Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Rawar

Geniální nápad precizně zapracovaný do famózního sci-fi. Cruise pro mě začíná být skutečný Pan herec a zdá se že zraje jako víno. Atmosféra hutná, scény propracované do nejmenšího detailu, nenudí, nadchnou, oslní. Mimozemské životní formy, originální, znepokojivé, dech beroucí. Vůbec právě promyšlenost celé emzácké hierarchie, jejich ztvárnění a celkově způsob jakým jsou prezentovaní opět bez chyby. Od začátku to míří k velkému finále, tušíte to, víte že to přijde a víte že to bude veliké. Obrovské plus má film taky za fakt, že tam nechybí humor, kruci já toho Cruise asi vážně začnu mít rád :-) Nevím co bych tomu vytkl...a právě proto 5* a dost keců...asi zajdu ještě jednou ()

drStanek

Pro přípravu tohoto filmu budete potřebovat: 10 deka Dnu D, 4 středně velké Zdrojové kódy, 1 litr Matrix Revolution a půl lžíce Války Světů. Vše smícháme a necháme v předehřáté troubě péct přibližně 113 minut. Podáváme ještě horké, se sklenkou Dolby Digital, případně nějakého dobrého 3D. Bon appetit. ()

VanMagnifico

Nechápu co většinu z vás u tohohle filmu tak rozšouplo...Emočně prázdná rubárna se zajímavým, ač vskutku ne moc originálním, nápadem. Bohužel pro mě se i v těch prázdných rubacích sekvencích tak nevyžívám, ale na druhou stranu mě potěšili výborně sestříhané opakující se scény, které na sebe dobře navazovaly. Konec raději komentovat nebudu. A rozhodně bych místo Bluntový uvítal nějakou více sexy herečku do takovéhle role (třeba O.Wilde :)). Hodně průměrný průměr. ()

s1r1us

Cruise se vylodí v Normandii, osvobodí Paříž a dostane za to od Emily pusu :o) Tečka. Akorát to má tedy jinší zábavné kulisy. PS: Je to blbost, jsou tam nelogičnosti, ale tuze pěkně se u toho člověk baví. Pánové zkouknou pořádnou akci s emzákama a dámy se zasytí romantickou dvojící, která se má ráda a neví o tom. :D ()

lakart

Prostě a jednoduše to byla pecka. I když příběh jsme už někde a někdy viděli, neznamená to, že by to filmu uškodilo. Právě asi naopak, protože zpracování je fenomální a myslím, že dlouho dobu neuvidíme tento mustr tak dobře zpracovaný. Cruise hraje sakra dobře a sci-fi mu prostě sedí, umí se v něm pohybovat a všechno mu věříte, i ty jeho neustálé smrti. 100% ()

E lan

Opravdu povedený sci-fi, který rozhodně pobaví slušným příběhem, vynikajícími triky a skvělou atmosférou v průběhu bojů. Navíc Tom do role výborně padne. ()

Tamten

Po dlouhé době kvalitní film snad po všech stránkách. Člověk se začne bavit hned od první minuty a až do konce není výraznější hluché místo. Film není orifinální, prakticky všechny jeho kusy jsme už někde viděli (hlavní myšlenkou počínaje a podobou emzáků konče), ale originální je jejich využití a poskládání. Film je částečně komedie, ale komedií ho nedělá chování postav (většinou) či děj, ale různé jiné prvky - například střih, který je celkově ve filmu vynikající. Samozřejmě kdyby se člověk snažil, tak by dokázal vymyslet spousty logických děr a nesrovnalostí v ději, ale to při pohybech v čase platí vždy a bez toho by nešlo točit polovinu sci-fi filmů. Na druhou stranu zde nejsou žádné na první pohled do očí bijící nesmysly, které by člověku vadily. Maličko slabší místo je v samém závěru, kde závěrečná "velká" bitva je značně přehnaná, ale nijak zásadně to nevadí. ()

BDMarty007

Je to rozhodně velmi dobrý a promyšlený film, navíc Tom Cruise i Emily Blunt podávají excelentní výkon. Ale výšin Matrixu či Počátku to rozhodně nedosahuje ani rafinovaností, ani filozofickým rozměrem, ani objevnými řešeními technickými / vizuálními. Asi bych preferoval, kdyby to bylo trochu více sci-fi & thriller než akční. Zejména v poslední čtvrtině filmu už je to prostě moc střílečka. Ale rozhodně vysoce nadprůměrné. ()

pulDag

Nepamatuji si, kdy naposledy trailery nevyzradily celou příběhovou linii včetně "grandiozního" finále. I u tohoto filmu jsem po zhlédnutí traileru měl podobně neblahý pocit. Co se ovšem odehrálo v kině, mě uzemnilo v dobrém slova smyslu: Cruise v netypické roli, jeden z nejlepších scénářů posledních let, trefný humor a hlavně božská Emily Blunt. K tomu přičtěte drsnější akční postapo prostředí s emzáky, které však nehraje prim (narozdíl od Elysia) a je z toho nejlepší film tohoto roku. ()

Pafnuc

Slušné, i když tomu čouhá manga z bot. Výchozí myšlenka je samozřejmě naprosto debilní, nicméně paradoxně má film skvělý scénář i vše ostatní. ()

Ceberus

Můžu být rád, že žiju v době, kdy vizuální efekty umožňují režisérům naprosto cokoliv, a tudíž je třeba pro zaujetí publika zapracovat i na příběhu. Tady se to tedy povedlo - je zapotřebí Na hromnice o den více, aby lidstvo dokázalo porazit své soupeře v matrixoidním stylu (jak co se týče potvor, tak i zbraní v podobě skeletonů). Tom Cruise tentokrát dokázal zahrát i zpočátku zbabělého novináře, byť je spíše rozeným hercem sebevědomých machýrků. Romantická linka byla velmi šikovně zakomponována a nebyla jen pouhým přílepkem k hlavní linii. A nechybí ani poctivá dávka kvalitního humoru. Po prvním zhlédnutí jsem dával čtyři hvězdy, patrně s ostychem zařazovat tak čerstvý snímek mezi své oblíbené filmy. Mno po druhém zhlédnutí už se těch pěti hvězd neostýchám. :) ()

cyright

Jedná se o nejlepší akční sci-fi posledních let, až zpět ke Zdrojovému kódu, před kterým se však musí pokorně sklonit. Jsa hnusný hnidopich nemůžu odpustit Limanově příběhu některé absurdní dějové a časové obezličky, které vyvrcholily obligátním happy endem (jsem zvědav, kdy se nějakému dementnímu producentovi usmyslí a zneužije tento konec k vytvoření nekonečného množství dalších dílů, protože konec je v podstatě otevřený). V tomto film prostě pokulhává za mnohem dotaženějším Zdrojovým kódem. Klady netřeba vypočítávat, řadím tam vše ostatní. ()

radeckator

Celkem zajímavá parafráze filmu Na hromnice o den více. Ale ne :-). Opravdu svižná akční podívaná, se zajímavým námětem a zpracováním podobná třetímu dílu Matrixu. ()

Mik_e

Po dlouhé době v kinech výborný akční film, navíc ve 3D, které kupodivu tentokrát nebylo na škodu, naopak. Některé záběry byly hodně dobré. Hezky vygradované, herci fajn, atd, atd...ovšem nemohu zastřít veliké zklamání z konce. Nechci tu spoilerovat, ale krucinál, umějí amíci i něco jinýho?? Ach jo, takhle slabší 4*. ()

007.

První dvě třetiny perfektní, poslední ztrácela svůj šmrnc. Cruise si roli užívá, je to podle mě nejvíc vidět v druhé polovině filmu ve scéně s generálem. Celkově je to ale nejlepší film, jaký jsem letos viděl v kině. 85% ()

simp23

Nejzábavnější blockbuster za poslední léta! Super režie, skvělé herecké výkony, spojení Toma a Emily funguje na výbornou. Nemám co vytknout. Už se těším na druhou projekci! ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)