Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

REP_ReZeNT

Na další film Hřebejka jsem se vyloženě těšil, nicméně "Svatá čtveřice" je pro mne spíše zklamáním. Nedokážu si vysvětlit proč se rozhodl natočit tak strašně kýčový film v Karibiku a ještě tak na první pohled "americkým" pohádkovým způsobem. Jediný důvod který mě napadá je, že chtěl natočit o dost ulehčující a pozitivní film po posledním psychicky náročném filmovém hitu "Nevinnost" /2011/. Co se mi opravdu líbilo byla kamera, další bravurní "český kousek", i když to musíme brát s rezervou, Karibik je sám o sobě zajímavý ať tam natočíte cokoliv. Film Vás možná pozitivně naladí, povzbudí, myslím si že ani neurazí, jen Vás bude možná místy nudit. Ze začátku pár vtipných scén, ale ani to nestačí. 40% - 50%. ()

Rokle

Nepopírám, že jde o prodlouženou bakalářskou povídku, ale kvůli tomuhle důvodu nebudu film hanit, aniž bych neocenil jeho uvolněný styl spojený s uměním Hřebejka servírovat zatraceně dobrou zábavu. Není to žádná hluboká sonda, která by vám měla tvrdit "pokud se budete ve vztahu nudit, hoďte čtyřku a problémy se vyřeší". To je hloupost. Chce to pouze a jen pobavit. A to se Hřebejkovi daří. Je to jeden z mála našich režisérů, kteří filmové řemeslo umí a natočené scény nevypadají jako převyprávěná knížka. Dokáže vypointovat okamžik, zapojit funkční hudbu. Sice to někdo může považovat za málo, ale mrkněte se na české snímky, které si dávají za cíl tímto způsobem pobavit diváka. Ve většině případů je to laciné a nudné. Opravdu nechápu, kde se to pózerství proti Hřebejkovi bere... ()

aslavey

Prasácká chujovina, kterou si očividně někdo léčí krizi středního věku. Nemáte mega na Porsche, ale jen 80 táců na ostrov. Tak si vyměníme manželky. Něco se ještě překousnout dalo (starej Munzar a Gýrová, celkem pěkný kozy Čermákové), něco vůbec ne (nahej Langmajer s knírem a ten druhej chlápek a děcka jsou taky dost vošklivý...). K tomu ještě zoufalá snaha zapůsobit na diváka aspoň nějakou "Pelíškovskou" hláškou, což nakonec vyznělo zcela obráceně a trapně. Dvě hvězdy za to, že jsem se občas upřímně usmál. Jinak je tenhle film je trapnej a ani o tom neví... ()

Rockerman

No, i mistr tesař se někdy utne! Jan Hřebejk natočil tolik velmi dobrých a výborných filmů, že se mi chce skoro napsat, že má na takovýto "renonc" právo. Doufám však, že si už nebude dál zahrávat se svým dobrým jménem a tento trapný a nudný paskvil, se strašnými dialogy byl opravdu jen takovým přehmatem. Hodnocení je jednoduché. Jedna hvězda za pár slušných vtípků (zvláště ten, při poslední scéně) a druhá za "konopného mága" Jiřího X. Doležala, jinak redaktora mého oblíbeného Reflexu. ()

Olík

Svatá čtveřice českého filmu, Viewegh, Hřebejk, Langmajer a já, si dala dostaveníčko u citlivého a zároveň možnosti humorných situací skýtajícího tématu sexuálním experimentem okořeněné manželské rutiny. Okořenit však nepotřebovalo stereotypní soužití čtveřice hlavních představitelů, ale bohužel především snímek samotný. Jan Hřebejk se chová, jako nerozhodný milovník nervózně přešlapují před dveřmi své vyvolené, mám zaklepat, nemám zaklepat. Nevím jestli tento můj názor najde stoupence, ale podle mne od Pupenda nenatočil (podotýkám, že jsem ještě neviděl Kawasakiho růži) věnování pozornosti hodný biják. ps: Viktorie Čermáková je symbolem krásy zralé ženy….kde jsi se mi ty roky schovávala? ()

viktorka181

Nebylo to ani trochu vtipné, ani trochu zábavné, ani trochu zajímavé, ani trochu lechtivé, ani trochu vzrušující. Zasmála jsem se asi jednou, tu scénu si už ale bohužel nepamatuju. Nahatý Langmajer tomu nasadil korunu. Jediné pozitivum je, že jedna z hlavních hrdinek je celkem hezká, jeden z hlavních hrdinů celkem sympatický a hlavně to trvalo jen hodinu a kousek, takže i když to bylo od osmi a hospoda u našeho kina má jenom do deseti, dalo se ještě stihnout pivko. To bylo na celém filmu to nejlepší a za to ta *. ()

