Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

brkerez

spoilery za rohem: Jsem divák, ač vědomej složitosti problematiky, je lačnej po krvi zlých farmaceutických firem a uvítá každý kopnutí do stádečka oveček, který se domnívaj, že sebetriválnějšího problémeček řeší spolknutí správný pilule. Takže pro tenhle film ideální cílovka a ze začátku sem to Soderbeghovi taky jak ovečka žral i s navijákem a těšil sem se jak to těm úlisnejm chamtivejm zmrdům a ovcím zase natřem. Pak ale Steven strhne kormidlo, z klišovitý obžaloby je rázem složitější koktejl a film nabere jinej směr. Bez ohledu na to, jestli to měl Soderbergh v úmyslu, si tam kdo chce najde tuny narážek, pohledů, vrstev. Jsou větší svině farmaceutický firmy nebo je to problém ala slepice a vejce a primární příčina je poptávka ? Jsou doktoři zodpovědný za předepisování léků s vedlejšíma účinkama labilním pacientům neschopným kvalifikovanýho rozhodnutí nebo jsme strůjci svýho osudu a naše chyba když ve snaze jednoduše řešit problém sežereme prášeček, co nám usmaží mozeček ? A taky se prostě dá kašlat na vrstvy a brát to prostě jako úlisnej thriller, kterej mate tělem a je o tom, že když už jsou farmaceutický firmy lačný svině, proč i pacientka a doktorka nemůžou bejt trochu svině a taky si přilepšit za cenu propíchlýho manžela, odkopnutý lékařský etiky a zruinovanýho života jednoho přichomejtnuvšího se doktora. Já sem to bral spíš jako ten thriller a jako takovej sice funguje, bohužel co se na mě šije sem odhad až moc brzo, ale hlavně mi přišlo, že bych potřeboval větší dynamiku, nějakej pořádnej punch, i ve chvílích kdy mě film překvapil mě to nechávalo podezřele chladnym. Asi sem zhýčkanej, ale přidat trochu atmosféry, dramatu a emocí (a vyměnit Rooney Maru), tak by to za mě byla pecka. Co se mi líbilo byly nenápadný indicie toho co se vlastně děje, který sem i přes pocit, že něco nehraje, nerozklíčoval (ideální na druhou projekci), Jude Law, kterýho život v hajzlu byl fakt kvalitně a fakt rychle a to, že i po dni od vidění filmu mě něco nutí o něm přemejšlet. ()

QeeBee

Četl jsem kdysi rozhovor s českým psychiatrem působícím v USA, kdy zmiňoval negativní názor odborné psychiatrické veřejnosti na film Přelet nad kukaččím hnízdem, který pozitivnímu vnímání psychiatrie, eufemicky řečeno, příliš nepomohl. Obávám se, že u tohoto filmu to asi bude obdobné. Ale jako biják je to výborné. ()

Kinnlai

Velice dobrý trhriller, Soderbergh opravdu vodí diváka za nos a předkládá mu falešné záchytné body ohledně následujícího směřování filmu, aniž by tím byla dotčena hlavní filmová linie. Jednotlivé dějové zvraty a následná vysvětlení do sebe dobře zapadají a film se vyvíjí velice poutavým a překvapivým směrem. Co bych však vytkl - nyní spoiler: Po odchodu s kina jsem neustále přemítal nad závěrečnými asi 5 minutami, které mi úplně nedával logiku - možná jsem byl příliš nepozorný či až příliš pozorný - Emily T nabídla Banksovi, že pro něj má výhodnější nabídku, když ji dostane z ps. léčebny, a to že mu pomůže dostat za mříže Victorii, aby ji mohl dostat za mříže ve spolupráci s policií a státními orgány, musel jim říct, že šlo ze strany lesby páru o divadlo a že Emily netrpí depresemi, naopak je při smyslech a celé to nahráli, v důsledku toho by Emily dosáhla snížení trestu, ale ona skončila opět v ps. léčebně pod Banksem, který ji následně mohl předepisovat léky (k její tíži), nechápu proč, pakliže by státní orgány věděli o tom, že je psychicky zdravá, což pravděpodobně věděly, protože jinak by nemohli zavřít Victorii. V tomto případě mi to přišlo jako takový závěr v účelem vykreslit Juda Law (Banks) jako největšího frajera, který vyjebe mnohanásobně víc s každým, kdo se snažil vyjebat s ním, tedy dělané až příliš na efekt. :) Jen tento závěr ve mně vzbuzoval pochybnost, zdali film ohodnotit 4mi nebo 5ti hvězdičkami, ale vzhledem k velice silnému zbytku filmu - 5 hvězd. ()

Dunric

Velmi slušná práce, po dlouhé době nadprůměrný film. I ty poslední dva twisty by se daly obstojně logicky obhájit, i když už trochu tahaly za uši. Prakticky bez hluchých míst, od začátku do konce udržuje diváka v pozornosti, dialogy nejsou tupé a k technickému zpracování není výhrad. Přesto bych to viděl na něco mezi 70 a 80%, protože tomu chybí nějaká přidaná hodnota, nějaká další linie a myšlenky, kvůli kterým to máte chuť znovu shlédnout. Přestože jde "jen" o thriller. ()

