuť nakrúcať ďalšie časti. ()

Han22

Tenká linie mezi bombastickým nářezem a absolutně přehnanou pičovinou byla už ve čtverce Transformerů definitivně překročena. Jak tahle série stojí za hovno mi dokázala jedna věc - hrdinové z předchozích dílů mi vůbec nechyběli. Nikoho z vedlejší postav jsem si nezapamatoval a Shia LaBeouf stál za houby. Místo něj nastupuje sympatický tatin Mark Wahlberg, který má tu smůlu, že za dceru má podobnou peroxidovou hrůzu jako přítelkyně hrdiny v předchozím díle a její přítel je jakýsi unylý metroušek. Zbytek postav ani nemá cenu zmiňovat. Děj se soustředí na nějaké zrno, které zabilo dinosaury, ale vůbec o něj nejde. Jde o akci. A za tu dávám objektivně 2*, subjektivně už toho na mě bylo prostě moc. Neskutečnej digitální maglajz, klasiky Bayovsky setříhanej bez jediného opravdu epického momentu. Prostě se střílí, vybuchuje, to vše v rychlosti deset střihů za sekundu, nevíte kdo s kým ani proč. V tu chvíli kdy se objevili dinosauří transformeři jsem si vzpoměl na DinoZordy ze Strážců Vesmíru a došlo mi, že tohle je Power Rangers pro novou generaci, jen s lepšími efekty, ale stejně debilní. A proboha živýho, proč to musí trvat dvě a třičtvrtě hodiny?! ()

Druby

Nuda, nuda, šeď, nějaký auta, nuda, hezká buchta, šeď.. ..a takhle stále dokola, přes dvě a půl hodiny! Příběh nikde, jó efekty sou hezký, ale tam to více méně taky končí.. ..ale co by člověk zadara taky chtěl, že? :-) ()

Perry-

Ano.. je to absolutní píčovina. Děj to nemá, dialogy se skládají z "Dělej", "Neeee", "Pomoc" apod., pořád tam někdo shrnuje děj pro debilní publikum (kterému je film pravděpodobně hlavně určen). Pozitivní je úbytek debilního humoru. Technická stránka výborná, akce přehledná a 3D perfektní. Pokud to beru jako obdobu horské dráhy v kině, je to OK. Jít na to jako na film, tak to ne. Dát si v kině (jinde to fungovat nebude) podobnou kravinu jednou za čas mi vůbec nevadí. Je to lepší než dvojka, horší než jednička a zhruba na úrovni trojky. Bohužel to kazí přepálená stopáž. Mít to o 40 minut méně, dal bych i 70%, takhle jenom 50% - 60%. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)