Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

dalziel

Už pri trojke som sa zaprisahal že s Tranďákmi končím....Ale nie ja si skrátka nedám povedať a tak som skočil aj potom to kinematografickom skvoste...jááá vúl.Ale toto je fakt naposledy čo som o trafáky zavadil. ()

Torgal

Ja už fakt nemôžem. Zvyšku série som dal kladné hodnotenie v podstate len za triky (hovorím o dvojke a trojke), ale štvrtej várke toho istého, len s čoraz viac dementnejšou mytológiou to už nejde. Bay síce dávkuje akciu rovnomernejšie, ale doprdele, je to furt to isté dokola! Roboti si dávajú cez držku, pixely lietajú na všetky strany, prskavky strieľajú všade naokolo a so mnou to nič nerobí. Výmenou Shiu (nikto si naňho vo filme nespomenie) si Bay navyše odstrihol všetky zväzky s minulou trilógiou a Walberg ma ako zodpovedný tatko/neúspešný vynálezca vôbec nebral. Jeho dcéra je tiež iba zúfalá pipina, Megan je skrátka len jedna. Ale z nejakého dôvodu to musí mať takmer tri hodiny. To asi preto aby mohli búrať veľkomestá aj v Číne a prihriať si tak polievočku na ázijskom trhu. Alebo preto, aby mali kde napchať všetok ten product placement. Stále to síce zarába strašné prachy, ale je najvyšší čas vyhodiť celých Transformerov do šrotu. 4/10 ()

Kubeska

Okoukané audiovizuální orgie této série nezachrání přepálenou stopáž s příběhem, který uspokojí leda tak malé děti. V kině by to bylo za 3*. ()

Lmslaver

Děj postrádá logiku, ale zase je plný stupidních dialogů a nezáživné, nudné akce. Navíc je Wahlbergův český dabing v tomhle filmu příšerný. ()

Mayers

Je krásný podzimní den. Zatímco ségra vyrazila na nákupní maraton, já se rozhodnul zajít si po delší době do Cinestaru, abych si zkrátil to čekání. Já debil. V programu byly zrovna nový Transformeři. Procházím kolem obřího plastového Optimuse Prima na dinosaurovi, koupím lítek a občerstvení. Pohodlně usedám do sedačky, sežeru naráz snad půlku čipsů, VYSRKNU KOLU a film začíná____________Byl jednou jeden vynálezce, žijící na farmě. Tento vynálezce/farmář je ve finanční tísni ale má aspoň pěknou dceru. Tuhle dceru mu pígluje jeden závodník ale to vynálezce neví. Zato ví, jak opravit megarobota za pomoci autobaterie. Zatím je to docela slušná sranda, farmářův největší nepřítel je černá realitní makléřka, na kterou si radši veme bejskolku. Bohužel, po chvíli farmář přijde o farmu________________Začínám potřebovat na záchod. Farmář přichází o kamaráda, jo a svět je (zase) v ohrožení! Vynálezce zjišťuje, že mu závodník louská dceru. Štve ho to, ale chce zachránit svět. Sere na to, že je z něj teď houmles. Je to bourák! ___________Fakt potřebuju na malou. Není to nějaký dlouhý? Chci si ale vychutnat ty mega efekty. Na scéně je teď jakejsi robotí inspektor a lapač, kterej používá na lapání robotů síť! Sakra, všichni roboti vypadaj jako lidi! (ve vesmíru jsou asi jenom humanoidi :-(((((( jaká škoda). Zatímco jsem napočítal kolem 42 americkejch vlajek (snad sem nějakou nepřehlídnul), Optimus se zamilovává do vynálezce._______________________Už uběhly dvě hodiny a já si říkám, že už to přece musí skončit! Do břicha chytám šílený křeče. Kdybych se rozhodnul teď vymočit do kelímku, nestačil by mi. Ale chci to dokoukat. Vynálezce holýma rukama vyřídí vyškolenýho agenta. Sranda. Párkrát se tam objeví oblíbenec Bambrbí - tentokrát dokonce v růžovým provedení. Desítky reklamních značek (byl tam i mekáč nebo nebyl?) ____________________Uběhlo dalších 30 minut a můj močový měchýř je naditý jak peněženka Michala Beje (další vydojená miliarda v kapse, YAHOOO). Ve filmu se snaží vtipkovat nějakej plešatej věděc a já mám chuť ho pokropit. Roboti mlátěj roboty, vrací se jeden starej známej robot, konečně dinosauři!!!. Trochu se ztrácím v ději ale sakra už to musí každou chvíli končit!__________________________Bolest se mění v agónii a já pozoruju velkolepé finále (asi páté). Když už mi přišlo, že jsem viděl všechno - vynálezce se ubrání holýma rukama lapačovi inspektorovi mega robotovi!!! Slovo přehnanost dostává nový rozměr. Pomalu ztrácím vědomí a konec filmu je bolest sama.Vidím světlo na konci tunelu.______________________Jedna hvězdička jak vyšitá, ale když konečně vyjíždějí titulky a já stojím na voňavém záchodu u mušle, moje tělo zaplaví nepopsatelná euforie. Vymočím se jak Optimus a se slastným výrazem opouštím WC. Za to musím přihodit jednu hvězdičku.________________A sakra - sestra ještě nemá nakoupeno?! To byl den... ()

