Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

ijera

úplne súhlasím s komentárom DaViD´82 ak by som nevydržal pozerať a nevidel by som aj posledných 10 minút, film by mal u mňa o polovicu horšie hodnotenie. ()

malahradna

komplikovaný film, ktorý sa zúfalo tvári byť strašné chytrý... občas to funguje a občas nie a nebyť skvelého záveru, asi by som dal jednu hviezdičku ()

stuj

*** až **** . Ty čtyři za prostředí okolo psychologie a nepředvídatelnost děje, ty tři za dojem, že po shlédnutí to v člověku nezanechá zvláštní stopu. A též "rozuzlení" kdy není jasně řečeno, co kdo komu nabídl, aby mohl jeden pro druhého zradit třetího.... ()

cmeldova

Mno, myšlenka nebyla špatná a film vcelku dobrý. Opomineme-li ovšem konečný pocit nudy. Nevím jak se lépe vyjádřit. Opravdu se mi líbí myšlenka děje i zvrat na konci, ale celkový dojem mi říká "hodina a půl nudy". Rozhodně bych nezvládla celou dobu sedět u televize a čučet a už vůbec nepřichází v úvahu, že bych byla napjatá. Když jsem na 15 minut odběhla do kuchyně, vůbec nic se nestalo...Závěr - nedotažené, zfilmovaná málo rozvedená základní myšlenka jako by se někomu nechtělo moc přemýšlet. Dávám za tři, protože mám rozpolcené pocity ()

JerryPilsen

Rutinérská práce.Po pomalém úvodu,kdy člověk netuší jakým směrem se bude téma dále odvíjet,se děj rozběhne tím nejlepším způsobem.celé téma balancuje na hraně několika žánrů a výsledek se dá těžko zařadit. ()

danny79

Velmi dobry film. Scenar je trochu prekombinovany, ve skutecnosti by vse tezko dopadlo tak, jak si scenarista predstavuje, nebot je ve hre az na prilis mnoho promenych. Dalsi vytku ke scenari bych mel napriklad k prudkemu vzestupu Jude Lawa. Nejdrive spadne hluboko - celi zalobe, propusti ho z prace, manzelka(ktera je dost velka mrcha) od neho odejde a on tuto situaci velmi nahle a prekvapive uplne obrati - to na me pusobilo neskutecne a nepresvedcive. Jsou to ale detaily, ve vysledku Soderbergh prinasi velmi dobry thriller s chytrym (ne bezchybnym) scenarem. ()

neowhiterabbit

Ze začátku jsem přemýšlel, jestli to bude dobrý snímek, ale v moment, kdy právě takhle přemýšlíte, se to začne zamotávat, vyplouvat na povrch další skutečnosti, prostě to, co má u skvělého filmu být. J.Law skvělý psychiatr, C.Z.Jones ve zvláštní roli, ale vše vynahradí lehká lesbická scéna kde?...no na konci přece :-). Pro R.Maru alias Emily za skvělý her.výkon bych šel ihned pro růže...až třeba....do Jericha :-). Skvěle provedené, zajímavá zápletka s rozuzlením.....no prostě mrkněte na psychologický thriller báječných kvalit. ()

pupidup

Myšlenka nebyla špatná... ale pro mě dějově nějak "roztříštěné", scénář slabý a povrchní (komunikace s přítelkyní), herecké výkony mě neoslovily - naopak, přišly mi často dost nevěrohodné, kromě hlavní postavy tedy... Emily. ()

marek1972

Výborne napísaný a zahraný thriller. Videné 2x krátko po sebe, ale neľutujem. Rooney je presvedčivá a Catherine v netradičnej úlohe je zaujimavé sledovať. ()

DavidAAAA

Ano, tohle je opravdu ono. Velmi velmi slušné drama o tom, že spolčit se s psychiatrem nebo proti němu bojovat je předem ztracené a jediné, co tím získáte je nejspíš doživotní pobyt v báječném hotelu s ostrahou a dobrým zabezpečovacím systémem. A když vám budou bezděčně utíkat koutkem úst sliny, možná vám do hlavy pustěj trochu proudu, což prý na nemocné žádné vedlejší účinky nemá, ale nikdo neví, co to udělá se zdravým člověkem.. Vedlejší účinky jsou dobře vystavěné drama, jediné, co mne na tom rušilo byl herecký výkon CZJ, který fakt není dobrý a pak to, že rozuzlení se dá odhadnout už v polovině filmu. Jak píše někdo dole, nikdo nevyjebe s psychiatrem, jen jiný psychiatr... ()

io.

Ze začátku jsem uvažoval, jestli to nemám vypnout, ale bylo to čím dál zajímavější a konečné vyvrcholení stálo určitě za dokoukání. Hvězdičky za námět, scénář a režiji. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že jde o lepší televizní inscenaci. ()

RenataD

Ze začátku nic moc děj. Pokud to nevzdáte a vydržíte nudnou první půlku filmu, dostane se vám konečně odměny a budete překvapeni, jak se děj filmu posune. ()

Margiano

Tak po prvních 15 minutách kdy ,si člověk říká bože co jsem si to zase pustil, příjde překvapivě zlom a dějovej sešup až do cíle kdy se člověk znova nadechne,pěkný, srozumitelný , né zrovna předvídatelný a Catherine Douglas Jones, je tam jako mrcha přesvědčivá , takže za mě - jo jděte do toho :-) ()

asmodias33

Hlavni hrdinka katastrofa, zeta jones taky na nic, to je asi nejhorší herečka všech doby tyjo. Jinak krasavice to je ale at se proboha netlači do filmu, at děla nějakej modeling ale jako herečka vubec tyjo. Film jako takový dobrý, takovej dobrej poctivej průměr, jakousi oroginalitu , a nepředvidatelnost 3 hvězdy, jelikož opravdu nikdy nevíte na čem jste a když už si myslíte,že to víte tak se celej příběh obrati a jde jiným směrem. ()

Va33ek

Mám dojem, že Rooney Mara by byla jako zrozená pro film Zmizelá místo Rosamundy Pike. Skvělý psychologický thriller s výbornými herci v čele s Marou. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz