Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

k.rakonos

Velmi příjemné překvapení, některé komentáře opravdu nechápu, jedna z nejlepších porevolučních pohádek a vysoký kontrast vůči reklamované filmové pohádce Micimutr, která ještě nedávno brázdila kina. Tohle mohlo jít směle do kin. Pěkná, příjemná pohádka s výborným hereckým obsazením, pěknými písničkami. Nemám co vytknout. ()

RoryWhite

Dějově nijak závratné, ale ten scénář! Docela dobrý! No a Klusák... SUPER! Princ jako milej natvrdlej ťuňťa… proč ne?! A Vladyka s Lábusem… :D Narážky na současnou vládu perfektní, dokonale výstižné! (v době minulého režimu, by nám ji s největší pravděpodobností zakázali…) Děkuji… zase jsem se jednou pořádně (a s trochou inteligence) pobavila: D ()

bastardius

Zřejmně z obavy po nevydařené Micimutr jsem zhlédl o den později než uváděla v premiéře čt. Jak už tady naznačuje pár komentů, není to tak zlé, dokonce bych řekl, že velmi zábavné a nenudil jsem se u toho. Vlastně to bylo za poslední roky to nejlepší z českých pohádek co se natočilo. Nikdo nevyčníval ani v dobrém ani ve zlém slova smyslu. Osvědčené firmy odvedli standard jen Tomáš Klus za nimi celý film s malou ztrátou poklusával a s potěšením musím říct, že mi u tohoto nevadila ani chudá výprava. Ale taky to možná bylo tím, že laťka za ty roky neleží vysoko a tenhle kus ji zdolal......3,5* Půl hvězdy navíc je za zpěv. ()

mart93

Radek a Nikol -> vím že na vás reagovat nemám ale 1 hvězda? To si zaslouží tak nějaká telenovela ale tohle?! přehodnoťte.. já hodnotím za 3 a půl ale vzhledem k tomu jací sou tu recenzenti kteří přehání tak je musím částečně vyrovnat :) ()

xxLevandulex

Asi jsem se dívala na jinou pohádku.Protože ta pohádka,na kterou jsem se dívala já,byla vtipná,ušitá na dnešní dobu,zápletka byla dobová a herci byli skvělí.Nevím na co se dívali ostatní nebo jestli neměli klapky na očích,ale mě ta pohádka pohltila. A jsem ochotna kouknout se na ní znovu.:) ()

HanLiuKun

Já si myslím, že ideální pohádka na Vánoce, kdy má být rodina spolu. Koho by bavilo koukat na hloupé pohádky pro děti, tady se pobaví celá rodina. Skvělá satira (v pohádce nečekaná) a Klus se k tomu hodí a zahrál to skvěle. I když uznávám, že ze slova kudla asi nemají rodiče zrovna radost:-)) Pobavil mě i komenář triatlet : hlavně Klus nemá co zahrát-neustále olizuje hrnce:-D ()

Cardik

Kudla lidi neblbněte s jednou hvězdou... I přes všechny nedostatky je u mě tento počin v rámci své kategorie minimálně za čtyři. Konečně po revoluci zase jednou obyčejná, lidská a velmi příjemná pohádka, u které se celou dobu od srdce bavila celá naše rodina včetně pětileté dcerky (dospěláci samozřejmě kvůli trefné politické satiře o kus více). Nikdo tam neřval jak na lesy, nebylo potřeba speciálních efektů, střílelo se jen jednou a ještě do vzduchu, mnohými kritizovaný Tomáš Klus naopak v roli trdloprince výborný. Skvělá je i Kamila Janovičová (Kudla, Jakube, ty sis vybral okamžik!), Ondra Vetchý (vejce 1000x jinak a prsoscénka naopak dokreslila klasickou "otcovskou výchovu") a rádcové coby politická parodie dokonalí. Jasně, já taky vidím např. špatně nasvětlené záběry, nesmyslný přízvuk Fialové, pochybné obsazení Čenského a Kostkové, některé nedotaženosti a další věci, které by se daly kritizovat. Ale ve vší té české pohádkové bídě a úpadku za posledních x let je to rozhodně svěží vítr a dost velké překvapení. PS: Nakonec dávám pět hvězd na truc některým zbytečně negativním komentářům. ()

Marek.Skalka

Dal bych čtyři hvězdičky. Pohádka mě pobavila, velmi milý film, navíc dobrý konec (jak se dá od pohádky naštěstí pořád ještě čekat). Dát hvězdičku navíc mne pak doslova přinutil článek o tom, že od ledna 2012 se zavádí Daň z nemovitostí ze zpevněných ploch. Prostě jsem měl ještě v hlavě Daň z hlíny, kterou Ferenc s Lorencem označili za skvělý nápad. Jinak že byl scénárista podepsaný i pod Kameňáky, to je zcela irelevantní, protože tenhle film byl o staré bambitce. Stejně tak 'inspirace jinými pohádkami' mi přijde normální. A vytýkat to, to je jako kdyby někdo pod animovaným filmem napsal, že film je špatný, protože nechal inspirovat jinými kreslenými filmy a je také kreslený.... ()

