Krásno je jezero nad městem Šumperk, ve kterém našli utopenou maminku Michala, jedné z postav tohoto scénáře. Je dost hrozné žít s pocitem, že ve smrti vaší mámy je možná zapleten váš vlastní otec. Tohle je bohužel podezření, se kterým se musí Michal vyrovnávat. A jakkoli má příběh detektivní nádech a rámec, v určitých věcech detektivce vzdoruje. Nikdy v něm totiž neobdržíme to, co je základní rekvizitou detektivky - důkaz.

V reálném životě, stejně jako v tomhle filmu, se musíme vyrovnat s tím, že jediné co máme, jsou domněnky, podezření, selhávající nervy a nedotažené nápady, když se rozhodneme vzít spravedlnost do vlastních rukou. Michal a Adam, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do svého rodného města. Michalova máma je mrtvá několik let, Michalův otec zemře v den jejich příjezdu. Jediné, co zůstává, je pocit, že se stalo něco špatného, smutek a vztek, nemožnost dozvědět se pravdu. Otcova nová žena svým chováním matná podezření jen potvrzuje. A nebo je to tak, že oba chtějí vidět, že je potvrzuje. Rozhodně mezi nimi vznikne náhlý nápad přijít celé věci na kloub. Dál už se jen roztáčí spirála nezastavitelné katastrofy. Vše je jinak, než bývá ve filmu. Život není nikdy černobílý. A černobílé věci se neřeší snadno... Přes všechno výše napsané by film měl mít nádech jakési černé komedie. Někdy víc černé, než komedie, ale situace by měly být absurdní svou skutečností. Kde a jak například najít na malém městě nájemného vraha...?

Kulisou příběhu je město Šumperk. Reálné, ale pro oba hlavní protagonisty je to město duchů. Oba tady žijí o dvacet let zpátky. Nic není, jak bylo. Jejich město už neexistuje. Kdo vlastně jsou? Žijí minulostí, nebo přítomností? Žijí pro odhalení pravdy, nebo žijí v přeludu? Tyhle všechny otázky by se měly řešit ve filmu Krásno. Ale odpovědi...? Kde je najít? (oficiálny text distribútora)

M_crha

Problém je v tom, že tento vylm vzbudil příliš velké očekávání než co vlastně je. Tak, že setkání s realitou pak škrtá bod za bodem až spadne na odpad z kterého se to odrazí protože to je vlastně debut. Beru to tak, že koukatelný to je a dá se to vydržet. ()

Frollka odpad!

Dlouhý, nezáživný film, který ač s dobrými herci - Roden, Krausová, opravdu nemohli z filmu udělat něco více, jelikož film je o ničem. Dlouhé trapné dialogy o ničem, řešení čehosi co se událo před x lety. Děs, plus na prosto šílený ozvučení filmu, kde všichni šeptají. ()

kuri-noha

Zaujetí psychárnami, které Ondřej Sokol přináší do Činoheráku, je zjevné. Na rozdíl od nich se mi nelíbí, jak je film napsaný. Jednak dialogy, jednak příliš utahané sekvence. To platí především o místech, kde se Krásno snaží být za každou cenu vtipné a moc se to nehodí. Vůbec skloubení žánru černé drama-krimi-komedie moc nefunguje. Zase bych ocenil nápaditou režii a dobrou kameru. Na to, že je ti prvotina režiséra, tam ten kumšt prostě je. Proto 3*. ()

jarmil8

Netuším co všechno Ondřeje Sokola ovlivnilo při tvorbě tohoto filmu (a asi toho bylo hodně), a proto se mi celé dílo jeví jako přehnaně dlouhá pozérská nuda poskládaná z několika kvalitně nasnímaných scének. Navíc na mě působil film dosti "divadelně", ale adaptace divadelní hry to také nejspíš není. ()

milada008

Po shlédnutí filmu Díra u Hanušovic, jsem doufal, že nic horšího už mne potkat nemůže. A hle, dnes jsem shlédl druhý díl výše uvedeného filmu. Koukám, že v okolí Jeseníků to žije. Jen se děsím a doufám, že nebudu muset shlédnout snímek Vraždy v Rudě nad Moravou. ()

skrob

Ondřej Sokol je dobrý režisér i herec. Ale ten film má dva zásadní problémy - občas skřípe logika děje a motivace postav. Druhý větší problém je, že se úplně nedaří skloubit ty humorné a važné scény - za mně by filmu prospělo, kdyby to bylo víc krimi nebo víc komedie - ale tento model půl na půl tady tak úplně nefunguje - třeba v závěrečné scéně. ()

carnacv

Snímek, který mě překvapil kvalitou zvuku, uměním střihu, a i relativně kvalitním režijním podáním. Zbytek byl však tak ubíjející, že jsem s přibývajícím časem ztratil i to poslední pouto k filmu, jímž bylo zjistit, o co že tam vlastně kráčí. Pravda je, že šumperská mentalita je poněkud jinde, ale tohle již bylo až moc absurdní. To se raději dívat na Díru u Hanušovic. ()

Jara69

Manželka mi sdělila, že na toto se mnou koukat nebude... po přečtení v programu. Já na to koukal, že to přeci nemůže být taková blbost....a manželka měla pravdu. Nedalo se na to koukat, snad až na pár humorných scén. Ale ta zápletka a provedení. 5 mrtvol nakonec..... ()

robbez

Velmi pochmurná, vtipná a morbidní tragikomedie. Na české poměry hodně originální a netypická věc. Film zcela určitě nezvýší turistický ruch v Šumperku, protože je tu prezentován jako bezútěšné a prázdné město, kde žijí divní lidé, psychopati a vrazi. ()

Alvin

Srovnávat tohle s bratry Coeny? No tak na závěr se pravda všichni pozabíjí a párkrát se objevila snaha o černý humor, ale tím celé srovnání končí. Ta třetí hvězda je jen za Rodena s Pleslem a tu zajímavou holku. ()

ABC1

Na filmový debut docela dobré, ale přece jen jsem doufala, že to bude o fous lepší...Já vidím na začátku filmy Bohdana Slámy a ten absurdní konec mi připomíná bratry Coenovy, jinak herci dobří, hlášky občas výborné, ale chtělo to škrtat, škrtat a mohlo to být za ****. tak snad příště, Ondro!!! ()

zekon

Další český průšvih trapný od začátku do konce. Nejvíc sráží film idiotská kamera, přišlo mi že kamaremana byl ožralý a vůbec neviděl co má v záběru. Příběh nudný a naprosto o ničem. Nebýt Sokolových hlášek bude to odpad. ()

PoprockCZ

Lehce neobvyklá experimentální kamera, pár hezkých momentů. Příběh je takový rozpačitý, nevím, co si mám myslet o konci, je až příliš prvoplánový - ráda bych věděla, co se stalo s chudákem ustaranou dcerou. ()

Mistr119

Film nedokázal vtáhnout a přišlo mi strašně rozvleklé celé to řešení smrti Michalovy matky, kterého jsme se ještě navíc nedočkali. Film se pokouší o jakýsi pseudoumělecký patvar, ale nedotažený... navíc mi uniklo, jak to vlastně skončilo? Scéna byla tak tmavá, že nějak nevyniklo, jestli teda ta přestřelka byla už jenom záhrobní anebo se nějak dostali z vody? Nicméně překvapilo mě, že základní myšlenka je podle skutečné události - Michal je skutečný chlap, který chodil do Šumperku na gymnázium, když kolegyně byla v prváku. Nicméně vztah k "Pražákům" mi přijde ve filmu taky až xenofobní... :-/ ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST