Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

Djflash odpad!

Docela dlouho jsem přemýšlel jak tento snímek ohodnit, a to protože, mám vcelku rád tvorbu režisera Jana Hřebejka. V posledních letech ukázal, že dokáže natočit zajimavé počiny, které dokážou zaujmout široké spektrum diváků. O Michalu Wieweghovi se tvrdí, že je to jeden z nejčtenějších českých autorů současnosti. Spojení těchto dvou pánů by mělo v určitému směru přeci fungovalt a ono to přitom velmi nepříjemně skřípe. Na vině je nepovedeně vyladěný scénář s nic neříkajícími dialogy. Tím pádem tento malér nezachrání ani samotní herci. Sex spojený s každodenní všedností není špatný námět, ale bohužel autoři tomu zapoměli dát nějáký hlubší smysl a hlavně to postrádá potřebnou šťávu. Vždyť přeci během filmu sledujeme dva páry, které s snaží nějakým způsobem zpestřit svůj milostný život. Tak proč je to tak neskutečné nudné, kde jsou nějaké vtipné hlášky či komické situací plynoucí třeba přímo ze scenáře či samotného děje. No nikde , protože se zde prostě a jednoduše žádné nevyskytují. Snímek má sice nálepku romantické komedie a tvaří se přitom tak dramaticky ve skutečnosti je to tak, že má k těmto žánrům hodně daleko. Vsadím se, že kniha není určitě tak prostoduchá a má mnohem zájimavější náboj. Jediné co je zde možno brát za vydařené je nadmíru povedený soundtrack. Tento počin je ukázkou toho, že né každá knížní předloha se povede přenést na plátna kin. A jen doufám, že pro přístě si dají autoři více záležet na scénaři jako takovém, protože si myslím že to mohlo dopadnout v konečném výsledku mnohem lepe, než to vlastně vůbec dopadlo . ()

BruceTichac

Od filmu jsem po předchozích ne příliš dobrých recenzí nic neočekával a možná právě pro to, jsem byl s výsledkem velice spokojen. Film pravděpodobně tolik nezaujme nejmladší generaci diváků, ale pro nás, kteří žijeme již nějaký čas rodinným životem je tento film velice reálným přiblížením našeho vlastního života, tajných snů a přání, které se bojíme vyslovit nahlas a to vše je podané inteligentní vtipnou formou. Rovněž smekám před hereckými výkony všech hlavních postav. Takže film určitě doporučuji a vím, že v něm každý z nás "ženáčů" najde kousek sebe a ještě se u toho zasmějě. Dobrá práce pánové Vieweghu a Hřebejku. ()

tomas15 odpad!

Těžká nuda. Když už chci udělat jednoduchej film o ničem, tak od něj čekám aspoň poctivej, pravdivej příběh plnej syrovosti a hlavně od srdce. Když chci udělat stupidní komedii, tak ať je aspoň vtipná. Tohle není ani jedno a přitom by to bylo nejradši bylo obojí. Normálně hudbu ve filmech moc neřeším, ale tady mi vyloženě vadilo její použití i výběr. Proti hercům nemám nic, ale oni vlastně ani neměli co hrát. Maximálně půl hvězdy za ten opravdu hnusnej plot=), ale to je prostě málo. Jen mě to utvrdilo v tom, že MV je podle mě asi nejhorší spisovatel na světě. Píše jak malá holka. ()

montel

Dva manželské sousedské páry vedou spokojený i když nudný milostný život. Jsou ale velmi dobří přátelé a tak když se Ondrovi (Hynek Čermák a Vítkovi (Jiří Langmajer) naskytne příležitost odjet na služební cestu do Karibiku, vemou své manželky s sebou. Zde si po práci užívají pohody, slunce a moře a vzájemně spolu koketují. Po několika fajn večerech je napadne, že by si mohli prohodit páry a vyzkoušet čtyřku. Tuto zálibu si poté přivezou do svých domovů...Celkem nudný film oblíbeného režiséra Hřebejka, který tentokrát hrubě přestřelil. Díky krátké stopáži se film dá v pohodě zkouknout, ale žádné drama ani romantiku zde nehledejte. 35% ()

