Představte si, co byste asi viděli, slyšeli a zažívali, kdybyste požili koktejl z nejrůznějších omamných látek. To, a ještě mnohem víc (a taky absolutně legálně), vám totiž může nabídnout "Luxusní Komedie" britského stand-up komika Noela Fieldinga.
Divák se ocitá v červeno-modré džungli, kde ve velmi alternativním bytě na stromě nad rejnočím akváriem žije Noel se svým sluhou Smoothem (Michael Fielding), uklízečem Andym Warholem (Tom Meeten) a kamarádkou Dolly (Dolly Wells). Podstata seriálu je však velmi epizodická a tak tu kromě výše zmiňovaných postav můžete narazit opravdu na cokoli a kohokoli, neboť fantazii se tu meze nekladou. (Martinibaby)

exlax

Zaručený lék na depresi pro ty, kteří se nebojí těch nejzazších končin, do kterých lidská fantazie dokáže zajít. Až na pár nudnějších skečů se nebojím prohlásit první sérii za dokonalou a litovat, že v jejím duchu toho více nevzniklo. Pořád říkám, že druhá polovina geniální mysli není onen nápad dostat, ale dokázat ho přesvědčivě zobrazit na filmovém plátně. To se tady daří na jedničku spojením různých typů animací a reálné kamery. Tohle si dejte! ()

Drslw

Je úžasné sledovať, s akou ľahkosťou sa z Noela rinie prúd ľahkej, humornej a pritom nepovrchnej fantázie. Ten človek je fenomén, a táto show je jeho stelesnením. Posledné tri diely sú úplne geniálne! A keby toho čokoládového veterána a depresívneho leva už od začiatku nahradili niečím lepším, dal by som s radosťou za 5. ()

(mOnkey)

Určitě taky znáte a máte v paměti nějaké ty fráze nebo hlášky, jejichž původní význam se zbytečným nadužíváním dávno rozmělnil a údernost odvál vítr. Pro mě osobně je to tahle: „To nejlepší, co drogy lidem přinesly.“ Ne že bych ji snad roztruboval všude, kudy chodím, ale u spousty filmů nebo seriálů se mi prostě dere na jazyk. Už jsem ji chtěl použít jako komentář například u Garth Marenghi’s Darkplace, pak u Iron Sky (ale tam bych lhal sám sobě, protože ten nejlepší určitě není), už jsem ji, tentokrát zcela přesvědčený o své pravdě, skoro ťukal do okýnka u Adventure Time with Finn and Jake, ale teď jsem zase viděl Danger 5, jemuž by taky slušela, ovšem to co si pro nás přichystal Noel Fielding, překonává asi všechno. Luxury Comedy sice není nějaká echtovní řachanda, ale vše plně vynahrazuje nápady, které divákovi bez ladu a skladu předhazuje a které snad nemohl vymyslet normální člověk respektive člověk bez požití nějakých omamných látek. Na nějakou pevnou dějovou strukturu zapomeňte, tady se skáče od jedné šílené scény ke druhé; narazíte tu na mluvícího rejnoka, mluvící zeleninu, mluvící paži, plastelínového Joeyho Ramona, obživlého Andyho Warhola, obživlé chlamydie (…), najdete tu prostě všechno. Tak tedy: „To nejlepší, co drogy lidem přinesly.“ Rukavice je hozena, odváží se ji někdo zvednout? Co ty na to, kickstarterový Kung Fury? ()

0811

"Shave them smooth boy, shave those balls smooth." Velice netradiční a velice bizarní pásmo skečů, nacházejících se v nejzašších mezích humoru, sahajících od geniality, přes šílenství k neustupující trapnosti. Surreálno. Magie. Mentální porno. Snový Ein Kessel Buntes, nadstandartně barevný a vizuálně šťavnatý. What the fuck is Spirulina? ()

PanCitron

Pevně věřím, že takto nějak by asi vypadalo i Mighty Boosh, kdyby to Barratt neusměrňoval. Fieldingova vlastní show jsou šílené omalovánky, které jsou na jednu stranu plné velmi originálních nápadů, ale některé vtipy moc nepadají na úrodnou půdu. Druhá série to tou epizodností alespoň trochu zlepšila. ()