BeranSon

Nechápu jak může někoho sex nudit.... ale dejme tomu po dvaceti letech no..no. . . Viwegh opět vsadil na klasiku. Příběh ze života, točí se kolem sexu, postarších a omšelých párů, kteří si prostě chtějí trošku užít, takže nic proti. Co by se mohlo zrovna zde v Česku točit jiného než filmy ze života? Herci jsou dobří, ale prostě mi vadí, raději bych ve filmu viděl nějaký sexy kočičky, než starýho Langmajera s Čermákem , což prostě nemá kouzlo. Jako jednorázový film na pobavení, který má sloužit k zamyšlení nad svým sex. životem se vyvedl dobře, jenže jako film, který má diváka uhranout, strhnout a nadmíru překvapit, selhal. - 4/10 - ()

radaza

Jsem stejně starý jako p.režisér, takže mám pochopení proto, že pánům hučí . ..... Jen jsem pořád čekal nějakou pointu, ale zřejmě šlo pouze o to, jak si autoři představují ideální, trochu hippie život. Body jsou za kameru, několik dobrých vtipů, odvahu herců... a taky za to, že postavám trochu závidím....super přátelství. Nepochopil jsem, proč mají v současnosti postavy vizáž ze 70.let...zřejmě si tak kostymérka a p.režisér představují vizáž rodin kvalifikovaných dělníků. ()

horovska odpad!

Jasně - Viewegh už píše jen na kšeft a podle toho to také vypadá. Hlavně nalákat lidi na lechtivé téma a nahá těla. Ale proč to proboha točí Hřebejk? Teda takovou sr... jsem od režiséra filmu "Musíme si pomáhat nečekala". To se snad už opravdu pomátl na rozumu? ()

Biopler

Hřebejk je šikovný rejža, ale neviem čo to za príbehy filmuje niekedy. Mal by v kľude počkať na lepší príbeh a lepší scenár. Z ponúknutého potenciálu vyťažil v tomto prípade maximum. ()

kluzo

2/3 mi připadaly celkem zábavné i vtipné (i když si dovedu představit vtipnější zpracování), poslední 1/3 už je taková nějaká nástavba kvůli stopáži, až teda na samotný konec, který je ale celkem dost předvídatelný. Prostředí karibského ostrova i námět se dal vytěžit určitě více. ()

Ozzy2

Film je naprosto v pohodě, oddechovka před hlavním programem.I když tedy vzhledem k obsahu dát vysílací čas 20:20 není normální. ()

tranquill

Zprvu se mi opravdu zdálo, že to bude o ničem, respektive jen o holých pozadích Langmajera a Čermáka a popředích jejich ženských protějšků. Ale pak jsem se párkrát od srdce zasmál, ty situace prostě vtipné byly :-) ()

anitae

Tak nevím jestli jsem moc stará, nebo mladá na to abych koukala na holý zadky pánů Langmajera a Čermáka, ale ať je to tak nebo tak, nebavilo mě to. Jediný úsměvný okamžik byl rodinné promítání fotek z dovolené a role Luďka Munzara. Začínám si myslet, že když čeští filmaři vyjedou k moři tak je to vždycky průšvih. Mám dobrou náladu, tak 2* ()

Razzor_82 odpad!

"Nosíš ponožky do postele? - Já taky nosím ponožky do postele. - Vy jste fakt prasata!" Výměna manželek po Vieweghovsku. Nevkusný humor na hranici trapnosti. K tomu Hřebejkův povrchní scénář. Postavy jsou naprosto bez vývoje a totálně bez sexuální přitažlivosti. 0/10 ()

Karp

První otázka, která mě napadá je, proč ten film vlastně někdo natočil?:-) Viewegh by dle mého psát scénáře vůbec neměl. Knihy píše poměrně úsporně, nezdržuje se zbytečnými popisy, ponechává prostor čtenáři. Zde patrně ponechal prostor režisérovi a ten neměl, co točit. Tam, kde poletuje čtenářova fantazie, poletuje ve filmu ticho a záběry pláže nebo černých domorodců. Viewegh umí psát dialogy, je vtipný... myslel jsem. Ano, zasmál jsem se, ale čekal jsem o něco větší nálož smíchu. Škoda také, že nedostala větší prostor dvojice Munzar - Gýrová a nebo konfrontace dětí a rodičů. Dialogy hlavních představitelek byly poněkud toporné a křečovité, ale na druhou stranu skupinový sex asi není téma pro uhlazenou a vytříbenou rétoriku s nadhledem. To nejočekávanější na filmu tedy je, kdo se první svlékne, a jakým způsobem po sobě hlavní protagonisté "vyjedou". Nápad dobrý (s těmi Viewegh nemívá problémy), ale realizace už tak skvělá není... Zakončení jsem odhadl předem. Kdybych nebyl chlap a M.Procházková s V. Čermákovou se mi nelíbily, hodnotil bych za **. ()

MilesTeg

V žánru partnerských komedií mnohem lepší než třeba významově příbuzný "Líbáš jako bůh" (jako ďábel několikanásobně). Příjemné a vzhledem k obsahu velmi přesné krátké, spousta vtípků, skvělý pár seniorů Munzar-Gýrová. Jako čtyřicátník v dlouhodobém vztahu mohu jen pochválit přesně odpozorované etudy manželského sexu :-) ()