24 hodín: Dnes neumieraj

• Česko 24 hodin: Dnes neumírej (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2014, 9 h (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Kim Raver, William Devane, Giles Matthey, Gbenga Akinnagbe, Benjamin Bratt, Yvonne Strahovski, Tate Donovan (viac)

Vysloužilý agent Jack Bauer se skrývá v Londýně. Už jsou to čtyři roky od té doby, kdy začal utíkat před spravedlností. Nyní musí opustit svůj úkryt a naposled riskovat život, aby odvrátil hrozící globální katastrofu... (TV Prima)

Pedross800

Shledání s touhle seriálovou legendou po dlouhých letech a jako vždy zážitek!!! Zhuštění děje do pouhých dvanácti dílů přineslo ještě více napětí, akce a gradace. Má to spád, švih a na oddech není čas. Jack Bauer rulezz :-) ()

Linkyc

Jsem dojat, vskutku dojat a citově vyčerpán (v dobrém slova smyslu) tím co jsem viděl. Čekal jsem všelicos, ale výsledek mě více než příjemně překvapil. Zakončení jak se patří. Ve skrytu duše doufám v desátou sérii. ()

kenkaku

"dvacetčtyřka" nebyl nikdy můj oblíbený seriál. Né, že bych ho nesnášel nebo tak. Jen mě nezaujal. Live another day jsem dal tak nějak z nudy a zklamaný jsem nebyl. Děj je opravdu poutavý, scénář inteligentní a rozčiloval mě jen místy. Za celých 12 epizod jsem si nezvykl na tu ošklivou ropuchu (Mary Lynn Rajskub) a poslední epizoda celou sérii degradovala o třídu níž (ten závěr obzvlášť). Co na druhou stranu oceňuji je drsňáctví J.B. S nikým se nemaže a je hezky nekorektní :). Takže ponechám nadstandard. ()

Rock

Spoilery: 9 sérií je hranice, kterou obzvlášť v dnešní době už moc seriálů nepřekoná. Právě 24 hodin ve své zatím poslední řadě však dokázalo, že po tolika rocích příběhy nezlomného federálního agenta nejen že neomrzí, ale mohou být pořád lepší a lepší. Ústředním duem série je Jack Bauer a sexy blondýnka Yvonne Strahovski coby nová agentka Kate Morganová. Dále uvidíme ze starých známých Audrey, prezidenta Hellera či všemi oblíbenou ChloeDěj ve zkratce: Svět se ocitá na prahu masového teroristického spiknutí a Jack musí spojit své síly se svým týmem, aby odvrátili mezinárodní krizi a zabráni hrozícímu útoku v Londýně. Série je zkrácená z 24 na 12, ale neztratila svoje kouzlo. Je znovu akci nabitá a má šokující závěr. Já ten seriál žeru! Tak dávám plný počet hvězd. - 100%. ()

Mikino00

Po finální epizodě převládá spokojenost, po slabším rozjezdu, začíná seriál nabírat na obrátkách po příchodu teroristů a v průběhu překvapí nejedním zvratem. Akčnější a spádnější seriál v současnosti stěží naleznete, děj sice má své mouchy i časový rámec je značně nadsazený, ale to vynahrazuje neustálá dějová nálož, kde hlavně ke konci již není hluché vteřiny. Jen mi přišlo, že první polovinu seriálu jasně dominuje agentka Kate Morgan, v podání skvělé a překrásné Yvonne Strahovski, poté už žezlo přebírá Bauer. Jelikož jsem předchozí série neviděl, mám toho v nejbližších měsících spoustu co dohánět. Navíc by mi sequel právě s Yvonne vůbec nevadil. ()

Ant_Antony

Nejlepší dvacetčtyřka (ačkoliv má pouhých 12 dílů). Jsem moc rád, že Jacka přivedli zpátky, ačkoliv nám ho tak rychle zase vzali. 90% ()

geimz

Jack je späť a to v plnej paráde. V novom 12-dielnom formáte, ktorý seriálu len a len prospel, uteká pred CIA, zachraňuje Londýn pred útokmi dronov, teroristov vyhadzuje z okien a stína hlavy. Vďaka skrátenej sérii nie je čas na vedľajšie dejové linky, ktoré pôvodnú 24 podkopávali a Jack beží z akcie do akcie. Stačí si k tomu všetkému prirátať ešte emocionálny záver s Chengom, Audrey a prezidentom Hellerom a dostávame jednu z najsilnejších sérii seriálu vôbec. 10. séria po takomto oživení už polomŕtveho seriálu prísť jednoducho musí. 90% ()

Illy

Čtyři díly a dost. Asi je chyba ve mě, ale nebavilo. Třeba jen v dnešní době ten otřesný tv look (VÍM že je to tv seriál), scénář šedivý průměr a debilní šablona pro postavy, jako třeba hackerka atd. Těšil jsem se na akční oddechovku, páč sezony předešlé mě minuly........... ale tohle ne. ()