Matusini

Očakával som niečo na štýl Fincherovho The Game a čo sa týka thrillu - dostal som slabší odvar, než v aký som dúfal. Napriek tomu veľmi kvalitný film a sklvelá zápletka. Ak by ma bol film schopný viac vtiahnuť do bezvýchodiskovej situácie hlavnej postavy a ku koncu ma vyfackal, bolo by to za 5*. Niesom si ale istý, či to bolo nedostatočne vygradovanou atmosférou bezmocnosti, alebo hereckým výkonom Rooney Mary. 80% ()

karmalat

Komplikované....první půlka mi přišla jako kritika farmaceutických společností, ale pak se naštěstí rozjela docela dobrá zápletka. Film je ale chladný a mě neoslovil...možná vhodný na sledování doma za dlouhého večera, ale ne moc do kina. Já bych na něj znova nešel.... taková lepší trojka. ()

Elder

Technicky dobře zvládnutý film a skvělý výkon Jude Law bohužel nezachrání velmi chabý scénář. Ne že by se tam nic nedělo, ale přijde mi jakobych viděl film, který vypráví tři lidé. První ho nemůže ukončit, protože by byl moc krátký, tak se do toho vloží druhý a ten ho nemůže ukončit, protože by to bylo moc předvídatelné, tak se do toho vloží třetí, který ho ukončí s rádoby šokujícím závěrem. Ale vyústění je tak hloupé a rozhodnutí protagonisků nereálné, že to celý film pohřbívá. Jakoby scénárista nevěděl, co chce. ()

tomkat

*TAK TROCHU SPOILER* Velká škoda, že se pan režisér snažil o dva různé filmy zároveň. Vtěsnat psychologické, intimní drama, a intrikářské schéma do jednoho tvaru se tu nepodařilo. Herci dobří, atmosféra dobrá, každá část sama o sobě též, jen ten celek... ()

pornohavo

WAW. Dosť prekvapivý, dobre prepracovaný príbeh, perfektný scenár. Pre mňa príjemné prekvapenie. Navyše perfektný herci, najmä výkon herečky Rooney Mara ma zdvíhal z kresla v kine. Dávam 85%. ()

mmimma79

Chytrý scénář plný překvapivých zvratů, výborní herci, režisér, který nemá problém dostat diváka přesně tam, kam potřebuje. Svěží napínavé drama, po kterém možná někteří slabší jedinci půjdou, a spláchnou do záchodu všechny ty růžové prášky, které mají doma na bolest hlavy. ()

Lukoh

Keď som išiel na tento film myslel som si, že bude naozaj o niečom úplne inom. Nakoniec sa z toho vykľukla iba klasická naplánovaná okrádačka s nevynnými obeťami. Vo filme veľmi vadili vety ako: "ale v reklame tí ľudia po užití tabletiek vyzerajú tak šťastne", alebo "mne keď býva zle dávam si lieky XY, YZ, ZA a XZ." V reálnom živote to podľa mňa až takto prehnané nie je. Čuduj sa svete sa však nakoniec tento film môže tešiť z môjho hodnotenia vo forme ***. ()

Eviian

Dlouho si se mnou nikdo, tak nezahrával jako Soderbergh. Skvělý scénář, úžasný soundtrack a především vynikající herecké výkony. ()

latimerie

Režisér Steven Soderbergh se vrací s žánrem, který mu sedí nejlépe. Psychologický thriller, který je zamotaný tak, že po titulcích ještě notnou chvíli musíte zůstat sedět a přemýšlet "která vlastně bije". Film nejen o tom, jak snadno se dají otočit sociální role, ale také - překvapivě - o vlivu farmaceutického průmyslu, potažmo reklamy vůbec. Jen škoda, že Soderberg měl potřebu vše dovysvětlit až do posledního "receptu". Tomuto filmu by více slušelo méně vyřčeného než téměř pedagogický konec. ()

Lukchasa

72% Obával jsem se klasického honu na čarodějnice a namísto toho se mi dostalo velmi nepředvídatelné zápletky. Konec snímku - na můj vkus až moc překombinovaný. Jude Law - naprosto bravůrní! ()

ProchySBK

Ano, tohle je super film. Je jedno jestli dáte 4 nebo 5 hvězd, protože každému dle jeho chuti, nicméně pod 4 hvězdy ani ťuk. Připoutá vás to k obrazovce a nepustí dokud nebude konec. Chvílema už jsem se bál, že Judíka ukřižujou jako v Mikelsena v Honu, ale nakonec ho to ani moc nebolelo a vyšel z toho jako vítěz a vytřískal prachy. Jo, tohle byl kumšt, díky! ()

jefljdasfljs

No to byl ale pitomý film. Po vizuální stránce děs, všechno strašně čisté, vyprázdněné, bílé, nepřirozené.. A zápletka tak zamotaná, že to nakonec museli slovně vysvětlit. Vlastně ten film není ani tak film, jako hraný dialog. Začínám mít pocit, že všechny dobré filmy už jsou za námi a před námi jenom samá šeď. Na ČSFD to je tradičně vysoce nadhodnocené, na IMDb to má 7.3, což se skutečnosti blíží mnohem víc. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz