Předávání Zlatých glóbů je prestižní ceremoniál, naplněný hvězdami z filmového a televizního průmyslu. Ti nejlepší, kteří zazářili v posledním roce, jsou za svůj výkon odměněni Zlatým glóbem.  Hollywoodská asociace zahraničního tisku (HFPA) byla založena ve čtyřicátých letech minulého století, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů ze zámoří, tehdy působících v Los Angeles, kteří se snažili propojit Hollywood s ostatním světem a prostřednictvím filmu rozptýlit svět ztrápený ničivou válkou. Dnes HFPA sdružuje více než 55 zemí, se čtenářskou obcí skýtající přes 250 milionů čtenářů. Každý rok organizace pořádá třetí nejsledovanější televizní galavečer na světě, udílení Zlatých glóbů. Díky svým úspěchům se HFPA může věnovat také charitě, které přispěli během let celkovou částkou více než 12 milionů. (oficiálny text distribútora)

Ragdoll

Nebýt Rickyho Gervaise, vůbec by nemělo cenu se dívat. Svými hláškami a oprávněným zesměšňováním je jediný vtipný, zbytek dávno vyhaslých hvězd se snaží zoufale pobavit, ale jsou jen trapní a kolikrát umělý smích na celý sál je toho důkazem. U samotného rozdělení cen jsem byl velice zklamán, snad jen jedna naplnila moje očekávání. Proslovy přeskakuji pokaždé, jelikož nikdo neumí být originální, hlavně že padne tisíckrát slovo díky a jak řekl Ricky, všichni děkují z většiny pouze lidem, kteří na jejich úspěchu neměli sebemenší zásluhu. Ohraný stereotyp, rok co rok. 50%. ()

Paity

U Zlatých Glóbů 2012 jsem se pro mě překvapivě velmi dobře bavil. Takhle by se dle mého měla dělat show podobného ražení. ()

KOZEL84

Možná těch pět,protože sem se díval prvně,ale bavilo mě čučet na všechny ty lidi co má filmový fanda rád.Nebo aspon' většinu z nich.Holky se vyfikly do hader na jedno použití,ze kterých bych asi žil i pár let a kluci pár dní neoholili,aby nebyli za úplné šampóny.Ricky byl dobrej (jestli tu byl 15 minut),Madonna trapná,Huffman,Macy boží a Rogen rozesmál nejvíc.Navíc měl recht.Větší kobra než Kate tam nebyla (to sem si vzpomněl,jak do sebe jeli s Bayem a ten jí (prý) pak oplácel,že ''pro Pearl Harbor potřebovali někoho kdo nebude tak sexy'' Auč Míšo.Ty míříš přímo do srdce!).Výsledky asi hodnotit nemůžu,když sem většinu nominovaných neviděl,ale potěšily ocenění pro:Winslet,Spencer,Williams,Elba,Dinklage.A Clooneyho si ověřim.Páč tomu nevěřim.On je všechny podplácí.Jo a Batman Georgi.A bradavky. ()

Naki

Nejlepší na Globech je ta uvolněnost a potřeba provokovat. Tohle perfektně umí Ricky a proto se vždy ráda dívám. Tentokrát to ale bylo nějak slabé.. Navíc letos ani nedostalo cenu Glee, což mě hodně naštvalo. ()

Riverin

Toto boli už moje 5 Zlaté Glóbusy a myslím, že aj najlepšie z tých čo som videla. Ricky bol ešte netaktnejší ako minulý rok, hviezdy boli ešte krajšie, a celkový dojem bol uvoľnený, príjemný a vtipný. Výsledky hodnotiť nebudem, to je každého subjektívny názor. Neľutujem ani že som išla o 5-tej spať:) PS: Som jediná koho vytáčala tá ženská s telefónom pri stole tvorcov The Artist?? :D ()

house336

Ricky je zkrátka geniální moderátor, obzvláště pro takovéto příležitosti. Další roky s Tinou a Amy šli celkem očekávaně do kytek, protože se snaží být stejné. ()