Thomas_xxxxx

Dlhú dobu som už nevidel 24. Naposledy nejakú z prvých sérii veľa rokov dozadu. Tak som sa rozhodol, že si pozriem túto novinku, keďže pôvodný seriál sa mi veľmi páčil. A ako som očakával, nesklamal ma. Seriál vás chytí od prvej sekundy a nedá vám vydýchnuť až do poslednej sekundy poslednej epizódy. Jack Bauer, ako stále, vo forme, tentokrát ako hľadaný muž. Veľmi dúfam, že bude natočená aj ďalšia séria. Nemám žiadne výhrady. 5* a 100%. ()

Strike

Nehorázná akční pecka, která nemá slabšího místa a stále jede ve zběsilém tempu. Po True detective další letošní špičkový seriál. Z předchozích řad znám asi jen jednu a půl, ale to vůbec nevadilo. Zde stačí znám jen to, že Jack Bauer je borec a není radno ho nas*at. Pro Yvonne Strahovski další agentská role, i když diametrálně jiná než v Chuckovi, ve které je výborná ( a velmi sympatická). Zbytek herců je stejně perfektní, moc potěšil Stephen Fry. ()

M.E.K.Y

Jack Bauer je zpět, snad ještě v lepší formě než obvykle. Další parádní 24 hodinové dějství plné akce, reakce, napětí, emocí. ()

warrenur

Istotne jeden z lepsich serialov/filmov na temu terorizmus/zakulisne praktiky a intrigy, ci uniky v tajnych sluzbach. Zial, hoci akcie su priehrstia a Sutherland, ci bloncka z Dextera sa snazia, serial postrada, zvlast v klucovych momentoch, trefnu inteligenciu napr. vynikajuceho Homelandu, budovanie atmosfery, ci inteligentnejsie dialogy. Naopak, castejsie som vnimal serialovu naivitu, napr. i nevidane schopnosti zucastnenych hackerov, bondovske akcie, ci idelizacia svetovych predstavitelov. Pozitivom boli pre mna hlavne skvela zaporacka Fairley z GoThrones a postava hackerky v podani M.L.Rajskub. Prakticky do nohy som poznal i ostatnych z inych serialov, avsak nejedna sa o nic nic vynimocne. Ako celok slabsie styri. 9-ta seria je mierny nadpriemer. ()

mala_kea

Jack is back. Tenhle hrdina mě ani po 12ti letech nepřestal bavit. Zkrácená série seriálu jako celku spíše ublížila, ale byla by ostuda, kdybych tomuhle novodobému terminátorovi nedal plný počet hvězd. Ať se v sérii vyskytují stále stejné "pasáže", má LAD stále k nabídnutí pár laskomin. Díky Jacku ! ()

Trešlson

Tramtadadááá!!! Svá nejlepší seriálová léta jsem strávil právě s Jackem Bauerem a nebyl to čas strávený nadarmo! Tohle je splněný sen fanouška původní série a mám jen dvě výtky: 1. Jen 12 (slovy dvanáct) dílů?! Herdekfilek, klidně bych snes plnohodnotnou řadu! 2. Konec? Bohužel od 4. řady končí každá série obdobně... je sice fajn nechat si otevřená vrátka "co kdyby náhodou", ale šlo by to určitě i jinak... Kiefer skvělej, Kim Raver jsem viděl jako Audrey opravdu moc rád, Michelle Fairley nám místo Lady Stoneheart ve Hře o trůny nabídla výborného padoucha (v původním seriálu byli lepší, ale rozhodně i horší) a výborná trefa do Yvonne Strahovski, která se podle mě musí líbit každýmu normálnímu chlapovi! ()

Fifipek

Jack is back bitches :) Jacka buď milujete a nebo ho prostě nemáte rádi, každopádně važte slov, jinak vás přijde navštívit a to většinou nedopadá dobře :) ()

S.U.E.S.

Mé první 'oficiální' setkání s Jackem Bauerem. A pro mě osobně určitě ne poslední. Zatím nevím jak jsou na tom předešlé série kde je klasicky 24 dílů, ale tady těch 12 sedlo naprosto perfektně. Nikde totiž není žádné výraznější hluché místo a tak se skoro pořád jede na plný plyn až do konce. Podobnou intenzivní sérii jsem už hodně dlouho neviděl. Možná po shlédnutí předchozích řad uberu, ale momentálně je to zasloužených 5* u kterých to doufám zůstane. ()

Kingjiri

Jack is back! Sice už nejde o 24 hodin, ale o 12, nicméně o to našlapanější tahle série mohla být. Potěšila výprava do Evropy, návrat starejch známejch, spoustu slušný akce, depresivní atmosféra a taky nehollywoodskej závěr. Jedinou výhradu bych měl k počtu zvratů, kterejch bylo za těch pár hodin přece jenom dost a minimálně ten poslední (číňani) si mohli tvůrci odpustit. Jinak ale jednoznačná spokojenost, čtyři silnější hvězdy. PS: Kdyby se Jack vrátil ještě aspoň na jednu sezónu, vůbec bych se nezlobil. ()

Pathrose

Jack is back! Návrat ztraceného agenta. Och, jak já si to užívám. Můj hrdina je zpět! A má s sebou dokonce Yvonne Strahovski, to už zní nějak moc dobře na to, aby to byla skutečnost. ()

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (viac)

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (viac)

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi… (viac)

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle… (viac)