Animovaný seriál LokalTV sa snaží vtipnou a aktuálnou formou parodovať každodenný život Slovákov, ale zároveň aj problémy, ktoré trápia celý svet. Partička stredoškolákov, ktorá svojpomocne rieši tieto situácie a formou videoreportáži ich zdiela pre celé Slovensko. Krátke spoty pripomínajúce televízne spravodajstvo vysiela na internete.
Pomáha im pri tom svojrázny Pišta Lakatoš, známy svojími nekončiacimi vedomosťami a schopnosťou vybaviť čokoľvek na svete (ale vždy tak trošku za peniaze).
Každá z postáv je výnimočná svojimi črtmi a témami, ktorým sa venujú. Len čas však ukáže, kam sa im to podarí dotiahnúť... (oficiálny text distribútora)

CrashHP

Vtipné, zábavné, u nás niečo nové. Seriál, ktorý si robí srandu z našej spoločnosti a zobrazuje naše "celebrity" tak ospevované v médiach. ()

TaToten

K tomuto seriálu som sa dostal až po rokoch, keďže Lokal TV nikdy nebola úplne moja šálka kávy. Lokal TV trpí jedným zásadným nedostatkom - jej humor veľmi rýchlo "zostarne". Celý seriál si robí srandu z vtedajšieho diania a teda pokiaľ nemáte tušenia o vtedajšom dianí, tak sa na tých paródiách asi len ťažko zasmejete. Najlepší bol prvý diel, ktorý je o Ferdovi mravcovi, krtkovi a dedkovi večerníčkovi. To je vec, ktorú pozná takmer každý. Ale keď je tam potom epizóda, ktorá paroduje nejakú reality show, ktorú si už ani pán boh nepamätá a vy tak 20 minúť čumíte na niečo, čomu vôbec nerozumiete. To je hlavným problémom Lokal TV, nedostatok univerzálneho humoru, proste vtipov, ktoré sú vtipné, lebo sú to vtipy. A nie že haha, to je ten feťák z toho videa z roku 2007, ten vravel že to je jeho posledný toluen, to bolo vtipné haha... ()