Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

Evziiik

Krásná pohádka, která má hlavu a patu, je opravdu pohádková a přitom současná, vtipná, pohodová. Nejhezčí z letošních nových pohádek. 5* ()

Dendas

Velice povedená pohádka, spousta vtipných scén, písniček, romantiky. Tak jak to má v být .. Tomáš Klus se mi velmi líbí, působí velice příjemně,oňuněle, prostě takový "bobánek".. ()

x_Princess_x

Po dlouhé době konečně pěkná pohádka! Nechápu ty, co tu píší, že stojí za prd a Bůh ví, co dalšího. Pohádky mají člověka potěšit a pohladit na duši a tahle to rozhodně zvládla bravurně. Pro staršího diváka, který alespoň trochu ví, jak to v naší zemi vypadá, se za pohádkovým dějem skrývá i něco dalšího, dětem se líbí písničky a většina dívčích srdcích se rozplývá nad Tomášem Klusem, a to hlavně, když zpívá: "..Já nevím jak se druhé srdce dobývá.." Prostě a jednoduše, tahle pohádka je skvělá, kudla! ()

Havran007

Původně jsem sliboval, že tu nebudu psát žádní komentáře, abych svými laickými názory nesnižoval úroveň diskuse. Po druhém shlédnutí filmu O staré bambitce jsem se však rozhodl učinit výjimku. Přidal jsem mu v hodnocení jednu hvězdičku, protože jsem byl hned několikrát překvapen, čeho všeho jsem si při prvním pokoukání vůbec nevšiml. Prostě krásná a laskavá společensko-politická satira toho nejhrubšího zrna. Skvělé herecké výkony a lyrika, kterou tam vnesli oba hlavní představitelé, z toho celého udělaly něco hodně silného. Tosim píše, že film byl zjevně inspirován jinými pohádkami, ale nevšiml si, že byl inspirován především reálným životem. Ten příběh opravdu není originální, stejně jako není originální příběh v Dědictví či v Titaniku. Je prostě silný a závěrečné poselství: "Pravdu a lásku lidem přej, jen to nevzdávej, JEN TO NEVZDÁVEJ!" tu vůbec nezní jako klišé, ale člověk z toho má husí kůži. (Teď vidím, že Karlos88 to napsal podobně, ale je fajn, že je nás víc). ()

bratr_jezek

Příjemná pohádka se vším, co má mít. Záporáci Ferenc a Lorenc v podání Lábuse a Vladyky vám k srdci určitě nepřirostou, vždyť jen shromažďují majetek ("To je tíha - proč nedělají peníze z něčeho jiného, třeba z papíru?" "To ne, to by byly příliš lehké a kradlo by se ve velkém."), koukají, jak si udržet své teplé koryto ("Koupíme prohnilé království dánské a k tomu třeba...třeba lázně Mariánské, to bude království") a zneužívají neschopnosti ostatních (princ by jim mohl předat vládu, z královské rady by udělali ministry čehokoliv, jen když budou brát peníze a mlčet, krále a královnu by zase odporoučeli na nějaký "výlet"). Málokdo si nevšimne těchto narážek na obdobný stav v součastné politice a lituje, že tu není pohledná Janovičová nebo její otec Vetchý, aby jako loupežníci zjednali řád. Možná by i stačil nezkažený princ v překvapivě dobrém výkonu zpěváka Kluse, který vše okoření melodickou písní. Za humor a příjemné chvíle si pohádka zaslouží plně čtyři hvězdičky. ()

inhotep

Jaktože z toho není trezorovka?:-D Nebudu tady zmiňovat, že jde o nejlepší českou televizní pohádku za poslední snad 10 let (inu ono to není vlastně zas taková výhra, vzhledem ke "kvalitě" pohádek) a že mi to mírně připomíná papundeklové pohádky "Co takhle svatba, princi?" a "Ať přiletí čáp, královno!". Co ale nesmím zapomenou zmínit je vzkaz pro Kalouska a Nečase, tak tedy: Mirku a Péťo pokud chodíte na CSFD (když třeba zrovna nemyslíte na daně) tak na tuhle pohádku se dívejte minimálně třikrát denně a písničku Vladyky a Lábuse o daních si nastavte jako vyzvánění do mobilu. ()

lavahorsecz

Nebylo to úplně tak zlé, ale ani žádný zázrak. Co však můžete čekat, dnešní pohádky, už nejsou co bývali. Docela mě pobavila chyba, když loupežnice zastaví vůz pokácením stromu, pak nasedne a odjede, strom zmizí... No, i přes některé chyby a občasnou nudu, dávám 3*. ()

The Count

Má to spoustu much, to je fakt. Hlavně scénář by mohl být zajímavější a lépe využitý. Ale jinak je to vlastně moc hezká pohádka. Hlavně mě mile překvapilo obsazení. Hlavní hrdinové jsou příjemní, dá se na ně hezky dívat a hrají taky poměrně obstojně. Hezky sekundují i ostatní. Určitě se mi tahle pohádka líbí víc než třeba Z pekla štěstí (nedej bože 2), které je samozřejmě cítit penězi mnohem víc, ale tupě prvoplánové a kýčovité. ()

trollfjord

Já si to musel pustit třikrát, než jsem pochopil, že hlavní hrdinka říká dokola slovo KUDLA a né jiné slůvko, kde je taky KU ale dále to pokračuje v drsnějším významu. Nevím jestli to byl zvukařuv záměr anebo ne, každopáně mne to hodně pobavilo. No, Tomáše Kluse moc rád nemám a v roli prince mi připadal jako červotoč v dubovém nábytku. Podstatně větší averzi mám ovšem vůči Vladykovi a to od dob, kdy fascinoval svým tupým výrazem v pohádce Což takhle svatba princi a speciálně v druhém díle. Nicméně bambitka se mi líbila pro svojí vtipnost. ()