Bajucha

Nemůžu si pomoct, ale pohádka se mi fakt líbila, myslím si, že ji nejde srovnávat s pyšnou princeznou, což je prostě klasika a tohle nebyla uplně klasická pohádka stylu princezna -princ. Ano je to satira na dnešní politiku, ale tu v tom vidíme my, ale děti ji v tom rozhodně nevidí, tak proč by to mělo vadit. Musím podotknout, že velmi zdařilá, něco podobného tu už dlouho nebylo. Nechci tady nikoho urazit, ale malilinko mi to připomělo éru Voskovce s Werichem, akoráde tohle je v značně zlehčené formě, protože je to koncipované pro děti, ale scénaristé moc dobře věděli, že se na to s dětmi koukají i rodiče. Ale ať to vezmeme jak chceme, nepřišla vám daň z komínu, z hlíny nebo trakaře v pohádce tak trochu nebo spíše víc komická? Mě teda ano, ale víte co je z toho všeho na tom nejsmutnější, že všechny takovýhle tady v podstatě jsou, teď už nám fakt snad chybí jen ta daň ze vzduchu- aneb všichni co ho dýcháte zaplaťte :-D No kudla...Klus prince jako ňoumu zahrál znamenitě, i když místy bylo vidět, že herec tak uplně není, tak nemám větší výtku. Vetchý klasika a jeho kudla z pudla :-D...no ten mě snad nikdy nezklame. Opravdu velmi příjemný objev je Janovičová, nejen že je vážně pěkná, ale taky i dobře hraje, což dnes není tak uplně běžné. Ostatní se mi také líbili a předvedli zdařilí pohádkový výkon. A mě osobně potěšilo, že se zase v nějaké pohádce objevil můj oblíbený Petr Štěpánek. Poslední výhradu mám k tomu, že se tu odsuzuje pohádka podle režiséra, přece nemůžete srovnávat pohádku a kameňák?? to je jak porovnávat nebe a dudy!! Tak, svůj komentář zakončím tím, že dávám 5 hvězdiček a to proto, že jsem se bavila, za satiru a hlavně za písničky, správná pohádka je má totiž mít a ta závěrečná...ta si je ;-)...Zapoměla jsem dodat...příště prosím vás nechte konečně ty slovenský herečky mluvit slovensky, vždyť je to přece roztomilí a my si s tím fakt poradíme!!! ()

psi_tlapa

Pohádka je super, příběh samozřejmě pokulhává, ale copak jsou dnešní pohádky nějaké originální? Klus mě dostal svým přízvukem šestiletého kluka a slova Aničky "Jsem ho... Nezastřelila" mě alespoň trochu pobavila. O podobnosti s naší ekonomikou ani nemluvě. Ale pořád nemůžu uvěřit že by takovýhle režisér natočil tak hezkou pohádku. ()

Auris

tahle pohádka mě hrozně mile překvapila. Výborné obsazení, krásné písničky, dobrý příběh a opravdu jsem se bavila :-). Jen tak dál!!! ()

Polda99

Rozhodně nejlepší pohádka letošních Vánoc, možná i několika posledních Vánoc. Vtipná, zajímavá, moderně pojatá pohádka plná výborných herců, která alespoň u nás dokázala zabavit celou rodinu. Nechápu, proč je tady tolik špatných hodnocení, protože popravdě tahle pohádka patří k nejlepším, co jsme za dlouhou dobu mohli vidět. Navíc dokáže pobavit nejen děti, ale i dospělé díky mnoha odkazům na současou politickou scénu. Kdyby se začalo točit víc takových pohádek, bylo by jen dobře... ()

BASTÍK

Pohádka s jazykem pro současné dítě a satira na současný stav ČR pro dospělé. Inspirace starými a známými pohádkami naprosto jasné. Klus s výrazem ňoumy, který stále jen něco oblizuje, pobaví, ale Kostková jako nestárnoucí královna... děs! (zajímavé, že dospívání Aničky a Jakuba se na rodičích, kuchařích a ani Libuši neprojeví, asi se má za to, že dnešní dítě je naprosto tupé) ()

Kathykat

Příběh nic moc, spíš nic, než moc, ovšem Tomáš :) krásný, úžasný, šikovný :) škoda toho příběhu, jinak obsazení docela slušné. Doufám, že si Tomášek ještě někde zahraje, no radost pohledět :) ()

3mejdlo3

Proč mi v prvních pěti minutách tahle pohádka připomněla ČR?? Aha, protože tam mají daň skoro ze všeho, tak jako u nás :-D A tahle scénka to dokreslila...: Daň z ..... nikdo nekoukne, všichni souhlasí :-D ()

Inhoofer

Pěkná pohádka a možná zatím nejlepší české dílo posledních let. Protože to co produkují čeští filmaři v posledních letech je totální nehoráznost. Ti ministři jsou jak vystřižení z naší vlády :-D Je to milé, bavil jsem se moc. ()