Kotoko

Kotoko je príbeh slobodnej matky, ktorá trpí dvojitým videním. Starostlivosť o svoje dieťa je pre ňu vysiľujúca úloha, ktorá nakoniec vedie k jej nervovému zrúteniu. Práve vtedy, keď jej dieťa uniesli a veci sa jej vymknú spod kontroly, ju začnú podozrievať z týrania. (nessbeal)

warrenur

Skoda. Cakal som podstatne viac. Cocco sice hra rolu "pomatenej" mladej matky ( tiez spieva, tancuje, vydatne sopli...) velmi efektne a presvedcivo, avsak tento film kriva hlavne v deji a v nevyvazenosti jednotlivych pasazi. Pretoze ma striedavo nudil, zaujal i otravoval. Ako horror by som ho rozhodne neoznacil. Caste preblikujuca, nepokojna kamera a kakofonia pazvukov, ma nevylaka. Skor znehodnoti potencionalny zazitok z filmu. ()

Brain-D

Na první pohled velmi složité psychologické drama s kapkou hororové vsuvky. Je to zkoumání ženy, která je duševně rozpolcená a vidí dvě různé diametrální roviny. Jednou vidí člověka jak na ní mluví a na druhé straně vidí jak ji fyzicky napadá. Její dítě je vystaveno chování matky a nemůže s tím nic dělat. Je to opravdu hodně těžké psychologické drama a na první pohled naprostá sračička. Jeslti se k tomuto někdy ještě dostanu či budu chtít dostat, tak snad víc procitnu. ()

JAn

HO-I CHO-GA Tsukamoto opět útočí na diváka svým násilným vizuálním stylem a expresivním herectvím. Otevírá téma duality lidského a nelidského a maže tenké hranice mezi příčetností a šílenstvím, myslí a tělem, iluzí a realitou. Oproti režisérovým předešlým filmům je Kotoko mnohem intimnějším dílem, čemuž napomáhá i fakt, že jeho hlavní hrdinka je tentokrát oproštěna Tsukamotových charakteristických instancí - postrádá feminitu, nezávislost i odhodlanost, jež je postupně ještě degradována. Její síla vyvěrá z psychické nestability a strachu z okolního světa, který deformuje její tělesnost. Cocco je ve své roli přímo uhrančivá a vzhledem k její vlastní minulosti sama maže hranici mezi pouhým herectvím a skutečností. Emociální dopad Kotoko je neskutečný a díky sledu filmové fikce a imateriálních situací vytváří jednoduše nepředvídatelné dílo. Tsukamoto opětovně obhájil svůj post přední autorské osoby současného filmu. ()

GigaPudding

Těžko se do toho dostává. Shinya Tsukamoto chtěl natočit film o osobnosti své oblíbené zpěvačce z jejího pohledu, jakože "z jejího světa", takže kdo o zpěvačce Cocco nikdy neslyšel, jako já než jsem viděla tenhle film, tak ten to asi moc neprohlídne :). Další podstatná věc proč to není zrovna úplně přístupný je to, že je to jak kdyby to točil Sion Sono, asi na způsob Noriko's dinner table. Takže je to nakonec asi nejneprůhlednější Tsukamotův film, protože člověku asi docela potrvá než si uvědomí na co se to dívá a pokud nezná přinejmenším nějaká základní fakta o té zpěvačce, jako třeba že se potýkala s psychickými problémy, tak teprve až po kouknutí na interview s Tsukamotem, kde vysvětlí co a proč chtěl točit včetně nějakýho toho vlastního vkladu jako tématu strachu z války, asi bude mít divák aspoň trochu jasno :). Jinak ale Cocco hrála svoje filmové alterego Kotoko docela dobře :). Nevím teda nakolik hrála a nakolik prostě předváděla sama sebe, ale každopádně Kotoko ve filmu byla úplně nepředstavitelná hysterka :). ()

ledzepfan

Za mě je to někde na půl cesty mezi 3 a 4 ale protože mám Shin´yu rád, bylo to osobitější než Nightmare detective a bavilo mě to více než Snake of june-tak se rád kloním spíše k té čtverce. Je fakt že hysterický začátek je těžká zkouška divákovy výdrže a i já jsem si v těch chvilkách říkal jestli to vydržím hodinu a půl.. Naštěstí někde ve třetině se to přehouplo do moc hezké a vtipné divnoromance která se v poslední třetině transformuje v poutavé ArtPsychoDrama. Téma je tentokrát obtížněji stravitelné, těkavé a nervní, ale je to parádně zahrané(nemusí to být sympatické ale ten strhující výkon Cocco popřít prostě nelze) a Tsukamoto z toho celého vychází jako hrozný optimista, empatik a srdcař...... Zážitek a zkušenost...těžká ale cenná......... EDIT: Tak se mi to za pár dní usadilo, hrany se srazily a myslím, že to je (z mého úhlu vnímání) na ty plnohodnotné čtyři úplně s přehledem-né li na víc.........Magie... EDIT2: Jako-nedá se nic dělat-pořád(i po pár týdnech) to mám v hlavě a pořád se mi to vrací jako něco výrazného a až transcendentálního. Prostě silný film, který ale potřeuje prostor aby se mohl usadit a rozkvétat....dodatečně 5 ()