Narayan

Upřímně, pustil jsem si to jen proto, abych mohl úplně vypnout mozek a zasmát se tomu, jaká je to příšerná sr*čka. Bohužel obludnost oné sr*čky byla tak veliká, že jsem to nezvládl dokoukat dál než do půlky, dokonce i s mozkem v IDLE módu. Intelektuálně je scénář totiž někde na úrovni průměrného dílu Power Rangers, možná horší. Slavnostně přísáhám sám sobě, že na žádnou další chujovinu o skládajících se autíčkách Mr. Baye se nepodívám, minimálně do té doby, než vytuhnu, projdu si reinkarnací, a budu zase šestiletý cucák. A to jen za předpokladu, že existuje reinkarnace, čemuž osobně nevěřím. A navíc podle toho, jak to má fungovat, bych se za své hříchy znovunarodil jako něco o několik řádů méně vyvinutějšího než člověk. Něco co by každopádně nebylo schopno sledovat filmy. V případě Transformers by to však byla jednoznačně výhra. ()

RidleyCrowe

Nebolo to zle ale bolo to hrozne, hrozne, hrozne moc dlhé. Ak by Bay vystrihol akciu v Chicagu filmu (a divákom) by to len pomohlo. Samotná akcia je kvalitná, tak ako sme u Baya zvyknutý, ale je jej strašne veľa a je zbytočne naťahovaná. V neskorších fázach filmu už ju človek ani nevníma a len čaká kedy sa to skončí. Wahlberg, Tucci a Grammer sú dobrí, zvyšok castingu je nevýrazný. Päťku už prosím dajte natočiť niekomu inému a nech udrží stopáž pod dve hodiny. ()

guri

Prvy diel meniacich sa robotv bol vyborne, dalsie dva ma aspon dobre pobavili. Avsak "Zanik" je absolutne hlupy, s tupymi postavami, hroznym dejom, nezaujimavymi robotmi a hlavne je neuveritelne dlhyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy. Nuda, nuda, nuda... Tie 2 hviezdy su s velmi odrenymi usami a v pripade Transformerov ma slovne spojenie "dalsie pokracovanie" naplna skutocnou hrozou... ()

ortoncz

A zase to samé. Prostě jedeme ve stejných kolejích a to už počtvrté. Naštěstí Wahlberg mě docela baví, takže to není úplně hrozné a dinoboti taky nejsou úplně tragičtí, takže se to nějak přežít dá. 55% ()