optimum

Žádný kinematografický skvost to teda není, ale podle komentářů jsem čekal, že to bude větší hrůza. Žádné hluboké myšlenky, jen pohled na dva páry. Naprosto mě odrovnala úplně poslední věta filmu. Za tu dávám 4, i když 3 hvězdy by asi byly přesnější. ()

qwentin

Zase tak velká hrůza to není. Teda místy je, ale s přihlédnutím na stopáž a pár fakt zábavných scén, se to dá celkem v pohodě přežít. Neurazí, nenadchne. ()

teseth

Konečně česká komedie, u které jsem se nestyděl a světe div se já se opravdu od srdce zasmál hromadě vtipných narážek, kterých je film plný. Jediné co mi na filmu vadilo a nechápal jsem smysl je pointa plotu. To mi fakt mozek nebral. Ale rozhodně mi to nezkazilo výsledný dojem. Herci se svých rolí zhostili celkem ukázkově a zpracování nebylo plné sáhodlouhých klišoidních dialogů, které obhajují nebo haní chování hlavních hrdinů. Takovéto pitomosti se naštěstí Hřebejk vyhnul a za to klobouk dolů. ()

Tomiczekk

Taková normální komedie o normálních lidech s normálním zaměstnáním co si chtějí oživit svůj několikaletý stereotypní manželství. Rozhodně by to mohlo být ze života a proto mě ta Normalita i pobavila :) ()

Alvin

Kdyby se ještě točilo na celuloid, tak bych napsal škoda toho promrhaného materiálu na takovou pi*ovinu. Bohužel dneska už si kdejaký Hřebejk vezme půlstránkový scénář nějakého Viewegha, přiberou pár průměrných herců a s kameramanem, co si přibalil na cestu příšerně kýčovité filtry, natočí v Karibiku zoufale nudný film, který není ani vtipný, ani kdovíjak originální. Myslím, že všichni zúčastnění si tu dovolenou mohli zatáhnout z vlastní kapsy, takže moc nechápu proč s tímhle lezli do kin. ()

vlk++

Typicky česká, řekl bych, komorní komedie aneb vím, že mi koukáš po manželce a mě se zase líbí ta tvoje, jsme tady teď na samotě u moře a žijeme jenom jednou :) Sympatické herecké výkony in natura bez pocitu trapnosti, níže uvedený profil jsem dopředu neviděl a jsem jedině rád, Marika Procházková zabodovala a protože podhodnoceným pomáhám, tak za 4* ;) ()

stefaton

Že dávám dvě a ne jednu hvězdičku, pak jen proto, že jsem nedokoukal film, takže nemohu posoudit, kam by se celá story vyvíjela dále. Naprosto mizerný nanicovatý, prosakuje hřebejkovskými klišé, herecké výkony slabé. ()

ghoston

Jediný, kdo tady umí točit filmy je Hřebejk. Myslím, že tento film je strašně nedoceněný. Filmařsky tomu není co vytknout (já vím vždycky se dá co vytknout), všechno funguje, kamera, střih, ba i temto a dokonce i scénář. Oceňuji, že tvůrci se nasnažili krátkou stopáž filmu (75 min) natáhnout na celovečerní délku (100min), prostě šli po smyslu a nezatěžovali se balastem, díky kterému by se v tom filmu utopili. Potěšilo mě, jak si tvůrci dali práci s detaily, aby film pak vyzněl opravdověji, to je snad nejtěžší disciplína, z virtuálního světa tvořit reálný zážitek a katarzi, a to panu Hřebejkovi, zaplať Bože, jde. Já jsem tomu filmu uvěřil, a bylo to milé, katarzní a zábavné. Určitě se toho filmu nebojte. ()

Chlo0opek

Jelikož mi nikdo z oné čtveřice nepřišel eroticky přitažlivý, celý film tak pro mě byl v podstatě nezajímavý. Sem tam se člověk pobaví, ale jinak je z toho stejně jen slabší 2*. ()