Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Calado

Navzdory dlouhému začátku, kdy si říkáte: "Co z tohohle vyleze...?!?" a přemýšlíte, jestli má cenu se dívat, velmi dobrý film. Hlavnímu hrdinovi fandíte a přejete, ať mu to všechno vyjde. Když vydržíte zmatený začátek, čeká Vás skvělý filmový zážitek:). Doporučuji! ()

koksak176

Kvalitné herecké výkony, zaujímavá zápletka, ktorá aspoň raz naozaj prekvapila. Mrzí trocu rozvláčny začiatok, ktorý sa potom dobieha v druhej časti, ale nijak zvlášť i to nevadilo. Odporúčam pozrieť. ()

Seilen

Nemám z toho ani extra nadšené pocity ale ani zlé pocity. Ak vás dopredu niekto neinformoval ako sa dej vyvíja, budete prekvapený. Čo sa na prvý pohľad zdá ako najväčší problém, vykľuje sa úplne inak. Za to plus body. Herci svoje úlohy zvládli bravúrne. Ďalšie plus body. Ale záver mal pre mňa veľmi rýchli spád. Kým som sa prestala čudovať čo je za tým, prišli záverečné titulky. ()

weelska

Po pasáž o podání solného roztoku do žíly jsem nad 5* neváhala ani minutu, bohužel od této scény se scénář začal poněkud lámat. Konec byl vskutku překvapivý, nicméně vůbec nebyl dle mého očekávání, představovala jsem si ho úplně jinak, možná dramatičtěji. V podstatě jsem se toho nečekaného vyústění dočkala, nicméně jsem se filmově moc nenabaštila. 3*. ()

whoof

asi na mě prášky neberou ... tohle mě prostě nebavilo je to nuda a spal sem u toho .. Sordbergh patlá žánry dohromady a vznikne z toho vždycky taková uspávačka.. vubec sem si z tohohle nic nevzal ... a že je farmaceutickej prumysl svinstvo a psychiatři většinou kurvy, to už v dnešní době průměrně vzdělanej člověk musí vědět ()

misiacik

Katarína pri tom uschnutom, vychrtlom iluminátskom Douglasovy, ale poriadne ošpatnela. Ten orálny sex jej zrejme nerobí dobre na pokožku. Alebo to budú jeho starecké mŕtve bičíkovce ktoré len mŕtve vypľuvne na tváře? Možno je Michael Votrelec a jeho biologický materiál je kyselina ktorá spaľuje inak zdravé bunky. No strašne je špatná. Vypadá ako keby ju prášili traja černoši s vodárenskými hadicami medzi noháma a pri tom ju prznili verbálne :). No nebolo to bohvie čo, ďalší prosím. ()

hajner

Fúha tak v tomto filme som sa veľmi splietol. Prvá pol či trištvrte hodka ma moc nechytila ale potom skvelé. Tatuma zvrat považujem za rozhodne pozitývny počin. ()

vasosak

Yes! Chlapi zase jednou převálcovali ženy, který za to půjdou do vězení, supr:) Závěrečnej zvrat je skvělej, ovšem stojí na poněkud vratkých nohách, což je zřejmě způsobeno tím, že snímek chce být na konci dynamickej a nemůže všechno vysvětlit a ukázat. ()

Pecaldo

Pro mě velmi příjemné překvapení. Skvělým způsobem promyšlené a natočené drama, u kterého musíte dost přemýšlet. A takové filmy mám rád. Taky jsem rád, že někdo konečně natočil něco o tom jak do sebe lidi nesmyslě perou tisíce sraček jako jsou antidepresiva a podobně a jejich psychoušové jim to s úsměvem na xichtu předepisujou jen proto že z toho mají kšefty. Rooney Mara (ať už ji spousti lidí nemá rádo) se podle mě velmi dobře hodí do těchto ,,vyšinutých´´ rolí (vedlejší účinky, Muži kteří nenávidí ženy) protože jsem jí to všechno žral. To že je nemocná, to že má deprese, to že je magor. závěr filmu však ukáže něco mnohem jiného. Jen mě trochu mrzí vcelku nulové emoce hlavních hrdinů na to o jak velký průser se jedná pro jednu (dobrou) nebo druhou (špatnou) stranu, a pár nudnějších pasáží. ve finále, ale povedený kousek. 4* ()

panter666

Uznávám do půlky filmu sem neměl šajnu, jak to dopadne, bohužel od půlky mi to bylo jasný jako facka. Uznávám, to že mají lesbický poměr sem netušil. Pro mě dost předvídatelné a místy dost nudné. Jak se mi hlavní hrdinka líbila v Mužích co nenávidí ženy, tak tady byla "prostě v depresi" a taky dost depresivní. Jude Law byl do půlky jak idiot a od půlky jak Sherlock Holmes no a Cathrin, tu chuť na holky sem jí věřil. Lehce nad průměrná podívaná. ()

radek.896

Hlavně zde exceloval Jude Law, ale Rooney Mara nebyla o moc horší. Pomaloučku se to rozjíždělo, ale i od zabití Ch. Tatuma nožem měl snímek stále pomalý spád , občas zrychlil. Poslední půlhodina měla šílené tempo. Hudba byla vynikající a posledních 10 minut se velmi povedlo. ()

CharlieSC

Tento žánr nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější, ale konkrétní snímek mě moc potěšil. Zachycení reakcí okolí na Jona a jeho případ i pomalé rozbalování pravdy hezky kousek po kousku. Parádní! Po chvilce se to rozjede a jede to až do konce. Velmi zasloužených 80%. ()

bibinko

Jak bych to...? Nuže tak! V první části filmu jsem si připadal jako před x lety na přednášce farmakologie, kterou jsem ze srdce nenáviděl. Je možné, žeby se na filmu finančně podílely farmaceutické firmy :D? Bylo představeno poměrně široké spektrum antidepresiv, vč. kompletní farmakologie a NÚ. Akorát ty zmíněné betablokátory byli trochu mimo mísu (ale to jen na okraj pro nás zainteresované :)) Takže jsem hned slupnul svojí večerní dávku SSRI a jedeme dál. Po 20ti minutách nastupuje účinek a zčínam vidět film v trochu lepším světle. Poměrně příjemné překvapení, zápletka nevídaná a závěr velmi nečekaný. Ve finále dosti povedený kousek. ()

Mate0

Výborny thriller,kdy po celý film nevíte komu co věřit a kdo je vlastně ten hodný,po celý film je to nahoru a dolů a opravdu si film zahrává s divákem,velmi povedený kus ! ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz