Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Marrdaa

"Takže tohle je Thorasine, sedativum, znáte ty lidi co chodí jak zombie s prázdným pohledem ve vězení ? Byli na Thorasinu. A tohle je Depakote. Srovná vám náladu, ale SIDE EFFECT je vypadávání vlasů." "A co je to ?" " Součást dohody." K zakousnutí doporučuji ještě snímek God Bless America a polovina národa se může jít odprásknou. Kupujte věci, jsou dobré. ()

evuline

Stará dobrá žánrovka - chvíle napětí, hlavní hrdina je v pěkné bryndě, všichni se k němu otočí zády...atd. A i když stará, tak dobrá a já jsem se bavila. ()

vyfuk

Film plný zvratů a geniality, který se řídí mottem: "Když na tebe někdo ušije boudu, ušij ji taky.". Tento film mi jednoznačně dokázal, jak Soderberg asi pracuje a to mě ohromilo. Law se mi v hlavní roli opravdu líbil a byl neustále překrucován. Tento film asi mezi mými nejoblíbenějšími moc dlouho nevydrží, ale jsem především za to, že je to jeden z nejelpších filmů, které jsem kdy viděl! ()

Autogram

Už som sa bál, že celý thriller bude o kritike výrobcov liekov, ako chcú celú spoločnosť otráviť svojimi antidepresívami. Našťastie to tak celkom nie je, presnejšie to tak nie je vôbec, ale prvú polhodinu som takmer dostal depresie z pomalého úvodu a ani nečakaná vražda ma z nich nedokázala vytiahnuť. Šťavu to časom dostalo, ale po prezradení pointy sa to okamžite stalo znovu nezaujímavým. Jednoducho dobrý nápad, ale príliš jednoduchý a nemá dostatok potenciálu pre naplnenie celého filmu a zaujatie diváka od začiatku až do konca. ()

strelenaL

Pro tento film mohu jen napsat a říkat samé superlativy. Je totiž skvělý, a to nejen díky obsazení, ale především námět a pointa je geniální !! Soderberghovi začínám přicházet na chuť. ()

MI-380

Výborný thriller díky vyrovnané nadprůměrné trojkombinaci: scénář, režie, herci: 85% (6576 hodnotících přede mnou dává 78%). ()

Myrreczech

Výborně natočený, skvěle obsazený, avšak místy velice nudný a hodně předvídatelný snímek, z daného tématu se nejspíš nedalo vykřesat víc, i tak jen lepší průměr. ()

Fony

Nějak nechápu to všebecné nadšení a ódy na skvělý scénář. Jakobych byl v kině na jiném filmu. První polovina je velice předvídatelná, nudná a nezáživná, Channing Tatum nechutně otravný, do své role se nehodil. Druhá polovina přináší na čas zlepšení, dá se hovořit o atmosféře, postavy a zápletka působí konečně zajímavě... Jenže pak přijde posledních 10 minut, které všechno spláchnou. ()

shabazza

Tenhle film by nebyl špatný, kdyby ovšem nebyl tak diletantsky natočený. A přitom měl všechno ... zajímavý příběh, aktuální téma, dějové zvraty ... jen to napětí tomu chybělo. Veškeré charaktery byly ploché, bez šťávy, postavy mi byly ukradené a bylo mi celkem jedno, co se s kým stane ... tady se Soderbergh moc nepochlapil. ()

zuza99

Jestli má film něco dobrého tak trailer. Navnadil mě hodně, čekala jsem film, u kterého budu mít otevřenou pusu. Bohužel se tak nestalo. Pusťte si trailer a pak vám ke štěstí stačí posledních dvacet minut filmu. ()

jamalka

Pěkná podívaná, tematika nežádoucích účinku léčiv a obzvlášt nadúžívání těch psychiatrických je rozhodně velmi aktuálním tématem, zde navíc podáno až v jakési filozoficko-psychologické rovině ( čím se stáváme?, jsme to ještě my ?, a následně navazující komplexní otázku týkající se dnešní moderní medicíny založené především na farmaceutické terapii,....). Každopádně souhlasím s některými komentáři ohledně trošku přestřelené pointy, scénarista si měl dát větší práci- trošku se v tom zamotal a výsledek je dosti nepřesvědčivý. Každopádně na holywoodskou produkci podařený snímek. ()

milancecil

Tedy vážení, s takovým mimořádně silným zážitkem jsem z promítacího sálu už delší dobu neodcházel, vynikající divácká intuice uživatelky Fridecky opět nezklamala a přivedla mne tak jako už mnohokrát k opravdové filmové lahůdce, která se mi obrazně jakoby na jazyku filmového labužníka pozvolna a postupně chuťově rozvíjela, zpočátku jen velmi nenápadně, až se následně proměnila na skvělé, tak hutné, chuťově bohaté filmové sousto, naplněné tolika překvapujícími dějovými zvraty, že jedině v pozorném soustředění mi neunikaly všechny ty jemně vytříbené drobnosti toho tak komplikovaně vymyšleného příběhu, ano, svět psychofarmak a jejich uplatňování v psychiatrii je jistě pro řadu z nás neznámá a nepřehledná oblast, která zde divákům rozkrývá a odhaluje svůj často tak utajovaný a mnohdy šokující obsah naplněný početnou řadou velmi varovných skutečností, přitom se nám od počátku vše předkládá tak jednoznačně, bez pochyb přesvědčivě, že stejně jako já snad i ostatní diváci předpokládali, že Emily, ta mladá žena trpící depresemi prostě jen pod vlivem vedlejších účinků užívaných léčiv zavraždila svého manžela, že jen došlo velmi nešťastnou shodou nepříznivých okolností k vražedné kombinaci jejího těžkého stavu a dlouhodobé tíživé životní situace s ne úplně prověřenými účinky testovaného léčiva, nic ale není, jak se původně zjednodušeně jevilo, vše je mnohem rafinovanější a s bezohlednou vypočítavostí promyšlené, a tak se nám ve složitě propleteném kriminálním případu před očima divoce roztáčí dramatické události právě kolem této stále více tajemnější, hlavní ženské postavy, ztvárněné pro nás tak bravůrně talentovanou herečkou Rooney Mara. Bravo mistře Soderberghu!!! ()

Madlene

...obcas se mi ve zmeti mnoha ruznych filmu zasteskne po nejaky kvalitni zanrovce s poradnou katarzi a zapletkou. A presne tohle byl ten snimek! Hodne zajimavy ustredni motiv i zaverecna gradace stoji za videni...ten pocit zadostiucineni na zaver je vazne "osvezujici" ... ()

Vercinix

Popravdě docela dobrý film, ale... 1) Jude Law dle mého roli nezvládl 2) myšlenka sice zajímavá, ale zdála se mi trošičku nedotažená (jen tak mimochodem - pro ty, co by je toto téma opravdu zajímalo, tak existuje kniha Fixní idea - útlá ;-) -, kde je podobná myšlenka rozvedena daleko zajímavěji, lépe a důsledněji) 3) Catherine Zeta-Jones je má velká oblíbenkyně, ale a) zde také moc velký výkon nepředvedla b) už stárne :( ()

Specs

Hlášky: Dr. Jonathan Banks: - "Deprese je neschopnost tvořit budoucnost." & Emily Taylor: - "Někde jsem četla, že je rozdíl mezi slzami z radosti a ze vzteku. Je to pravda?" Dr. Jonathan Banks: - "Chemicky, ale vizuálně to nepoznáte. Prostě slzy jsou slzy." ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz