Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Doutas

Mám rád sci-fi, mám rád post-apo a mám rád i videohry, jejichž postup film zdařile kopíruje. Ale ani tak jsem nebyl nijak zvlášť unešen. Cruise hraje solidně, Emily Blunt je sexy jak nikdy, a i přes neustálé opakování jednoho dne, film skoro nikdy nenudí a nevypadne z akčního tempa, za což mají tvůrci můj nezměrný obdiv. Co však plně srazilo mé nadšení, byl konec, kterému chyběla pořádná gradace a který zcela převracel logiku celého filmu. Na druhou stranu jsem ocenil, že si emzáci po dlouhé době vybrali pro své řádění Evropu namísto okoukaného Manhattanu nebo Washingtonu. P.S. Viděno příznačně při 70. výročí Dne D. ()

Kortexo

Největším pozitivem filmu je promyšlená pointa a silný cit pro logiku.Boužel se tento film nevyhýbá současným klišé, jako videa současných světových politiků a hodně vedle je vylodění v Normandii a hesla, jako Den D.Vzhledem k výročí války se to absolutně nehodí... ()

Stranger77

Konečně zase jednou parádní sci-fi s výraznou propagací armády:). Dvěma hlavním představitelům není co vytknout a myšlenka neustálého opakování jednoho dne (viz. třeba Na Hromnice o den více) funguje výborně. Možná jen kdyby děj ve skutečnosti nebyl mírně okoukaný (princip u mimozemšťanů podobný systému fungování např. těch z Hvězdné pěchoty), tak by to bylo za 5 hvězd. Každopádně něco takového se málokdy vidí a je potřeba to vidět v kině! ()

MickeyH.

Na první pohled to vypadá jako obyčejná sci-fi mlátička, od které nelze nic nového čekat. Opak je ale pravdou a možná i díky tomu, že jsem od toho nic nečekal, mě to příjemně překvapilo a zanechalo to ve mně rozhodně pozitivní dojem. Celý námět je pojat velmi kreativně a originálně. Samotné ztvárnění to pak dotáhlo k ještě lepšímu výsledku. Konečně už chápu název. 90% ()

luciebenadova

Lepší mrtvej Cruise než živej Cruise. Protože mu strašně svítí zuby. A protože to je sci-fi. a nakonec dávam stejně tři hvězdičky, protože to prostě nebylo tak úplně americký a protože to odsejpalo, vlastně se tam člověk ani nestačil do ničeho uvrtat. A akční scény byly koukatelný a v závislosti na ději filmu nebylo ani nepochopitelný, proč to tomu Tomovi tolik jde. Ale jako zase do plenek si z toho neučúrnu přátelé. ()

Uberlord

Konečně se po zatraceně dlouhé době objevil pořádný akční scifi film, který nemá zbytečně přetaženou stopáž a pořád se v něm něco děje. Cruisovic Tomáš to skvěle táhne a musím říct, že to vše, jako komplet, mě prostě dostalo. Takovejhle film, nepřišel už pěkně dlouho a pro mě je to největší překvapení tohoto roku. ()

kabeck

Wow, takhle dobrej blockbuster jsem již neviděl delší čas. Po druhém shlédnutí v kině musím říct, že takhle kvalitně by měl vypadat každý film: Dobré herecké výkony, skvělé efekty, příběh, který nenudí ani po několikátem shlédnutí. Celý film stojí, podle mě, na zajímavém příběhu a rozhodně jsem se u něj nenudil. Ostatně, kdo někdy nelaškoval v hlavě s myšlenkou, že by nejraději prožíval minulost, aby mohl změnit budoucnoust. Celým filmem provází sympatický Tom Cruise, který mi do rolí Sci-fi maníků vyloženě sedí (Ostatně, jak již předvedl v ,,Nevědomí") a super HOT herečka Emily Blunt, která jisto jistě polahodila očku mnoha můžům, stejně tak jako mně. Role ji vyloženě sedla a na tuto ambiciozní herečku se vyloženě těším v dalším filmu. P.S Už teď se tenhle film zařadil nejméně mezi mé první 3 nejoblíbenější filmy, a to možná ještě dále :) ()

BlueFourOne

Cruise překvapil jako už dlouho ne a stejně tak Emily Blunt. Takový hodně akční, scifi komediální nářez června na 90%. Poutavé, nenudící, strhující a neskutečně zábavné právě díky hlavní postavě Cruise, Bill Paxton tolik nepobavil ani od času Vetřelců a Armored Blunt vypadá s exoskeletonem roztomile :) ()

Queendom odpad!

Hm...Beta! Ne. Gamma! Nevim, dál! Takhle nasraná a znuděná už jsem dlouho nebyla. Jako jo, objektivně jsou Transformers samozřejmě horší sračka, ale není nad to, když máte vysoký očekávání a pak vidíte TOHLE. Adept na vraždu roku 2014. Omega. ()

Nightmare89

KONEČNE! Zázraky sa ešte stále dejú a čakanie na povestného Godota (Blockbuster, ktorý má aj OBSAH) dovŕšilo v tomto prípade svoj koniec. Skvelý vizuál, solídny scenár, príťažlivá Emily a Cruisovi sedí jeho rola KONEČNE jak uliata (vďaka čomu tu máme KONEČNE šľapajúci vzťah dvoch hlavných postáv). Suma sumárum: KONEČNE má návšteva kina za účelom zhliadnutia Sci-fi Blockbusteru zmysel a KONEČNE sa z neho bude odchádzať s vytúženou spokojnosťou. P.S.: Objektívnych 85% musím vo svojom hodnotení prestreliť z dôvodu, že po dlhej dobe budete KONEČNE NASRATÍ v prípade, keď sa v polovici filmu sa budete musieť ísť vyšťať. ()

