Top Boy - Season 5

(séria)
Veľká Británia, 2023, 5 h 6 min (Minutáž: 42–57 min)

Sully převezme velení a přinutí Dushanea, aby se nechal vyplatit. Nový řád s sebou ale přináší další výzvy, nebezpečné situace i vážné důsledky. (Netflix)

K1K0

Veľmi napínavá a vzrušujúca séria a zároveň vynikajúci koniec celého seriálu, dramatické dushane vs sully mosty sa pália a je na čase rozdeliť lode, dokonca až emocionálne čo všetko dokážu spraviť z ľuďmi drogy a peniaze. ()

M.i.k.e

slabší než první (třetí) série, ale taky o něco lepší než druhá (čtvrtá). Žádná velká akce ani extrémní zvraty se tentokrát nekonají a vše se podřizuje budování závěru, který je ve finále plně dostačující. Žádná srdcovka jako třeba Gangs of London sice pro mě Top Boy není a nebude, nicméně řemeslo je to fajnové...68% PS : stále mě každopádně zajímají první dvě série, které si musím někde obstarat. Potom co jsem viděl ty tři netflixovské se moje podezření že půjde o úplně jinou kávu jen umocnilo. ()

sochoking

Tak to je asi všetko. Myslím, že piata sezóna je dobrá rozlúčka s tým, že každý dostal to, čo si zaslúžil (vrátane diváka). Až na posledné dve epizódy je päťka v porovnaní s predchádzajúcimi sezónami "len" dobrá a pochybujem, že seriál by mohol ešte čo to do budúcnosti ponúknuť. Cítim sa dosť rozpačito. Hlavní hrdinovia boli niekto, komu sa normálne nefandí, ale na druhej strane i fandí, čo záležalo vždy od situácie. Pre mňa osobne jeden z najlepších gangsta seriálov, ktorý rieši i vzťahy a sociálne záležitosti. Akurát mi tam chýbalo trochu sexu na spestrenie zážitku. No na druhej strane oceňujem, že sa nefuckovalo v každej druhej vete ako u vidlákov z USA. 100% ()

DwayneJohnson

Až přehnaně a překotně udělaný závěr, to zase opět po čase sráží dolů. A také nelogické chování hlavních postav. Třikrát škoda, tak jsem si to oblíbil a teď tu jen zklamaně sedím a pořád to v duchu srovnávám pro mě s kultovním Wire Špínou Baltimoru. Chápu, že takový seriál se rodí párkrát za život a tenhle se mu aspoň maličko přiblížil. Hlavně ve třetí a čtvrté sérii. ()