PEZ

Po katastrofálnej dvojke a ešte horšej trojke som definitívne rezignoval a Transformerov beriem len ako Bayov šialený audio-vizuálny kŕč, vďaka ktorému zarába sebe a štúdiu stovky miliónov dolárov. A s týmto vedomím som si šiel do kina užiť štvôrku. Keďže som mozog mal celý čas vypnutý, tak sa mi darilo užívať si prestrofarebnú koláž plnú akcie, trikov a veľmi kvalitného zvuku (darmo, kino je kino). Z hľadiska formy určite špička. A trošku nám sériu ozvláštnili nové postavy - Mark Wahlberg i Nicola Peltz splnili čo sa od nich očakaválo. Ale neexistuje, aby som si to pozrel znovu. :) ()

Hpatrik

Do chvíle než se to dění přesunulo do Hongkongu to docela šlapalo, resp. to bylo relativně koukatelné, ale celá poslední třetina byla to nejstupidnější, co doposud transformeři nabídli. Michael Bay nás totiž krmí tím epickým digitálním peklem do takové míry, až se nám téměř zhnusí, navíc je to plné nesmyslných, překombinovaných, nepřehledných akčních scén, které často nedávají smysl... Bay to prostě tentokrát přehnal! ()

hrudka

Příliš dlouhé a poněkud povrchní. Postavy a jejich charaktery mi byly naprosto lhostejné, občas jsem se ale některým hláškám pousmál. Nechápu, proč došlo k tak razantní změně plné hloupých dialogů. Možná tomu tak bylo celou dobu. Ztratilo to svoje kouzlo. Transformeří sérii jsem hodnotil sestupně od nejlepší známky, pokud to tak půjde dál, šestce dám odpad!. Tak to je super. ()

rukay

Dovolil bych si na úvod repostovat uživatele PBLead, který shrnul celý děj tohohle nového Bayová výtvoru jedním prostým GIFem... Pro mne osobně je trademark Transformers mrtvý už někdy od polovinu druhého dílu, kde jsem definitivně pochopil, že každá další minuta pod hlavičkou plechového panoptika bude nadále pouze horší. Nutno sice podotknout, že Mark Wahlberg vnesl do série trochu toho dospělejšího testosteronového image, ale je jasné, že se scénářem, ve kterém se nakonec objeví osedlaní robo-dinosouři a vesmírná loď s obřím magnetem, nemůže nic udělat ani on a pojem digi-bordel získává opět nový rozměr. Invence se zastavila na 2-3 lepších sexistických hláškách jako "She's got the best hands in business" ale to tak vše - zbytek je dost unylá rutinní akce, plná klasických schémat a bez nepředvídaných zvratů. Bohužel, tahle hovadina na sebe už počtvrté královsky vydělala, a tak myslím nemusí být obava, že se s celým tím vrakovištěm znovu nepotkáme. Za mne 1*, a od Odpadu! to nemá daleko. ()

geek.ondra

Totálně přepálený a naprosto debilně napsaný film. S Shiou zmizelo i veškeré charisma téhle série a zůstala jen špičková technická stránka. 4/10 ()

D.Sleeper

Zdá se, že Bay "objevil" způsob, jak lze za soustavného narušování psychotropními látkami proměnit živou hmotu (rozuměj šedou kůru mozkovou) v "Transformium" :-/ Svědkům Galvatronovým nezbývá, než potvrdit, že na poučku: "Ty už to nehul", je tady opravdu pozdě... Na druhou stranu připouštím, že zde skutečně něco "zaniklo"... A sice hodnota, jakou si "Transformers" úspěšně vybudovali především zásluhou prvního dílu. Zajímavé komentáře: Tsunami_X ()

AloisNeuman

Co dodat. Prvni dil je porad NEJ pecka. Dinoboti ok. 2hod 45min v IMAXu utekli:-D pozn. snad nejlépe udělané titulky do filmu co se týče čtení a sledování akce. , Tou nejvíc pozitivní složkou je Hudba. Pár forků také ok, ale postavy nějak se s nimi nezžijete, hold původní squadra byla lepší ale nebojte otevřený konec pro Pětku nám tento univers dále rozšíří ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)