64B

Solidní film se solidním dějem. Akce je plno, příběh je kupodivu, dle mého názoru zajímavý. Vím, že někdo odcházel po tomto snímku z kina zklamán, já jím ale určitě nejsem. Snad jediné minus - škoda, že nebyl čas na nějakou lásku mezi Tomem a Emily :( ()

Brano

Očakávania som mal tie najvyššie, bohužiaľ ma to trochu sklamalo. Po technickej stránke ide určite o veľkolepé dielo, Tom Cruise ako vždy výborný, ale po obsahovej stránke mi to prišlo dosť stereotypne. Pozerať sa na tie isté scény niekoľko krát. Je to originálne, film ma určite svoje kvality, dá sa to pozrieť aj viackrát, ale sú aj o dosť lepšie filmy. Vzhľadom na to ako sa to propagovalo, boli tie očakávania u mňa malinko väčšie. ()

Magnifuk

Remember, there is no courage without fear. Alfou a Omegou tohohle filmu nejsou jen skvělý efekty a téměř nepřerušovaná akce, i Tom tady dokazuje, že ještě nepatří do šrotu a s Emily jim to fakt funguje. Celkově dost povedený. 91 % ()

hepi_

Ako originálne spracovať myšlienku, ktorá tu už toľko krát prepraná. No predsa pridaním neporaziteľnej mimozemskej super rasy. Na filme som sa nesmierne bavil. Veď ako môže byť hlavná postava ozajstným hrdinom, ak nemá strach zo zranení či smrti. Preto je tento film skôr akčnou Sci-Fi komédiou než trilerom. Sklamaním bolo pre mňa bolo ukončenie príbehu_Nabitá akcia, rýchli spád 80% ()

miki68cz

Asi jsem se moc těšil, asi mi to všichni moc vychvalovali. Nebylo to špatný, ale tak trochu jednoduchý, takový laciný, jako spíchnutý horkou jehlou, jako by na rychlo, odfláknutý, mimozemšťani jsou divně animovaný, nedoladěný, krátká stopáž na tak očekávanou bombu, jako když někdo chtěl šetřit doláče, z každého filmu trochu ukradeno, Emily Blunt divně hubená, jak když jí neplatili diety, Cruise divně vyliftovanej, ostatní herci v roli statistů. Škoda, asi půjdu proti proudu, ale víc jak 65 ze mě tentokrát nevymáčknete lupínci jedni holivůdský. Nazdar ()

ratpile

Zdá se mi to poněkud přehodnocené, inu. Samotná premisa je ze začátku boží a vyjukaný Cruise slibuje zábavný přerod v Cruise ubersoldata. Bohužel, s přibývající stopáží ztrácí scénář na dynamice, a to směrem ke konci tak, že velmi. Jaká škoda, vzhledem k tempu prvních desítek minut. Hodnotit přesto nelze příliš příkře. Na to je Edge of Tomorrow v první polovině příliš zábavný a po celou dobu řemeslně skvělý. Vyplašený Cruise navíc překvapil a Emily Blunt prostě pořád kouká jako raněná srnečka (v tunovém pancíři).. Takže dobré! ()

Barghest

Docela zábavná popcornová jednohubka na jedno, maximálně dvě skouknutí s překvapivě neotravným a trochu sebeshazovačným Cruisem, ale že by kvality snímku dosahovaly až do TOP 300, to se mi teda nezdá ani náhodou. ()

Hawaj

Jestli jsem Emily Blunt měl jenom rád, tak teď jí úplně zbožňuju. A estli nevíte co je to dobrý scénář a dobrá režie, tak tady to zjistíte. Velmi jsem si užíval jak jsem byl vtažen do děje a sledoval s napětím, jak se bude dál vyvíjet, aniž bych byl otravován předvídatelným vývojem a otravným klišé. Bravo víc takových fláků! Hvězdu strhávám za to že si rejža udělal doslova taškařici z pár věcí, což při tak skvělém námětu a filmu vůbec najednou zapůsobilo dost nepatřičně a zbytečně. Nevím esli si chtěl udělat srandu z klasickejch holywůdskejch testosteronovejch mariňáků, z jejichž debilního klišé už jsme všichni přejedený, nebo na film zrovna nedohlížela americká komise pro patriotismus a posilováni morálky, ale to co předved při vykreslování charakterovejch zvláštností u ostatních členů útočný jednotky patřilo do jinýho filmu, nejspíš do Švejka. Tedle rejža by totiž potřeboval ještě jednoho rejžu nad sebou, aby ho při natáčení usměrňoval a sešktral mu některý zbytečný blbiny. Tom Fucking Cruise Control se svým klasickým lehce vydřeným výrazem působí dost toporně a jeho škála emocí se skoro blíží nule. Zato Emily doslova nepoznávám a o to víc jsem fascinovám jejím charismatem, který ze sebe dokáže vyzářit i na malém prostoru své úsporné role. A to i přesto že má stažený vlasy, i přesto že má přezdívku jak z béčkovýho komiksu a na emzáky jde s půlkou vrtule místo meče jak v nějaký pitomý gamese. Mám rád humor místo klišé, barvitý charaktery vedlejších postav, ale tady to působí jakoby rejža chtěl zopakovat efekt Districtu 9, kdy se vážnost situace mísí s absurditou zákonů reálného světa a pitoreskností osudů postav až z toho mrazí. Ale tady ne, tady se nedostavilo žádné mrazení, tady to skončilo jen u zábavy. Škoda, potenciál tam byl. / Rozhodně chci pokračování, spousty pokračování protože mě děsně baví mindfuck celý tý věci. :D ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)