Dnes již kultovní britský komediální seriál vychází ze série divadelních představení, oceněných prestižní cenou Perrier, a stejnojmenné rozhlasové show. Seriál, líčící osudy dvojice hrdinů Howarda Moona a Vince Noira, představuje ryze autorský koncept, za nímž stojí dvojice Julian Barratt a Noel Fielding. Ti se zhostili nejen hlavních rolí a scénáře jednotlivých epizod, ale i originální hudby, kostýmů a celkového výtvarného řešení. Jejich společné dílo zásadně převrací vnímání humoru a svou jedinečností odhaluje plochost a průměrnost masově oblíbených spotřebních seriálů. Barratt s Fieldingem narušují zažitý klid a uvádějí do něj zástup neuchopitelných postav a výstředních charakterů, bombardují diváka humorem od první signální, přes rafinované popkulturní odkazy až po čiré dada a bez diskuze transformují matnost a průměrnost v barvitou energii a záhadnou neónovou atmosféru... (oficiálny text distribútora)

Yuksek

Velmi nevyrovnané, přesto návykové. Nikdy nevíte z jakého kouta zábavy na vás zaútočí. Nikdy nevíte jakej song v půlce dílu prořízne sérii poklidných dialogů (u mě vedou Eels a Future Sailors). Nikdy nevíte v jaký úchylný roli se objeví Matt Berry. A konečně... nikdy nevíte jakej na sobě bude mít Vince vohoz. A to jsou ty důvody, proč si nemůžu odpustit ani jeden díl... ()

0811

"The age i lost my virginity, number 43. Shish, bang, boom, bally, bally, boo, boo, number 28. Good people are dicks, number 46". Vidět Mighty Boosh je zážitek. Bomba. Výrazný výtvarný zpracování scén, atmosféra se občas zdá lepší než život, bláznivá imaginace převracející se v zábavnou realitu. Výbornej neotřelej děj a originální zápletky, vtipný dialogy využívající jemný procento trapnosti a jednoduchosti. Jedinečnej videoklip, nadmoderní muzikál. Perfektní soundtrack. Boosh definitivně převracej vnímání humoru. Díky jejich fantazii a jedinečnosti ještě víc vyčnívá plochost a průměrnost masově oblíbenejch komediálních seriálů. Boosh narušej klid a uváděj do něj zástup neuchopitelnejch postav a bohatejch charakterů, který neni možný nemilovat. Boosh vytvářej živoucí legendy, oživujou abstraktní zkurvysyny a nechávaj je přijít až k tobě, dovolujou nahlídnout do Gregovi mužíny. Boosh bez jakýkoliv diskuze transformujou matnost a průměrnost v barvitou energii a záhadnou neónovou atmosféru, nechávaj nás vznášet se kolem měsíce. Potřebuju víc. Jasná je pouze jedna věc, všichni jednou zemřeme. Ale zemřeme doopravdy? "I said good day, sir". ()

UncleG

Nedivím se, že je z tohoto seriálu mnoho lidí zmateno. Obláště přátelé amerických sitcomů mají květák vedle, že umělý smích neoznačuje místa, na nichž bychom se všichni měli za pupky popadat. No a pak je tu to proklaté srování s Pythonem, že? Zatímco často srovnávavný Monty Python jsou "trapný skeče vo hovně", Mighty Boosh jsou naopak "trapný skeče s pointou" zasazený do celkového příběhu. Tedy do příběhu "vo hovně", abychom si rozuměli. Čili mi vůbec nedochází, proč tyhle dva seriály lidi pořád porovnávaj, když jsou až natolik diametrálně odlišný. Mighty Boosh je podle mnohých trapná nuda, která nesahá Monty Pythonům po kolena, zatímco já tvrdím, že Monty Pythoni vykradli tenhle seriál přes časoprostorovou kapsu a tak si svou nudnou trapností jeden s druhým nezadají, ani co by se loosovi za kostým vešlo. Čili ano, takto se dělá kvalitní trapnosranda. A vy ostatní, kdož se neklaníte kárli MODů, se jděte vostrouhat. ()

playboxguest

Noel Fielding má charisma jako prase, právě díky němu hodlám sledovat dál, ač jsem po prvních třech dílech došla k závěru, že koukám na seriál s úžasným akcentem, dobrýma hláškama a pekleně nevyrovnaným humorem. Dvacet minut na epizodu by možná bylo více. Muzikálová čísla bych poslala do prkýnek úplně (a to si na muzikálech ulítávám). Zatím 50% EDIT 14.1.2013 - Po šesti dílech seriál vzdávám, žádná epizoda si mě nedokáže udržet po celou svou délku, jediné, co opravdu oceňuji je duo v hlavních rolích, ti kluci jsou fakt borci. Na to abych vydržela dalších čtrnáct epizod mi však nestačí ani jejich charisma. ()

Jonash87

Podle pár dílů sedí to, co tu píší ostatní: jsou zde vydařené, vtipné momenty a skvělé gagy, ale zároveň spousta trapných či nudnějších scén, které nemůžou přijít vtipné snad ani samotným tvůrcům. 50 % PS: Nejlepší mi snad přijdou zpívané pasáže, které se tu často objevují. Ty se rozhodně povedly (jako ta "rapová" ve 2. díle). ()

• Vyzvánění v telefonu Vince Noira (Noel Fielding) je píseň "Cars" zpěváka Garyho Numana. (Anagram)
  • Vince Noir (Noel Fielding) a Naboo (Michael Fielding) jsou ve skutečnosti bratři. (Martinibaby)
  • Seriál vychází ze série divadelních představení oceněných prestižní cenou Perrier a stejnojmenné rozhlasové show. (Olík)

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)