Dominum

Kudla z pudla, nebylo to vůbec špatné! Dokonce to bylo i velmi dobré! Za poslední roky jde rozhodně o nejlepší českou pohádku, kterou jsem viděl a ČT ukázala, že to s českou pohádkou nemusí být až tak zlé, jak se zdá. Jedná se o skutečně rodinnou záležitost. Děti zde mají poučení a svou kategorii humoru a rodiče se pobaví sociální satirou, kterou to tady jen přetéká. Naštěstí ale nějak vlezle a i největší "záporáci" jsou pojati s neuvěřitelnou ironií. Klus nejspíš nikdy nebude specializovaným hercem, ovšem v tomto díle, které má mnoho rysů podobných s jeho tvorbou mi vyhovoval. Zrzečka působila neuvěřitelně roztomile, což mě bavilo především situacích, kdy měla působit "drsně". Vladyka s Lábusem excelovali a obstarávali většinu zábavy. Co je ovšem nutno vytknout, je obrovská předvidatelnost. Pro ty, co neustále čekají na obnovu české pohádkové tvorby jde určitě o zklamání, ovšem domnívám se, že ti budou čekat marně. Nápady vycházející z klasického schémata jsou téměř vyčerpány a zde se nám ukázaly nové možnosti. Princezny holt nebudou tak křehké jak bývaly, princi tak mužní, králové tak impozantní. Toho už se nedočkáme. Avšak možná nás čekají novinky, které jednou budeme oslavovat a připojí se k pravidelně sledované klasice. ()

Alpha69

Po mém nedávném znechucení Kozím příběhem se sýrem, kdy jsem byla přesvědčená, že už v Čechách neumíme pořádné pohádky, mě tahle docela pobavila. Je to pohádka která má i poselství aplikovatelné na dnešní svět. A samozřejmě že mě baví princ Tomáš Klus... ()

Glamdring

Když pominu pár míst, které se mi moc nezamlouvali (třeba bakelitové doplňky - např. královská koruna) a začnu číst mezi řádky. Myslím si, že povedenější pohádku jsem dlouho neviděl. Myslím tím především obraz doby, ve které pohádka vznikla. Pohádky vždy dokumentují dobu svého vzniku, proto mnozí antropologové (a nejen ti) berou pohádky jako významný zdroj informací o době jejich vzniku. Připomíná vám to něco? Král (prezident) jezdí po cestách a nezajíma se o obyčejné lidi; ministři (ministři ;o)) odírají lidi, jak jen to jde a kde to jen jde ... Super pohádka, i když jak už psal Gemini "je vidět, že se tu i tam šetřilo". ()

zmirix

Pohádky v současné době jsou velmi slabé o to víc mě tahle pobavila.Úžasný Vetchý, Klus zvládl prince blbečka na výbornou a i ostatní hráli slušně.Jednoduchý příběh bez zvratů ale slušný humor i písničky a alegorie na současné politiky za to všechno dávám 80%. ()

katka219

Tajemství staré bambitky patří mezi mé nejoblíbenější novější české pohádky. Líbí se mi, že nemá žádnou složitou zápletku, nejsou v ní žádné nadpřirozené bytosti a přes to je milá a dokázala mě zaujmout. Stačilo pár pěkných písniček, sympatických herců a moje srdcovka je na světě! Tomáši Klusovi role mlsného prince naprosto sedla a Kamila Janovičová je ta nejkrásnější hrnčířka. Navíc mě vždycky pobaví pánové Lábus a Vladyka, když nakonec v oranžovém mundůru vykonávají veřejně prospěšné práce :) Pohodovější pohádku si nedokážu představit! ()

PORTER44

Průměrná pohádková podívaná o loupežníkovi který bohatým bral a chudým dával a když se rozhodl řemesla nechat chtěla řemeslo převzít jeho dcera které se lup nepovedl a zamilovala se do místního prince,spolu pak chtěli zbavit království podvodníků tzv.rádců kteří si výmyšlely nové a nové daně.Lábus a Vladyka zvládli svoje role podvodníků skvěle. ()

mina_harker

Pohádka byla pro mne spíše zklamáním. Krásná výprava a kostýmy, úžasní vládní poradci Miroslav Vladyka s Jiřím Lábusem a semtam dobrý vtípek, toť jsou všechna pozitiva filmu. Tomáš Klus a jeho ženský protějšek byli zoufale nevýrazní a herecky bezradní, dialogy často docela tupé a texty písní jakbysmet, Ondřej Vetchý naprosto nevyužitý a nadávku "kudlazpudla" už nechci nikdy slyšet. ()

RenataD

Moc pěkná pohádka, lepší než "Tři bratři". I pěkné písničky. Jenom Tomáš Klus působil hodně nemotorně, ale ani to nevadilo, působilo to roztomile. Ondřej Vetchý jako téměř vždy zahrál perfektně. ()