Legenda o Kašparu Hauserovi

(festivalový názov)
  • Taliansko La leggenda di Kaspar Hauser (viac)
všetky plagáty

Kašpar Hauser, člověk z 19. století, který se vynořil odnikud a tvrdil, že nikdy nepřišel do styku s lidmi, je ve filmu zobrazen jako androgynní žena, vyvržená na středomořském ostrově, která rozpoutá válku mezi Šerifem a Dealerem, které oba ztvárnil Vincent Gallo. Příběh o víře, nedůvěře a létajících talířích, zasazený do dunivých beatů techno monstra Vitalic. Legenda o Kašparu Hauserovi je zážitek, který moderní film nabízí zřídkakdy, techno western v osobitém světě. (Fresh Film Fest)

Devadesát Dva

Další z těch filmů, ke kterým nelze zaujmout jeden určitý postoj. Jde o jakousi moderní DJ variaci na italské westerny, ke kterým je zakomponována postava Kašpara Hausera, o které bych doporučoval si něco přečíst. Definitivně jeden z těch filmů, co se o něco nového, a přitom tak povědomého, snaží a takových člověk moc nevidí. Naháněl jsem to dva roky. ()

Oyer

Hodnotím můj nejoblíbenější filmový žánr : western a můj nejoblíbenější hudební žánr : trance. Takže hudba, prostředí a neskutečně sexy Elisa Sednaoui  zajistili úspěch !  Uječený Vincent Gallo a prakticky snímek o ničem nestojí ani za řeč. ()

markyzgero

existuje jen jedna pravda a ta pravda je, že legenda o kašparu hauserovi je nejlepší film všech dob. můžeme se bavit dál, ale postrádá to smysl. o čem se nedá mluvit, o tom se musí mlčet. ()

Marty_v.S.

Tvl. takových 10 měsíců to trvalo, než jsem nato našel chuť. Vitalic výborný. Vlastně jsem jej objevil díky tomuto filmu. Takže naposlouchaný to mám o něco dýl. A Kaspara Hausera zase díky služební  cestě do Německa někdy 10 měsíců zpět. A nebo kecám, mám dojem, že jsme na něj narazili na německých přednáškách někdy 20 let zpět na fakultě .. každopádně závěrečnou skladbu Poison Lips, již jen pro svou živočišnost, z hlavy již jen tak nepustím. ()

prochyn

Zdá se to jenom mně, že je to píčovina? Podle hodnocení místních vyteplených inteligentů je to splněný honimírský sen. Jedna hvězda za tančící holku v podprsence. ()

FanaTic1

Povinnost nejen pro všechny milovníky elektronické hudby. 5 důvodů proč se na film podívat: 1. Vitalicův soundtrack, 2. Výborný Vincent Gallo, 3. Závěrečná scéna, 4. Svůdná Elisa Sednaoui, 5. Scéna, kdy se Kaspar podruhé setká s Vévodkyní je jedna z nejvtipnějších věcí, co jsem za tento rok viděl, hmmm he is very talented :-) ()

fruitixx

Tak k tomudle filmu mě dostal zvukově výborný klip z youtube, jak dělají openair a myslel jsem si bůhví co to nebude, ale že z toho vyleze todle skoro němé, ale přesto aspoň něco říkající něco, jsem opravdu nečekal.. Nakonec je to ale dost originálně pojaté dosova fillozofické dílko s dvěma L , škoda že té dobré muziky tady nebylo více. ()

shiepek

Hned na začátku to Vincent natře Vincentovi. Ten méně úspěšný se ujme mořem vyplaveného neposkrvněného Kaspara Hausera a vychová ho v technu. Postavy parodicky karikují klasické role a i když jejich póza nezapře jistou povrchnost, působí velmi svěže. Filmu dominuje specifická atmosféra určená hlavně černobílotou, minimalismem prostředí, výbornou hudbou, cíleným přehráváním a dvojjazyčností. V nebi si zatančí outsiderský ochránce, pohledné děvka a vyvrženýá) princ(ezna) techna. Tak o tom a nebo o něčem jiném by to asi mohlo být. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)